Boško Peraica 62'
Međimurje

Hajduk - Međimurje: Nastavljena rasprodaja

Bernard Jurišić • subota, 10.11.2007.

Nakon Cibalije, Hajduk kod kuće nije uspio pobijediti ni Međimurje. Posljednjeplasirana momčad prvenstva postavila se hrabro na Poljudu, zabila Hajduku tri gola i imala "mrtvu šansu" za pobjedu. Iako je vodio s 3:1 i u posljednjim trenucima mogao doći i do pobjede, Hajduk je danas nije zaslužio. Nastavljena je rasprodaja bodova i ugleda na Poljudu...

Ivan Habuš
11'
4
Daniel Georgievski
55'
3
Franjo Pintarić
90'
Miljenko Dovečer

Prvi pogled na sastave uoči početka utakmice izazvao je iznenađenje. Linić nije bio najavljivan u sastavu, a posebno je začudilo "misteriozno ozdravljenje" slomljene noge Srđana Andrića za kojeg je rečeno da se vraća tek na proljeće.

Slika 1 od 2.

Utakmicu su bolje otvorili gosti. Boško Peraica mogao se proslaviti u prvih 10 minuta, triput je bio u dvoboju s Hajdukovim vratarem Tomićem i ni jednom ga nije uspio iskušati dobrim udarcem. Već u 10. minuti mišić je ozlijedio gostujuću stoper Vitas, umjesto kojeg je morao ući Habuš.

Hajduk je poveo iz prve prave akcije koju je stvorio. Sav posao obavila su dvojica najboljih Hajdukovaca ove jeseni, Cernat i Kalinić, ovog puta u obrnutim ulogama. Florin Cernat je prošao kroz sredinu, odigrao "dupli pas" s Kalinićem, izbio sam pred Banovića i lako zatresao mrežu za 1:0 u 17. minuti. Već u narednoj minuti Kalinić je u prigodi, no nije precizan.

Čakovčani u 28. minuti dolaze do izjednačenja. Mario Darmopil odapeo je s 20 metara, lopta je na putu zakačila nekog od Hajdukovaca i odsjela iza leđa Tomića za 1:1. U 33. minuti Štefulj gađa pod gredu, Tomić spašava vršcima prstiju.

Slika 2 od 3.

Kraj prvog dijela pripada Hajduku. Najprije u 37. minuti Hrgović ubacuje za Verpakovskisa koji ne puca dobro, lopta dolazi do Kalinića čiji udarac odsjeda u rukama Banovića. U 40. minuti Hajduk opet vodi.

Cernat je fantastičnom loptom leđima okrenut golu pronašao Verpakovskisa koji izbjegava zaleđe i izlazi oči u oči s Banovićem. Umjesto da sam zabije, nesebično poslužuje Kalinića na drugoj vratnici, koji lako pogađa praznu mrežu za 2:1. Opet su nakon pogotka Splićani već u sljedećem napadu mogli zabiti, no Verpakovskisovu asistenciju Hrgović šalje visoko preko gola.

Kad je Verpakovskis postigao pogodak za 3:1 na ubačaj Cernata u 50. minuti, rijetko je tko pomislio da posljednja momčad lige ima snage za povratak. Kakva pogreška.

Slika 3 od 4.

Već nakon polaska sa centra Piškor se sjurio pred Tomića, koji mu brani udarac nogama. Dvije minute kasnije Davor Piškor odapinje s 25 metara, Hajdukov vratar dao je sve od sebe ali nije uspio dohvatiti loptu. 3:2.

U 59. minuti Peraica sprinta između Tudora i Buljata, potonji ga ruši na 16 metara, zaslužuje svoj prvi žuti karton i odgađa izjednačenje. Samo za tri minute, jer u 62. minuti Celišćak ubacuje s lijevog boka, a Boško Peraica na drugoj vratnici pored ukipljenog Tomića zakucava loptu u mrežu z 3:3.

Totalni preokret mogao se dogoditi u 67. minuti. Replika trećeg čakovečkog pogotka, Celišćak ubacuje, čak trojica crveno-crnih su na dva metra sami na drugoj vratnici, Brazilac Eliomar puca glavom, no pogađa ravno u Hajdukova vratara. Nakon tri loše reakcije, Tomić je ovom prigodom spasio domaćine poraza.

Slika 4 od 5.

Florin Cernat bio je najagilniji Hajdukovac, trudio se, vukao, pokušavao, pucao, proigravao – no nije mogao ništa napraviti sam. Banović mu je triput branio dobre udarce. U 88. minuti Buljat je zaradio drugi žuti karton zbog preoštrog starta na Peraici i Hajduk je ostao s igračem manje.

A onda su u sudačkoj nadoknadi triput domaćini ipak mogli "ukrasti" pobjedu. Najprije Verpakovskis ulazi sam po lijevom boku i cilja dalji kut Banovića, lopta odlazi koji centimetar pored lijeve vratnice. Potom Verpakovskis ubacuje za Kalinića u sredini, čiji udarac u posljednji tren blokira čakovečka obrana. U četvrtoj minuti nadoknade Tudor ostavlja loptu na udarac Pelaiću, koji sam s 11 metara poteže ljevicom – a lopta odlazi visoko preko gola.