Tottenham 4:4 Aston Villa
Aston Villa

Tottenhamovo čudo

Marin Vuković • ponedjeljak, 01.10.2007.

Ove subote Portsmouth i Reading zajedničkim su snagama u 90 minuta ugurali čak 11 pogodaka, a vrlo blizu tom podvigu bili su večeras i Tottenham i Aston Villa, zatresavši mrežu čak osam puta. White Hart Lane svjedočio je čudu domaćih nogometaša, koji su bili u posljednjih pola sata dostigli zaostatak od tri pogotka, a na protivničkoj su strani osim igrača Ville imali i vlastitog vratara, majstora za pogreške, Paula Robinsona...

Svakom profesionalnom nogometašu kroz karijeru se dogode utakmice koje što prije želi zaboraviti, no vratar Tottenhama i engleske reprezentacije Paul Robinson ima ih previše da bi se one mogle nazvati tek pukom slučajnošću. U posljednjoj utakmici osmog kola Premiershipa upravo je Robinson glavni krivac što je Aston Villa nakon sat vremena igre imala ogromnih 4:1 i samo naporima svojih suigrača i čudesnom preokretu može zahvaliti što Tottenham večeras nije izgubio i taj jedan osvojeni bod.

Iako je u 20. minuti Dimitar Berbatov doveo domaće u vodstvo, samo dvije minute kasnije Robinson vraća Villu u život. Nakon kornera ispušta loptu iz ruke i Martin Laursen izjednačuje na 1:1. U 33. minuti nova blamaža vratara Spursa. Laursen je uputio udarac, a lopta prolazi kroz Robinsonove ruke, a zatim i kroz noge za 2:1 gostiju.

Pet minuta prije odmora Villa odlazi na 3:1 nakon kontranapada i pogotka Gabriela Agbonlahora. Olakšanje za Robinsona, ovaj put nije kriv, ali zato u 59. minuti ispravlja tu "pogrešku" i iz slobodnog udarca Craiga Gardnera prima pogodak u svoj kut za, činilo se nedostižnih, 4:1.

Posljednjih pola sata ipak je pripalo Tottenhamu koji pogotkom Pascala Chimbonde u 69. minuti vraća nadu, a zatim osam minuta prije kraja nakon precizno izvedenog jedanaesterca Robbieja Keanea dolazi na samo gol zaostatka. Gosti do kraja nisu izdržali pritisak i u posljednjim trenucima utakmice Younes Kaboul spašava bod Spursima.