Kranjčar strijelac, Pranjić se ozljedio

Ante Pažanin • ponedjeljak, 05.11.2007.

Ovog nogometnog vikenda naši igrači u inozemstvu razmjerno su bili aktivni. Zvonimir Deranja, Mario Carević i Marijo Bazina bili su strijelci za svoje klubove, a što se tiče reprezentativaca Niko Kranjčar zabio je pogodak za Portsmouth, Niko Kovač zaradio crveni karton, a Dario Šimić i dalje grije klupu Milana. Loša vijest je ozljeda Danijela Pranjića zbog koje će možda propustiti Makedoniju i Englesku...

Ivan Rakitić (Schalke) – Trener Schalkea Mirko Slomka i dalje ne pružao šansu Ivanu od prve minute pa je 19-godišnji hrvatski reprezentativac odigrao posljednjih 15 minuta u porazu svog kluba od Energie Cottbusa. Osim jednog udarca iz daljine bez pravog učinka.

Mario Cvitanović (Energie Cottbus) - standardno odigrao svih 90 minuta u pobjedi protiv Schalkea.

Stiven Rivić (Energie Cottbus) – ušao dvije minute prije kraja u dvoboju sa Schalkeom.

Kristijan Ipša (Energie Cottbus) – s klupe za pričuve odgledao utakmicu protiv momčadi iz Gelsenkirchena.

Ivica Olić (HSV) - napadač iz Davora i ovog je puta odigrao cijelu utakmicu u napadu za hamburšku momčad u domaćoj pobjedi protiv Herthe iz Berlina (2:1). Ovaj put nije uspio zabiti pogodak.

Josip Šimunić (Hertha) – svih 90 minuta u utakmici protiv HSV-a, još jednom u veznom redu.

Ivo Iličević (Bochum) - playmaker naše mlade reprezentacije nije imao prilike sudjelovati u fantastičnoj utakmici Bochuma i Wolfsburga (5:3).

Jurica Vranješ (Werder) – sudjelovao posljednjih 16 minuta u pobjedi Werdera protiv Hanse od 1:0. Osim žutog kartona bez pravog učinka na tijek utakmice.

Robert Kovač (Borussia Dortmund) – odigrao svih 90 minuta protiv Hannovera. Uklopio se u sivilo svoje momčadi koja je doživjela još jedan razočaravajući poraz (2:1).

Mladen Petrić (Borussia Dortmund) – također kao i Robert odigrao cijelu utakmicu, ali bez pravih prijetnji za gol Hannovera.

Leon Benko (Nurnberg) – odigrao zadnjih 10 minuta u domaćem porazu od Stuttgarta (1:0).

Andre Mijatović (Arminia Bielefeld) – zbog ozljede bivši igrač Rijeke i Dinama ne konkurira za sastav.

Eduardo (Arsenal) – najbolji napadač hrvatske reprezentacije ušao je u derbiju protiv Manchester Uniteda 10 minuta prije kraja umjesto Rosickog. Imao je dobru priliku za gol kada je njegov volej prohujao visoko iznad grede.

Niko Kranjčar (Portsmouth) – Niko je odigrao još jednu sjajnu partiju koju je okrunio zabivši četvrti gol za gostujuću pobjedu Porsmoutha kod Newcastlea (4:1). Hrvatski reprezentativac svladao je domaćeg vratara slobodnim udarcem s 25 metara i osim toga brojnim je lijepim potezima i svojom igrom oduševio navijače Portsmoutha i menadžera Redknappa.

Vedran Ćorluka (Manchester City) – Manchester City i Vedran igraju danas na svom stadionu protiv Sunderlanda.

Dario Šimić (Milan) – nastavljaju se milanske muke po Dariju. Još jednom svih 90 minuta na klupi Milana u domaćem remiju protiv Torina (1:1). Dario će u zimskom prijelaznom roku obavezno morati naći novi klub kako bi igrao konstantnije, jer se čini da u Milanu na njega ne računaju.

Saša Bjelanović (Torino) – ušao u 46. minuti u dvoboju na San Siru. Imao dobru priliku kada je opasnim udarcem ugrozio vrata Milana.

Dario Knežević (Livorno) – standardno svih 90 minuta zapovijedao obranom Livorna u domaćem remiju bez golova protiv Udinesea.

Ivan Jurić (Genoa) – odigrao cijelu utakmicu u uzbudljivom remiju Geone s Palermom (3:3).

Igor Budan (Parma) – i dalje van kombinacija zbog ozljede.

Marko Babić (Betis) – nakon problema s minutažom na početku sezone Marko u zadnje vrijeme ipak dobija više povjerenja trenera Cupera pa je tako i u ovom kolu Primere odigrao cijeli susret u porazu od Barcelone na Nou Campu (3:0).

Niko Kovač (Red Bull Salzburg) – kapetan naše izabrane igrao je do 78. minute protiv Wackera kada je dobio izravni crveni zbog grubog prekršaja.

Željko Pavlović (Wacker) – branio cijelu utakmicu u novoj iznenađujućoj pobjedi svoje momčadi protiv Salzburga (3:1).

Mate Bilić (Rapid) – bivši igrač Hajduka igrao je do 55 minute u pobjedi Rapida protiv Rieda (4:0), sudjelovao u akciji za pogodak Bazine.

Marijo Bazina - zabio prvi gol na utakmici protiv Rieda, zamijenjen u 81. minuti.

Mario Tokić (Rapid) - treći naš nogometaš u momčadi iz Beča predvodio obranu svih 90 minuta.

Silvije Čavlina (LASK) – branio cijelu utakmicu i s par dobrih intervencija očuvao mrežu u remiju s Mattersburgom (0:0)

Marijo Mijatović (LASK) – ušao u 72. minuti gore navedenog dvoboja, osim jednog pokušaja na gol Mattersburga bez pravog učinka.

Jerko Leko (Monaco) – odigrao cijelu utakmicu na gostovanju kod Dinamovog protivnika u Ligi Uefa Rennesa. I ovaj put nije propustio zaraditi žuti karton.

Vedran Runje (Lens) – branio svih 90 minuta u pobjedi protiv St.Etienna, primio dva gola, ali je njegova momčad zabila više (3:2). Sudjelovao je i u pobjedničkom golu, jer je nakon njegovog ispucavanja Dindane zabio za slavlje Lensa.

Marko Marić (Lille) – nije konkurirao za sastav u gostujućoj pobjedi protiv Auxerra (1:0).

Danijel Pranjić (Herenveen) – dobro je počeo utakmicu protiv PSV-a asistiravši iz slobodnog udaraca za izjednačujući pogodak, ali se malo poslije toga ozljedio i napustio teren. Radi se o ozljedi zadnje lože i još je neizvjesno hoće li Danijel moći pomoći hrvatskoj reprezentaciji u dvobojima protiv Makedonije i Engleske.

Ivan Bošnjak (Racing Genk) – vinkovački napadač odigrao je 70 u utakmici s Lokerenom (1:1), ali bez pravog učinka.

Goran Ljubojević (Racing Genk) – s tribina gledao susret s Lokerenom.

Tomislav Mikulić (Racing Genk) – nije ulazio s klupe za pričuve u gore navedenom susretu.

Mario Carević (Lokeren) – Mario je dvoboj protiv Genka iskoristio za svoj prvi gol otkad je u Belgiji, već nakon tri minute susreta doveo je svoju momčad u vodstvo. Osim toga odigrao je vrlo dobru utakmicu, zamijenjen u 88. minuti.

Antun Dunković (Mechelen) – nije ulazio u igru u visokoj pobjedi protiv Bruxullesa (4:0)

Dražen Gović (Moeskroen) – izvan konkurencije za dvoboj s Standardom (0:0)

Ivan Leko (Club Brugge) – s tribina odgledao pobjedu Club Bruggea protiv Waregema (1:0).

Ivan Milas (Bergen) – niti na klupi u porazu od Cercle Bruggea (2:0).

Srđan Lakić (Heracles) – nije bio niti na klupi za susret s Twenteom.

Dario Smoje (Gent) – nije ulazio u igru u gostujućem porazu kod Sint-Truidena (1:2).

Nikica Jelavić (Waregem) – ušao u 71. minuti na gostovanju kod Club Bruggea.

Mario Galinović (Panathinaikos) – pričuvni vratar naše reprezentacije s klupe je pratio gostujuću utakmicu kod Verie koju je atenski klub pobijedio 2:0.

Anthony Šerić (Panathinaikos) – van konkurencije za sastav protiv Verie.

Darko Miladin (Ergotelis) – odigrao svih 90 minuta u remiju svoje momčadi s Panioniosom (1:1).

Mario Budimir (Ergotelis) – s tribina pratio utakmicu protiv Panioniosa.

Dario Krešić (Panionios) – Po običaju svih 90 minuta na vratima Panionoisa na gostovanju kod Ergotelisa.

Tomislav Butina (Olimpiyacos) – bivši vratar Dinama i reprezentacije nije bio niti na klupi u pobjedi svoje momčadi protiv PAOK-a.

Zdravko Popović (OFI Kreta) – odigrao svih 90 minuta na gostovanju kod Atrmomitosa.

Ivan Turina (Xanthi) – svih 90 minuta u dvoboju protiv Larisse u kojem je sačuvao netaknutu mrežu (0:0).

Ante Tomić (Xanthi) – nije ulazio u igru protiv Larisse.

Mladen Bartulović (Dnjepr Dnjepropetovsk) – ušao u 73. minuti na gostovanju kod Karpatya.

Darijo Srna (Šahtar) – hrvatski reprezentativac odigrao je svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi svoje momčadi protiv Metalurga.

Tomislav Bušić (Dinamo Kijev) – član mlade izabrane vrste zbog ozljede nije nastupio na utakmici protiv Metalista na kojoj je njegova momčad izgubila 1:0 na domaćem terenu.

Ivica Pirić (Arsenal Kijev) – van kombinacija za momčad u porazu od Kharkiva (2:0).

Jurica Puljiz (Zarja Lugansk) – nije bio niti na klupi za susret s Zarkapattiom.

Igor Lozo (Černomerec Odesa) – nije konkurirao za momčad u uvjerljivom porazu svoje momčadi od Kyrvbasa (3:0).

Denis Glavina (Vorskla Poltava) –mladi reprezentativac Hrvatske nije nastupio u utakmici protiv Naftovyka.

Stipe Pletikosa (Spartak Moskva) – prvi vratar naše najbolje momčadi proveo je cijelu utakmicu na vratima Spartaka sačuvavši nedirnutu mrežu u pobjedi protiv Rostova (3:0).

Hrvoje Vejić (Tom Tomsk) – reprezentativni branič naše izabrane vrste odigrao je svih 90 minuta u obrani svoje momčadi u pobjedi protiv Khimkija (3:1).

Igor Novaković (Tom Tomsk) – nije bio ni na klupi na utakmici s Khimkijem.

Stjepan Tomas (Rubin Kazan) – bivši branič Dinama i hrvatske reprezentacije odigrao je cijelu utakmicu na gostovanju kod moskovskog Dinama koju je njegova momčad pobijedila 1:0.

Ivica Križanac (Zenit St. Petersburg) – nije konkurirao za sastav u domaćoj pobjedi protiv Moskve (1:0) kojom se njegova momčad približila na korak do naslova prvaka Rusije.

Igor Gal (Rizespor) – van kombinacija za susret s Maniasporom (1:4)

Zvonimir Deranja (Libourne) - bivši napadač Hajduka bio je strijelac u 46. minuti utakmice s Boulognom.

Teo Kardum (Libourne) - nije ulazio u igru protiv Bolugna.

Kristijan Polovanec (Libourne) – treći naš nogometaš u francuskom drugoligašu nije bio u kombinacijama za sastav.

Ivica Banović (Freiburg) – sudjelovao 90 minuta u visokoj pobjedi protiv Koblenza (4:2).

Marino Biliškov (Greuter Furth) – odigrao cijelu utakmicu u gostima kod Offenbacha koju je njegova momčad pobijedila 2:1.

Hrvoje Vuković (Alemannia Achen) – nije ulazio u igru u porazu kod Erzgebirgea.