1. Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 29.09.2007., Vinkovci, HNK Cibalia, gledatelja: 1.400
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Ivica Blažević (Virovitica), Siniša Sabljak (Požega)
Krunoslav Lovrek 18'
Zagreb

Cibalia - Zagreb: Iz pete lige do junaka dana

Goran Tomičić • subota, 29.09.2007.

Cibalia je hrabrom i borbenom igrom s 3:1 bila bolja od Zagreba, te ostvarila treću uzastopnu prvenstvenu pobjedu. Domaći su poveli u ranoj fazi utakmice, a Zagreb ni s igračem više nije mogao do boljeg rezultata...

Tomislav Radotić
27'
14
Mario Andričević
74'
17
Mijo Studenović
80'
Haris Mehmedagić
68'
22
Ivan Parlov
78'
2
Marin Oršulić
85'
Miroslav Blažević

Domaći trener izveo je najavljeni sastav, dok je Miroslav Blažević iznenadio postavljanjem Mikulića umjesto Labudovića, a kartoniranog Brkljaču je zamijenio Lajtman.

Cibalia je već u petoj minuti stigla do vodstva, kad je Maroslavac prošao po desnoj strani i ubacio, a Malčić je na vrhu peterca smireno primio loptu i svladao Stojkića. Zagreb je u 14. minuti imao prvu priliku, ali slobodan udarac Lovreka nije bio opasan. Minutu kasnije Dodik je uposlio Kerića, no vratar Zagreba nije morao intervenirati.

Zagreb je, nakon tih situacija, započeo s ofenzivnom igrom i ubrzo je stiglo izjednačenje. Čutura je u 18. minuti ubacio, a Lovrek nije imao problema s realizacijom. Najbolji strijelac Zagreba je centrirao šest minuta kasnije, a Bursca je uspio odbiti udarac Kartela, no na loptu je natrčao Grgić i natjerao vratara Cibalije na još jednu odličnu reakciju.

U 27. minuti Lušić je morao zamijeniti ozlijeđenog Radasa, a u igru je ušao Tomislav Radotić. Minutu kasnije dogodila se dvojbena situacija. Kerić je ubacio, a Mikulić je svladao svog vratara, no Igor Križarić je označio zaleđe. U sljedećih desetak minuta nije viđeno mnogo lijepih poteza, ali u 40. minuti Cibalia je vratila prednost. Kerić je lijepo ubacio, a do jučer petoligaški igrač Malčić je ostao usamljen i postigao je svoj drugi pogodak.

Početkom drugog dijela domaći su povisili prednost. Stojkić je uspio obraniti udarac Kerića, a Maroslavac je odbijenu loptu poslao iza kapetana Zagreba za 3:1. Odmah u sljedećoj minuti bilo je opasno na drugoj strani, ali vratnica je zaustavila udarac Grgića. U 59. minuti i goste je spasila vratnica, pucao je Malčić.

Tri minute kasnije domaći su imali novu priliku, ali Dodik je iz velike blizine pucao kraj gola. Opet je uslijedilo deset minuta mirne igre, a onda je u 72. minuti Medvid dobio drugi žuti karton i Cibalia je ostala s igračem manje. U 81. minuti Grgić je postigao pogodak, no Križarić je još jednom pokazao zaleđe. Dvije minute prije kraja Dodik je imao novu priliku, no Stojkić je sjajnom reakcijom spasio svoju mrežu.

Ova pobjeda biti će veliki poticaj momčadi Srećka Lušića uoči puta u Koprivnicu, a Miroslav Blažević će imati mnogo briga uoči domaćinstva probuđenom Osijeku.