1. Hrvatska nogometna liga, 16. kolo, 10.11.2007., Šibenik, Šubićevac, gledatelja: 1.000
Suci: Edi Šunjić (Split), D. Kraljević (Zadar), L. Krstičević (Ploče)
Bernard Gulić 42'
Inter-Zaprešić

Šibenik - Inter: Osmi remi domaćina, tek drugi gostiju

Ivana Jurica • subota, 10.11.2007.

Podjelom bodova završio je susret šibenskih modrih i zaprešićkih žutih. Domaćin je poveo vrlo rano, već u 6. minuti. Izjednačujući gol gosti su postigli tri minute prije kraja prvog dijela iz svog drugog, ali i posljednjeg udarca prema domaćim vratima, a nakon pogreške domaće obrane. Do kraja je domaćin bezuspješno pokušavao doći do novog gola ...

Goran Gruica
32'
23
Marko Lozo
58'
6
Darijo Brgles
73'
Tomislav Jonjić
82'

Tomislav Ivanković
90'

Kristijan Brčić
90'
Milivoj Bračun

Domaćin je silovito krenuo od samog početka utakmice. Već u prvih pet minuta imali su tri odlične prilike za matiranje Interova golmana Vranjića. U 2. minuti Šubić je pucao iskosa, ali je pogodio samo vanjsku mrežu. Već u idućem napadu Grizelj je pucao ravno u gostujućeg vratara, koji je u sljedećoj minuti još jednom dobro reagirao pokupivši loptu ispred Gabriela.

No, početne šanse brzo su zaboravljene jer je u 6. minuti Šibenik poveo. Gabriel je sve sam napravio na desnoj strani i povratnom loptom pronašao Franu Vitaića na 11-12 metara koji prizemnim udarcem matira Vranjića. Bolji početak utakmice domaćini nisu mogli ni zamisliti.

Nakon pogotka domaćini su se povukli, sredinu terena prepustili su gostima. Zaprešićani su imali loptu više u svom posjedu, no, osim udarca Cavrića u 26. minuti ništa nisu pokazali. Domaćini su prijetili preko Bonacina i Gabriela, ali bez uspjeha. U 38. minuti najbolji domaći igrač Vitaić izravno iz auta idealno je poslužio Gabriela koji iskosa gađa suprotni kut gostujućih vrata, ali ne uspijeva pogoditi.

Tri minute prije kraja prvog dijela gosti su došli do izjednačenja. Domaća obrana oklijevala je sa rješavanjem lopte, spretni napadač gostiju Sivonjić to je iskoristio i uzeo je, a domaći su ga braniči srušili. Slobodan udarac sa 18 metara izveo je Bernard Gulić plasiravši loptu u mrežu loše postavljenog Slavice.

I u drugom dijelu oslabljeni domaćin je krenuo agilnije i odlučnije. U 46. minuti svoj je udarac okušao Grizelj, lopta je otišla preko gola. Šest minuta nakon toga Vitaić je iskušao svoj udarac, ali Vranjić ga je lako ukrotio. U 59. minuti probao je i Tabi, ali je gostujući vratar još jednom bio na pravom mjestu.

Jalovi su bili napadi domaće momčadi, gosti, su pak, svoje prilike tražili u kontrama preko opasnog Sivonjića i Gulića koji je u drugom poluvremenu gurnut još ofenzivnije. U 71. minuti još je jednom pokušao Vitaić, ali je Vranjić još jednom izašao kao pobjednik.

Kako je utakmica odmicala domaćini su bili sve nervozniji. Sve su karte bacili u napad, uveo je Kalinić i Lozu i Brglesa, ali mreža Intera nije se više tresla. Najbliže pogotku gosti su u nastavku bili u 86. minuti kada je Sivonjić krenuo sam prema šibenskim vratima, ali ga je Milanović sustigao i spriječio pogodak.

Do kraja utakmice još po jedan udarac na svakoj strani. Pokušaj Vitaića iz slobodnjaka iz rašlji je izvadio Vranjić, dok je Grgurović, nakon još jedne greške domaće obrane, pucao preko gola. Nervoza je kulminirala u 90. minuti kada su Kulušić i Lovren zbog međusobnog naguravanja zaradili isključenja.

Završilo je podjelom bodova, čime puno zadovoljniji mogu biti gosti iz Zaprešića. Domaćini, nakon 29. rujna i pobjede nad Hajdukom još uvijek čekaju novi trijumf.