1. Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 29.09.2007., Osijek, Gradski vrt, gledatelja: 1.000
Suci: Alen Gerek (Zabok), Josip Havaić (Koprivnica), Ivan Keškić (Vinkovci)
4:0 Međimurje
Međimurje

Osijek - Međimurje: Vedran Nikšić show

Petar Plevnik • subota, 29.09.2007.

Nakon što je brojnim promašajima u susretu protiv Šibenika zaradio epitet tragičara susreta, u dvoboju Osijeka i Međimurja Vedran Nikšić prometnuo se u nedvojbenog junaka susreta. Prvim hat-trickom u osječkom dresu, mladi je napadač još jednom potvrdio kakvi se golgeteri rađaju u Gradskom vrtu...

Cicero Lima Pereira
46'
24
Boško Peraica
49'
4
Daniel Georgievski
82'
Miljenko Dovečer

Momčad Ilije Lončarevića od prve je minute krenula agresivno. Presingom na zadnji red Čakovčana, Osječani su gostima stvarali velike probleme u iznošenju lopte i stvaranju napada. Već u četvrtoj minuti Dinjar je dugom loptom pronašao Nikšića, koji sjajno prima u trku, no previše oklijeva. Osam minuta kasnije Pavličić je u 16-ercu prebacio svog čuvara, no puca ravno u vratara Čonkaša.

Osječani su do zasluženog vodstva stigli u 19. minuti. Danas razigrani Šolić na desnoj je strani pronašao usamljenog Nikšića, a mladi napadač ovaj put ne oklijeva te preciznim udarcem u desni donji kut matira nemoćnog Čonkaša za 1:0.

Iz slične situacije pet minuta kasnije pokušao je i Pavličić, no njegov udarac Čonkaš odbija. Da se u nogama Marka Dinjara krije veliki potencijal vidjeli smo u 38. minuti, kada mladi reprezentativac sjajnim udarcem sa 25 metara trese gredu nemoćnog Čonakaša.

Jedina kakva takva prigoda za rezervirane goste stigla je u 42. minuti, kada se Brazilac Eliomar na rubu 16-erca izborio za neometan udarac po golu, no puca ravno u ruke besposlenog vratara Skendera.

KRVNIKE STE OSLOBODILI, KRVNICI STE POSTALI

U 53. minuti susreta Kohorta je, aludirajući na sramotnu presudu Haškog suda, razvila poruku "KRVNIKE STE OSLOBODILI, KRVNICI STE POSTALI", koja je izazvala spontani pljesak oko 1000 okupljenih gledatelja i skandiranje "Vukovar, Vukovar".

Kada su već malobrojni gledatelji pomisli kako pritisak Osječana jenjava, Osijek je stigao do drugoi pogotka. U naizgled bezopasnoj situaciji Vitas se odlučio za povratnu loptu glavom prema svom vrataru, što koristi Pavličić i lakoćom pogađa za više nego zasluženih 2:0.

U nastavak susreta gosti su ušli bez dojučerašnjeg igrača Osijeka Josipa Milardovića, koji igrom u prvih 45 minuta apsolutno ničim nije dokazao da je neopravdano proglašem viškom u Gradskom vrtu. Dodatan udarac za ambicije gostiju bila je i ozljeda njihovog najopasnijeg igrača Edina Šaranovića, umjesto kojeg je u igru ušao Boško Peraica.

Drugo poluvrijeme udarcem sa 20 metara u 50. je minuti otvorio Šolić, no Čonkaš uz malo poteškoća ipak brani, da bi na drugoj strani dvije minute kasnije Piškor topovskim udarcem po sred gola uzdrmao gredu ukopanog Skendera.

Bilo je to razdoblje igre u kojem su Međimurci preuzeli inicijativu, no jedinu prigodu uspjeli su stvoriti u 56. minuti, kada se Habuš nakon gužve našao u izglednoj situaciji, no njegov mlaki udarac odlazi pored gola, da bi u dva navrata Skender iskazao nesigurnost prilikom dalekometnih pokušaja Čakovčana.

Nada da se Međimurje može vratiti u susret, ukazala se u 75. minuti, kada najlošiji pojedinac u redovima domaćina, Višević, zarađuje drugi žuti karton te mu dobri sudac Gerek opravdano prijevremeno pokazuje put ka svlačionici.

Samo četiri minute kasnije Osijek s igračem manje dolazi do trećeg pogotka. I danas odlični Smoje dugom loptom pronalazi Nikšića, koji se sa svoje polovice sjurio prema golu gostiju, riješio pratnje dvojice čuvara te rutinski svladao vratara Čonkaša, koji je neshvatljivo ostao ukopan na gol liniji, za 3:0 Osječana.

Dvije minute kasnije Nikšić je ponovno zaprijetio s ruba 16-erca, no Čonkaš kranjim naporom brani. Ipak, do zasluženog hat-tricka mladi je osječki napadač stigao u prvoj minuti sudačke nadoknade. Habuš se kao zadnji čovjek poigravao s loptom, mladi osječki napadač je oduzeo, izašao pred Čonkaša te još jednom hladnokrvno zabio za konačnih 4:0.

Tako su Osječani nakon dugo vremena upisali uvjerljivu rezultatsku pobjedu, koju je ovaj put popratila i vrlo dobra igra. Ono što je još veći dobitak za momčad Ilije Lončarevića je da je Osijek konačno dobio pravog strijelca. Nakon problema s ozlijedama i početničke treme, lakoća kojom je mladi osječki napadač rješavao situacije jedan na jedan pokazuje kako se u Vedranu Nikšiću krije pravi napadač.