1. Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 03.11.2007, 14:00 h, HNK Cibalia, gledatelja: 5000
Suci: Alojzije Šupraha (Kolan), Robertino Dujela (Zadar), Petar Gabrilo (Split)

Petar Plevnik • subota, 03.11.2007.

Iako su pružili dostojan otpor hrvatskom prvaku, nogometaši Cibalije nisu uspjeli nakon Poljuda ostati neporaženi i protiv Dinama, koji je u Vinkovcima zasluženo stigao do nove prvenstvene pobjede. U tragičara susreta prometnuo se Davor Bagarić, koji je s bijele točke propustio Vinkovčanima donijeti bod...

Marijan Antolović
32'
16
Tomislav Radotić
53'
24
Edin Husić
69'
Franck Guela
46'
21
Ivica Vrdoljak
84'
Branko Ivanković

Odlične igre Cibalije u dosadašnjem dijelu prvenstva, okrunjene bodom na Poljudu u srijedu, te dolazak uvijek atraktivnog Dinama uspjeli su na Stadionu Cibalije okupiti više od 5000 gledatelja.

Prvi su zaprijetili gosti, preko Mandžukića u šestoj minuti, no udarac mladog hrvatskog reprezentativca odlazi pored gola, da bi minutu kasnije svoj udarac okušao i Vukojević. Prvo uzbuđenje pred vratima Dinama stiglo je u osmoj minuti, kada nakon ubačaja Kerića iz kuta, udarac Studenovića glavom Etto izbija sa gol linije.

Prigoda Studenovića kao da je trgla igrače Dinama, koji su nakon toga krenuli puno ozbiljnije prema golu Vinkovčana, a pritisak gostiju urodio je plodom u 20. minuti. Modrić je ubacio s lijeve strane, Šokota dodirnuo loptu dovoljno da zbuni obranu domaćina, a na drugoj vratnici usamljeni Vukojević lakoćom glavom pogađa za 0:1.

Slika 1 od 2.

Pogodak Dinama vidljivo je šokirao igrače Cibalije, kojima je trebalo 10-ak minuta da se vrate u susret. Odličnu prigodu u 32. je minuti propustio Željko Malčić, nakon što je lopta iznenadila Dinamovu obranu, no i samog Malčića, pa je najbolja prigoda za Vinkovčane otišla u nepovrat. Da bi peh za domaćine bio veći, nedugo potom zbog ozljede igru je morao napustiti vratar Burcsa, umjesto kojeg je mjesto među vratnicama zauzeo debitant Marijan Antolović.

A da obrana Dinama danas nije na najvišoj razini pokazala je 44. minuta. Medvid je ubacio s lijeve strane, lopta je u gostujućem 16-ercu prošla sve igrače, ali ne i usamljenog Malčića, koji je ovaj put bio spreman i sa svega dva metra poslao loptu iza Kocha za 1:1. Tako se 26-godišnji napadač, koji je sve donedavno igrao u petoligašu iz Tordinaca, u razmaku od samo tri dana upisao u listu strijelaca protiv dva naša najbolja kluba.

Na odmoru trener gostiju Branko Ivanković odlučio je u svlačionici ostaviti blijedog Sammira, umjesto kojeg je u igru ušao ponajbolji pojedinac Dinama u pobjedi protiv Intera, Didi Guela, što se ubrzo pokazalo dobitnom kombinacijom.

Potvrda da je igrač iz Obale Bjelokosti u odličnoj formi stigla je nakon samo četiri minute igre u nastavku. U naizgled bezopasnoj situaciji branič domaćina Mešić početnički griješi, što koristi Guela, ulazi u 16-erac te lakoćom matira Antolovića za 1:2 i novo vodstvo Dinama.

Nakon pogotka Guela Dinamo je još više preuzeo konce igre, dok je Cibalia uglavnom pokušavala nešto više iz kontri i polukontri. Ništa vrijedno spomena nije se događalo sve do 77. minute, kada Radotić koristi novu neodlučnost Dinamove obrane te izlazi sam pred Kocha, koji izbija loptu u korner, ali prema mišljenju suca Šuprahe čini prekršaj za najstrožu kaznu. Na udarac s bijele točke odlučuje se Bagarić, no uz malu pomoć vratnice Koch uspijeva obraniti njegov udarac.

Tako je Dinamo uz ne baš impresivnu igru zasluženo došao do nove, 14. pobjede u prvenstvu. U igri "Modrih" bilo je vidljivo kako su igrači Dinama mislima već u dvoboju protiv Basela, no za susret protiv borbenih, ali kvalitetom ipak puno inferiornijih Vinkovčana, i takvo izdanje bilo je sasvim dovoljno za nastavak pobjedničkog niza.