1. Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 03.11.2007, 16:00 h, Gradski stadion, gledatelja: 1500
Suci: Marin Mlinar (Zagreb), Boško Vukušić (Zagreb), Mate Matić (Zagreb)
Slaven Belupo
Stjepan Poljak 66'
1:0(0:0) Šibenik
Šibenik

Slaven Belupo - Šibenik: Poljak iz kornera

Goran Tomičić • subota, 03.11.2007.

U Koprivnici su Slaven Belupo i Šibenik pred 1500 gledatelja odigrali prilično lošu i nezanimljivu utakmicu, a zasluženu pobjedu domaćima je donio Stjepan Poljak golom izravno iz kornera...

Šibenik
2
Petar Bošnjak
20
Ronald Šiklić
46'

Marin Batur
59'
8
Juraj Grizelj
78'
9
Alen Šubić
84'
Ivica Kalinić

Krunoslav Jurčić na teren je poslao očekivani sastav, osim što se ipak odlučio bokove povjeriti Bošnjaku i Čavalu. Poldrugač je preselio na poziciju stopera, budući da Kristić ima tri žuta kartona. Ivica Kalinić imao je mnogo problema u izboru sastava, s obzirom na veliki broj ozljeda i suspenzija, a u momčad su se vratili oporavljeni Josip Bulat i Vitaić.

Slaven Belupo je mogao povesti u četvrtoj minuti, ali Radeljić je iz velike blizine loše reagirao i glavom loše pucao preko gola. Tri minute kasnije udarac iz daljine je probao Milanović, ali nije bio precizan. U desetoj minuti Vitaić je opasno ubacio, ali Sopić je otklonio opasnost. Tada je počeo period borbene, ali neatraktivne igre u kojoj su Farmaceuti dominirali, no nije bilo opasnosti ni pred jednim vratarem.

Sljedeća zanimljiva situacija dogodila se tek u 39. minuti, kad je Posavec opasno ubacio iz slobodnog udarca, a Runje je sjajnom reakcijom zaustavio dobar Bošnjakov udarac glavom. Slaven Belupo, osim te situacije, nije uspio konkretizirati veći posjed lopte i obrana Šibenika je bez većih problema čuvala bod.

Tri minute kasnije Vručina je dobro primio dubinsku loptu, no Gruica je njegov pokušaj proigravanja Šehića odbio u korner. U sljedećem napadu Sopić je odlično ubacio za Šehića, koji je glavom pucao kraj gola. U drugom dijelu domaći su zaigrali malo bolje, ali i to je bilo daleko od dobre igre. U 53. minuti iz blizine je Sopić pucao glavom preko gola, a dvije minute kasnije Šehić nije bio precizan s 20 metara.

U prvih 60 minuta Šibenik nije opasnije zaprijetio, a slično je bilo i u završnici. Dvoboj je odlučen u 66. minuti, kad je Poljak izveo korner s desne strane i prekrasno lijevom nogom svladao skamenjenog Runju. Nakon toga je Slaven Belupo nastavio dominirati, ali opet bez mnogo posla za vratara Šibenika. U 77. minuti Grizelj je pokušao dugom loptom pronaći Vitaića, ali bilo je to loše. Strateg gostiju je pokušao pojačati napad uvođenjem Šubića, no bez uspjeha. U posljednjoj minuti Batur je s leđa povukao Šiklića, koji je nakon toga odgurno napadača Šibenika, a sudac Mlinar pokazao je crveni karton Baturu i žuti Šikliću.