1. Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 27.10.2007., Kranjčevićeva, gledatelja: 400
Suci: Batinić (Osijek), Borovec (Višnjevac), Grgić (Osijek)
Krunoslav Jambrušić 17'
Šibenik

Zagreb - Šibenik: Ibričić razveselio Kranjčevićevu

Mihaela Bradovski • subota, 27.10.2007.

Pred svega 400-tinjak posjetitelja nogometaši Zagreba odigrali su najbolju domaću predstavu ove sezone. Junak i najbolji igrač na terenu bio je dvostruki strijelac za Zagreb Senijad Ibričić. Nakon visoke pobjede u Kupu i osvojena tri boda protiv Šibenika pred "bijelima" su vedriji dani, dok Šibenčane očekuju teške utakmice protiv odličnih Zadra i Slaven Belupa...

Ivan Parlov
45'
9
Miroslav Pejić
45'
8
Ivan Lajtman
86'
Juraj Grizelj
29'

Ivica Kalinić

Gosti iz Šibenika bolje su otvorili susret u Kranjčevićevoj. Nekoliko kornera, prva gužva pred Stojkićem u 5. minuti i inicijativa na terenu nisu ostavljali puno nade navijačima Zagreba da će na kraju utakmice njihovi ljubimci slaviti visoku pobjedu. U 15. minuti pogreška Tomislava Labudovića, ali obrana Zagreba ipak čisti ispred svog kapetana. Dvije minute kasnije nakon pogreške istoga igrača Šibenik dolazi u vodstvo. Poslije ubačaja u šesnaesterac glavom iz blizine loptu u mrežu šalje Zec. Samo nekoliko minuta nakon pogotka Šibenčani su u prilici i za drugi zgoditak, no nakon što je lopta zavšila u vratnici linijski sudac označava zaleđe. Minutu nakon toga Stojkić siguran nakon pokušaja gostiju iz slobodnog udarca.

U 22. minuti budi se i Zagreb. I to na najbolji mogući način. Čutura proigrava Lovreka, koji loba Zlatka Runju i poravnava na 1:1. U idućoj minuti nezgodan prekršaj na strijelcu domaćih koji nakon pomoći sa klupe ipak nastavlja igru makar je već tada vidljivo da će morati iz nje. Igrala se 31. minuta kada je Brkljača iz slobodnog udarca pucao malo preko vrata.

Nekoliko minuta prije odlaska na odmor Zagreb je propustio još jednu dobru priliku, točnije Nadarević pa odmah zatim i Ibričić nakon slobodnog udarca Mujdže. Do kraja su gostujuća vrata pokušali ugroziti i Labudović i Kartelo udarcima glavom. Nakon izjednačujućeg pogotka pa sve do kraja poluvremena Zagrebaši su imali loptu u svojim nogama i tako nagovijestili zanimljiv nastavak susreta.

Slika 1 od 2.

U nastavak susreta Pjesnici su ušli bez obojice napadača. Ozlijeđenog Lovreka zamijenio je Parlov, a nevidljivog Jurendića Miroslav Pejić. Te su se zamijene pokazale punim pogotkom jer su upravo Pejić i Parlov uz Ibričića bili najbolji igrači Zagreba u drugom poluvremenu. U 50. minuti pokušaj Grizelja, Kartelo čisti ispred Stojkića.

Zagrebova igra posebno je dopadljiva bila u razdoblju od 50. do 61. minute. Pokušaji Kartela, Ibričića, Brkljače i Parlova završavaju u kornerima, a u 57. minuti Čutura osvaja slobodni udarac sa ruba šesnaest metara. Izvođač je Ibričić koji prebacuje živi zid i šalje loptu u suprotni kut gostujućeg gola. Zagrebaši pojačavaju tempo i nakon izbjegnutog zaleđa u 61. minuti dolaze i do vodstva od dva pogotka. Parlov je povukao i mirno dodao do Ibričića kojemu nije bilo teško iz blizine zabiti za 3:1.

Nakon tog pogotka igra Šibenčana se raspala, a "bijeli" su mirno utakmicu priveli kraju. Pejić, Parlov i Ibričić pokušavali su šibensku obranu umoriti malonogometnim dodavanjima, ali do kraja utamice promjene rezultata nije bilo. Da je gostujuća obrana bila na mukama vidjelo se i u 84. minuti kada je Bonacin zamalo pogodio vlastiti gol. U zadnjoj minuti susreta Ćirini Pjesnici propuštaju vrlo izglednu priliku. Pejić ubacuje s lijeva, a Parlov sa svega dva metra glavom gađa točno u Runju.

Ovom su se pobjedom nogometaši Zagreba bodovno poravnali sa Šibenčanima, ali na ostatak lige još uvijek gledaju sa donjeg dijela tablice. I jedni i drugi će već u idućem susretu tražiti pobjede, Zagreb u Koprivnici, a Šibenik u Zadru.