1. Hrvatska nogometna liga, 11. kolo, 06.10.2007., Zagreb, Kranjčevićeva, gledatelja: 600
Suci: Draženko Kovačić (Križevci), Josip Havaić (Koprivnica), Saša Fegeš (Nedelišće)
Vedran Nikšić 55'
Osijek

Zagreb - Osijek: Tamni oblaci nad Kranjčevićevom

Ivor Krapac • subota, 06.10.2007.

Nogometaši Zagreba doživjeli su treći ovosezonski prvenstveni poraz na domaćem terenu. Nakon Slaven Belupa i Dinama, u 11. kolu su puni plijen odnijeli Osječani, a momčad Miroslava Blaževića na kraju je još i dobro prošla...

Josip Jurendić
46'
26
Haris Mehmedagić
60'
Damir Vuica
79'
Ilija Lončarević

Tamni oblaci nad stadionom u Kranjčevićevoj bili su prikladna kulisa za raspoloženje u kakvom su domaći igrači otišli u svlačionicu nakon susreta. Gosti iz Osijeka slavili su s 2:0, uz nekoliko prilika i za uvjerljiviju pobjedu u završnici utakmice. S druge strane, Zagrebašima nije išlo gotovo ništa, povremeni bljeskovi Krune Lovreka u napadu i prodori i pokušaji Mensura Mujdže i Marija Čuture s bokova nisu bili dostatni ni za počasni pogodak.

Lovrek je potvrdio status najopasnijeg domaćeg napadača našavši se u dobroj prilici već u petoj minuti, kad je nakon Čuturinog nabacivanja glavom pucao preslabo da bi svladao osječkog vratara Skendera. Zagrebov vodeći strijelac bio je "na sceni" i nakon gotovo pola sata igre, kad nije najbolje reagirao na samo pet-šest metara od gola, dopustivši Smoji da otkloni nastavak opasnosti.

Gosti su pokazali zube s tri prijetnje Milana Pavličića u posljednjih 15-ak minuta prvog poluvremena, a "točku na i" tog razdoblja pritiska postavili su nedugo prije odlaska na "veliki odmor", dobrom reakcijom i pogotkom Smoje nakon što je Josip Knežević ubacio iz kuta.

Početkom drugog poluvremena Blažević je pokušao osvježiti napad ubacivanjem Josipa Jurendića umjesto neprimjetnog Marka Grgića, ali pravog poboljšanja nije bilo. Štoviše, i dalje je bilo opasnije pred Stojkićevim vratima.

Knežević u 46. minuti nije najbolje reagirao u lijepoj prilici na desnoj strani, no nije se dugo čekalo na drugi gostujući pogodak, uz realizaciju Vedrana Nikšića u 55. minuti na asistenciju Ante Vitaića. Prije tog novog potonuća, domaći su propustili lijepu priliku uz Skenderovu obranu Nadarevićevog udarca glavom s ruba peterca.

Do kraja utakmice Zagrebaši su uglavnom prijetili Mujdžinim i Čuturinim nabacivanjima s bočnih pozicija, s Krunom Lovrekom kao glavnom "metom" u napadu, no učinka nije bilo.

Gosti su i dalje bili opasniji. Nikšić u 57. nije ostao koncentriran protiv istrčalog Stojkića, Pavličić je nakon 20-ak minuta drugog dijela za nekoliko centimetara promašio vrata s 22-23 metra udaljenosti, dok je Antonio Hrnčević, koji je zamijenio Kneževića, triput ozbiljno zaprijetio, uključujući i pogođenu vratnicu u sudačkoj nadoknadi na kraju susreta. Gosti su zasluženo slavili, Zagrebu ostaju velike brige...