Pranjić solidan, poraz Feyenoorda

Hrvoje Rafaelić • nedjelja, 28.10.2007.

VVV Venlo nastavlja s lošim nastupima u Eredivisie ligi. Nakon što su ove godine postali članom Prve nizozemske lige, već nakon prvih deset odigranih kola veliki su konkurenti za ispadanje. Novi udarac zadao im je Pranjićev Heerenveen koji im je utrpao poker golova...

Momčad Danijela Pranjića lako se obračunala s posljednjeplasiranom ekipom Prve nizozemske lige. Na gostovanju su im četiri puta zatresli mrežu, a posebno nadahnut bio je Brazilac Alfonso Alves. Gosti su poveli već u četvrtoj minuti preko Kristiana Baka, da bi na 2:0 u 12. minuti povisio Alves. Raspoloženi Pranjić skoro je postigao gol u 35. minuti, ali njegov udarac otišao je tik uz desnu vratnicu Wintjensovog gola.

Povećanje vodstva gostiju stiglo je u 71. minuti ponovno preko Alvesa, koji se poigrao sa domaćom obranom, da bi lijepu akciju dovršio obilaženjem domaćeg golmana. Konačnih 4:0 postavio je igrač s klupe Matusiak. Četiri minute prije kraja utakmice nakon kornera glavom je pospremio loptu iza leđa domaće obrane.

Feyenoord je na gostovanje kod Twentea otišao sa željom da ne ispusti prvo mjesto na tablici. Domaćin je pred 13 tisuća gledatelja žurno krenuo po tri boda i aktivna igra na početku susreta donijela im je vodstvo u 11. minuti. Desnom stranom gostujuće obrane prošao je Luke Wilkshire te je u srcu šesnaesterca pronašao N'Kufa, kojemu nije bilo teško poentirati za domaće vodstvo. Twente je nastavio s dominacijom na terenu te su u nekoliko navrata propustili realizirati izgledne prilike. Konačnih 2:0 i peto mjesto na ljestvici potvrdio je golom u 57. minuti Stein Huysegems.

Golom Klaasa Jana Huntelaara u 68. minuti susreta Ajax je osvojio tri boda na gostovanju kod Utrechta. PSV je kod Sparte već na poluvremenu imao visokih 3:0 zahvaljujući Lazoviću, Zonneveldu i Farfanu. Četvrti gol u 70. minuti postigao je Perez, dok je čast domaćina spasio Polak iz najstrože kazne.

Najugodnije iznenađenje lige, Groningen, na gostovanju kod NEC-a pokvario je sve dobro odigrano do sada. U sedmoj minuti susreta imali su rezultat 1:1, ali nesmotrenost gostujućeg braniča Svejdika, koji je dobio crveni karton u 29. minuti susreta, odveo je susret u krivom smjeru za goste. Do kraja 90. minute domaćin im je napunio mrežu s još četiri gola, a posebno se istaknuo dvostruki strijelac Van Beukering.

Eredivisie liga, 28. listopad 2007.: VVV Venlo - Heerenveen 0:4, Twente - Feyenoord 2:0, Roda JC - De Graafschap 1:0, Excelsior - Heracles 1:1, Vitesse - Willem II 1:0, Utrecht - Ajax 0:1, NEC - Groningen 5:1, NAC Breda - AZ Alkmaar 2:3, Sparta - PSV 1:4.