Petrić ostao usamljen

Petar Plevnik • nedjelja, 23.09.2007.

Za razliku od prije tjedan dana, kada su hrvatski igrači u inozemstvu bili iznimno ubojiti, proteklog vikenda jedino je Mladen Petrić nastavio svoj niz od dva pogotka po susretu, dok je njegov partner iz reprezentativnog napada Eduardo ovaj put više bio raspoložen za asistencije...

Mladen Petrić (Borussia Dortmund) - nakon što je zabio dva Werderu, Mladen je po istom receptu nastavio i minulog vikenda, no na njegovu žalost njegova dva pogotka nisu bila dovoljna ni za bod u Berlinu.

Robert Kovač (Borussia Dortmund) - zapovjednik hrvatske obrane ponovno je bio na klupi, no kako je obrana Borussije u Berlinu izgledala sve samo ne uvjerljivo, možda Robert ubrzo ponovno dobije prigodu u početnih 11.

Ivan Rakitić (Schalke) - iako se ovaj put nije upisao u strijelce, 19-godišnji veznjak odigrao je još jedan odličan susret, doprinijevši uvjerljivoj pobjedi nad Arminijom (3:0).

Ivica Olić (HSV) - jedan od boljih nastupa Olića u dresu HSV-a ove sezone, okrunjen asistencijom za pogodak Van der Vaarta, za što je hrvatski reprezentativac dobio pljesak publike prilikom zamjene u 89. minuti.

Josip Šimunić (Hertha) - kao i uobičajeno Joey je i ovaj put odradio svih 90 minuta u obrani Herthe.

Jurica Vranješ (Werder) - Osječanin u dresu Werdera definitivno igra svoju najbolju sezonu od dolaska u Bundesligu. U uvjerljivoj pobjedi protiv Stuttgarta (4:1), Vranješ je ponovno odigrao svih 90 minuta za momčad iz Bremena.

Ivo Iličević (Bochum) - igrač koji je svoj potencijal više puta iskazao u mladoj reprezentaciji, u Bochumu dobiva minutažu na kapaljku. Ovaj put nije ga bilo u konkurenciji za domaći susret s Eintrachtom (0:0).

Leon Benko (Nürnberg) - nakon dugo vremena nekadašnji napadač Varteksa dobio je prigodu osjetiti teren u prvoligaškoj utakmici, doduše samo šest minuta u porazu na gostovanju u Hamburgu.

Andre Mijatović (Arminia Bielefeld) - i ovaj put nekadašnji branič Rijeke i Dinama odradio je svih 90 minuta, sudjelovavši u uvjerljivom porazu kod Schalkea.

Stiven Rivić (Energie Cottbus) - brzonogi napadač nije konkurirao za domaći dvoboj protiv Wolfsburga.

Mario Cvitanović (Energie Cottbus) - bivši reprezentativac zamijenjen je u 70. minuti dvoboja protiv Wolfsburga.

Kristijan Ipša (Energie Cottbus) - mladi reprezentativac s klupe za pričuve odgledao je domaći poraz od Wolfsburga (1:2).

Vedran Ćorluka (Manchester City) - hrvatski reprezentativac postao je nezamjenjivi dio prve 11-orice momčadi Svena Gorana Erikssona, a tako je bilo i na gostovanju kod Fulhama, na kojem je Ćorluka odradio svih 90 minuta.

Niko Kranjčar (Portsmouth) - hrvatski reprezentativac odigrao je 86. minuta u gostujućoj pobjedi kod Blackburna (0:1).

Eduardo da Silva (Arsenal) - protekli tjedan bio je zasigurno najbolji za Dudua od dolaska u Arsenal. Nakon pogotka Sevili u Ligi prvaka, Dudu je odradio svih 90 minuta, upisavši asistenciju te izborivši 11-erac, što je bilo više nego dovoljno za uvjerljivu pobjedu nad Derbyem (5:0).

Ivan Jurić (Genoa) - zbog kartona nije bio u konkurenciji za gradski derbija sa Sampdoriom.

Dario Knežević (Livorno) - hrvatski reprezentativac odigrao je sjajnih 90 minuta u dvoboju protiv Intera (2:2). Uz odlično čuvanje Adriana, Knežević je uspio asistirati za prvi pogodak, dva puta izbiti loptu sa gol linije i zaraditi žuti karton.

Dario Šimić (Milan) - najiskusniji hrvatski reprezentativac ponovno nije konkurirao za sastav Milana u domaćem remiju sa Parmom (1:1).

Saša Bjelanović (Torino) - Zadranin je odigrao svih 90 minuta u domaćem remiju sa Sienom (1:1), sudjelovavši kod prvog pogotka svoje momčadi.

Igor Budan (Parma) - zbog ozljede hrvatski reprezentativac i dalje je izvan konkurencije za sastav.

Marko Marić (Lille) - Zagrepčanin je bio na klupi za pričuve u gostujućem remiju kod Lyona (1:1).

Jerko Leko (Monaco) - hrvatski reprezentativac s klupe za pričuve odgledao je poraz svog Monaca na gostovanju kod Valenciennesa (1:0).

Vedran Runje (Lens) - sjajnim obranama hrvatski je reprezentativac uspio svojoj momčadi izboriti bod na gostovanju u Toulouseu (1:1).

Marko Babić (Betis) - hrvatski reprezentativac ovaj put nije bio ni na klupi u domaćem porazu od Valencije (1:2).

Danijel Pranjić (Heerenveen) - hrvatski reprezentativac odradio je svih 90 minuta u domaćem porazu od Utrechta (2:3).

Srđan Lakić (Heracles) - napadač Herthe na posudbi u Heraclesu odigrao je svih 90 minuta u gostujućem remiju kod Sparte (1:1).

Mario Tokić (Rapid) - bivši reprezentativac odigrao je svih 90 minuta u gostujućem remiju kod Wackera (1:1).

Marijo Bazina (Rapid) - zamijenjen na poluvremenu susreta s Wackerom.

Mate Bilić (Rapid) - nekadašnji napadač Hajduka odigrao je svih 90 minuta u gostujućem remiju kod Wackera. Bilić je asistirao za izjednačujući pogodak te zaradio žuti karton.

Niko Kovač (Salzburg) - kapetan hrvatske reprezentacije odigrao je svih 90 minuta u gostujućem remiju kod Altacha (1:1).

Silvije Čavlina (LASK) - branio svih 90 minuta u uvjerljivoj gostujućoj pobjedi kod Austrije Kärnten (1:4).

Marijo Mijatović (LASK) - odličnim igrama nekadašnji napadač Osijeka uspio se izboriti za mjesto u početnom sastavu LASK-a, a i u ovom se kolu upisao u strijelce, i to u 54. minuti, a osam minuta kasnije je zamijenjen.

Željko Pavlović (Wacker) - nije bio u konkurenciji za dvoboj protiv Rapida.

Ivan Bošnjak (Racing Genk) - u 69. minuti susreta protiv Anderlechta, Vinkovčanin je zamijenjen svojim nekadašnjim suigračem iz Dinama Ljubojevićem.

Mario Carević (Lokeren) - nije konkurirao za sastav u gostujućem porazu kod Moeskroena (0:2).

Antun Dunković (Mechelen) - odigrao posljednjih 12 minuta u gostujućem porazu od Waregema.

Dražen Gović (Moeskroen) - Šibenčanin je bio na klupi za pričuve u domaćoj pobjedi nad Lokerenom.

Nikica Jelavić (Waregem) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Mechelenom (2:0), asistiravši za drugi pogodak.

Ivan Leko (Club Brugge) - bivši reprezentativac zamijenjen je u 56. minuti susreta na gostovanju u Charleroiau (1:1), zaradivši pritom žuti karton.

Goran Ljubojević (Racing Genk) - u 69. minuti zamijenio Ivana Bošnjaka.

Ivan Milas (Mons) - s klupe za pričuve promatrao uvjerljivu pobjedu svoje momčadi na gostovanju kod Dendera (0:3).

Tomislav Mikulić (Racing Genk) - nekadašnji branič Osijeka svih je 90 minuta bio na klupi za pričuve.

Dario Smoje (Gent) - nije konkurirao za domaći dvoboj protiv Roeselarea.

Ivica Križanac (Zenit St.Petesburg) - odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi nad Rubinom (1:4).

Igor Novaković (Tom Tomsk) - brzonogi Karlovčanin s klupe je pratio ogled s Kriljom Sovjetov (1:1).

Stipe Pletikosa (Spartak Moskva) - iza hrvatskog "broja jedan" definitivno nije vikend za pamćenje. Spartak je poražen u velikom gradskom derbiju kod Lokomotiva, a Stipe je čak četiri puta morao vaditi loptu iz svoje mreže, s tim da je Lokomotiv do pobjedničkog gola stigao u 90. minuti.

Stjepan Tomas (Rubin Kazan) - bivši hrvatski reprezentativac odigrao je svih 90 minuta u uvjerljivom domaćem porazu od Zenita iz St Petersburga (1:4)

Hrvoje Vejić (Tom Tomsk) - nije bio u konkurenciji za sastav na gostovanju u Samari (1:1).

Mladen Bartulović (Dnjepr Dnjepropetrovsk) - nakon dugo vremena nekadašnji mladi reprezentativac odigrao je svih 90 minuta, no njegov Dnjepr poražen je u derbiju kola na gostovanju kod Šahtara.

Tomislav Bušić (Dinamo Kijev) - zbog ozljede nije u konkurenciji za momčad.

Denis Glavina (Vorskla Poltava) - mladi reprezentativac odigrao je svih 90 minuta u domaćem remiju sa Karpatyem.

Igor Lozo (Černomerec Odesa) - nije konkurirao za sastav u gostujućoj pobjedi kod kijevskog Arsenala (1:2).

Ivica Pirić (Arsenal Kijev) - kao ni Lozo, ni Pirić nije bio u konkurenciji za sastav.

Jurica Puljiz (Zarja Lugansk) - ni Puljiz nije bio u konkurenciji za sastav u domaćoj pobjedi protiv Harkova (2:1).

Darijo Srna (Šahtar Donjeck) - zamijenjen u 76. minuti susreta sa Dniprom (4:1).

Igor Gal (Rizespor) - dojučerašnji branič Hajduka nije nastupio u domaćem porazu od Sivaspora (0:2).

Ivica Banović (Freiburg) - bivši hrvatski reprezentativac odigrao je svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Kaiserslauternom (1:0).

Marino Biliškov (Greuther Fürth) - stasiti stoper odigrao je svih 90 minuta u domaćoj pobjedi protiv Alemannije (2:0).

Hrvoje Vuković (Alemannia Aachen) - još jedan nekadašnji stoper Hajduka zamijenjen je nakon prvih 45 minuta dvoboja u Fürthu.

Mario Galinović (Panathinaikos) - hrvatski reprezentativac bio je rezervni vratar u gostujućoj pobjedi kode Ergotelisa (0:3).

Anthony Šerić (Panathinaikos) – bivši hrvatski reprezentativac nije konkurirao za sastav na gostovanju kod Ergotelisa.

Tomislav Butina (Olympiacos) - nije konkurirao za sastav u uvjerljivoj domaćoj pobjedi nad OFI Kretom (6:2).

Dario Krešić (Panionios) - nekadašnji mladi reprezentativac branio je svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Levadiakosom (2:0).

Darko Miladin (Ergotelis) - nekadašnji Hajdukovac odigrao je svih 90 minuta u domaćem porazu od Panathinaikosa.

Mario Budimir (Ergotelis) - mladi napadač ušao je u igru u 65. minuti susreta s Panathinaikosom.

Zdravko Popović (OFI Kreta) - odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu kod Olympiakosa.

Ivan Turina (Xanthi) - bivši vratar Dinamo uspio je očuvati svoju mrežu netaknutoim u domaćoj pobjedi nad Asterasom (2:0).

Ante Tomić (Xanthi) - za razliku od Turine, nije konkurirao za sastav.

Libourne Zvonimira Deranje, Tea Karduma i Kristijan Polovanca nastupa danas.