1. Hrvatska nogometna liga, 12. kolo, 20.10.2007., Rijeka, stadion Kantrida, gledatelja: 2000
Mario Grgurović 11' (11m)
Inter-Zaprešić

Rijeka - Inter: Preokret Rijeke u drugom poluvremenu

Ante Pažanin • subota, 20.10.2007.

Kantrida je i dalje neosvojiva utvrda. Gosti iz Zaprešića večeras su protiv Rijeke odigrali hrabro, imali su i vodstvo, no u drugom poluvremenu domaćini su preuzeli konce igre u svoje ruke i preokrenuli rezultat. Tako se nastavio fantastični niz Rijeke na domaćem terenu, šest susreta šest pobjeda....

Dario Jertec
62'

Domagoj Verhas
41'
8
Osmar Junior
51'
7
Ernad Skulić
71'
Milivoj Bračun

Igrači Intera odmah od početka utakmice pokazali su da se ne boje gostovanja na Kantridi i već u 11. minuti došli su u vodstvo. Nakon kombinacije Cavrića i Gulića potonji je izbio sam pred vratara Rijeke Žilića koji ruši napadača Intera. Dvojbi nije bilo, žuti karton za Žilića i jedanaesterac za goste koji sigurno realizira Grgurović. Nakon 17 minuta moglo je već biti 2:0 za Inter, Grgurović je izveo slobodan udarac iskosa s desne strane i iznenadio zaspalog Žilića. Ipak sudac Mlinar poništio je pogodak, budući da je označio indirektan udarac, a lopta na putu prema golu nije nikog dodirnula. Sreća za Riječane..

Slika 1 od 2.

Inter se nakon toga povukao, Rijeka je preuzela inicijativu, no bez pravog učinka, previše je bilo grešaka i netočnosti u igri momčadi Zlatka Dalića. Prije odlaska na odmor jedinu pravu šansu imao je Đalović u 33. minuti kada je obišao vratara Intera Vranjića, ali je otišao previše u stranu i pogodio samo vanjski dio mreže.

Slika 2 od 3.

Ofenziva Bijelih nastavila se i u drugom poluvremenu i konačno je urodila plodom u 57. minuti kada je Bule s desne strane izveo slobodan udarac, a loptu je na pet metara od gola glavom dočekao Budicin poslavši je u mrežu. Nakon toga Dalić pojačava sredinu terena ubacivši Jerteca i Štroka, a u 73. minuti Riječani dolaze i do drugog pogotka. Pamić je sjajno s lijeve strane proigrao Đalovića koji je pucao po golu i doslovno je provukao između lijeve stative i Vranjića koji je jako slabo reagirao.

Slika 3 od 4.

Tako su gledatelji na Kantridi mogli odahnuti i proslaviti još jednu domaću pobjedu Rijeke. Teška, ali zaslužena pobjeda Riječana s kojom će zadržati priključak vrhu ljestice.