1. Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 27.10.2007., ŠRC Zaprešić, gledatelja: 4000
Suci: Ljubičić (Osijek), Petrović (Valpovo), Šetka (Đakovo)
Nikola Kalinić 4'
Hajduk

Inter - Hajduk: Kalinić za prekid crnog niza

Kristian Hohnjec • subota, 27.10.2007.

U prohladnom Zaprešiću Hajduk je došao do minimalne, ali vrijedne pobjede. Spretni Nikola Kalinić bio je jedini strijelac na blatnjavom travnjaku. Robert Jarni tako je startao pobjedom, premda Splićani opet igrački nisu oduševili svoje poklonike....

Osmar Junior
50'
14
Davor Kukec
67'

Saško Pandev
79'
Robert Jarni

Splićani su poveli iz prvog konkretnijeg napada na susretu. Pelaića je na desnom boku aktivirao Bartolović, ovaj centrira, a Iftić neobjašnjivo promašuje loptu. Nikola Kalinić bez poteškoća je kaznio tu kardinalnu pogrešku gurnuvši loptu s pet metara kraj nemoćnog Vranjića za 0:1 u 4. minuti.

Slika 3 od 4.

Gol je šokirao domaćina koji je prvih pola sata bio u podređenom položaju. Hajduk dominaciju u posjedu lopte ipak nije znao realizirati. Cernatov slobodnjak i Pelaićevu bombu s 35 metara ispod grede izvadio je Vranjić, a također dalekomentni pokušaji Linića i Hrgovića nisu bili dovoljno precizni.

Inter je zaigrao nešto bolje u posljednjem dijelu poluvremena, no Tomića nisu uspjeli natjerati na zahtjevniju intervenciju. Imali su Zaprešićani nekoliko oštrih centaršuteva u kazneni prostor, ali Gulić i Sivonjić bili su uvijek za korak prekratki. Pred odmor snažan udarac Rubila otišao je preko gola, a iz kornera je lopta doslovce u glavu pogodila neometanog Pandžu na pet metara. Nogometaši nisu uspjeli zagrijati promrzle gledatelje. Hajduk je u prvih 45 minuta pokazao nešto više i zasluženo je otišao na odmor s prednošću.

Slika 2 od 3.

Otvaranje drugog dijela donijelo je inicijativu Žutih. Hajduk se više orijentirao na pokušaje iz kontre. Prvih desetak minuta nastavka proteklo je u obostrano nepovezanoj i nedorećenoj igri. U 58. Inter je konačno stvorio izglednu priliku. Grgurović i Krznar izigrali su obranu gostiju, ali Osmarov mlak pokušaj s crte čisti obrana Splićana.

Kada već Hajduk nije znao, nepriliku Vranjiću stvorio je stoper Starčević. Interov vratar ipak je primivši loptu na prsa uspio izbjeći natrčalog Kalinića. Talentirani centarfor priprijetio je ponovo u 68. minuti. Oslobodivši se Cavrića pucao je oštro, ali neprecizno s 18 metara.

Slika 1 od 2.

Milivoj Bračun u završnici je do boda pokušao stići s trojicom napadača, a novu je priliku Zaprešićana ponovo propustio Osmar. Cavrić ga je proigrao s desnog boka, a Brazilčevo oklijevanje koristi Tomić te odnosi loptu prije njega. Svojih 15 minuta dobio je i Ante Rukavina, ali mreže se više nisu tresle. Hajdukovi tranzicijski pokušaji mahom su završavali traljavo, a domaćin nije imao snage ozbiljnije priprijetiti. Splićani su iskoristili jedinu stopostotnu priliku na utakmici, te su tako prvi put ove sezone osvojili tri boda izvan Poljuda.