1. Hrvatska nogometna liga, 16. kolo, 11.11.2007., Zagreb, Maksimir, gledatelja: 5000
Suci: Edo Trivković (Split), Željko Perak (Karlovac), Damir Pervan (Bjelovar)
1:0 Osijek
Osijek

Još jedan dan u uredu

Tomislav Pacak • nedjelja, 11.11.2007.

Iako nisu napravili značajan pomak u realizaciji u odnosu na dvoboj s Baselom, nogometaši Dinama upisali su novu HNL pobjedu. Osijek je još jednom bio tvrd orah u Maksimiru, ali je i još jednom kući otišao s minimalnim porazom...

Ivica Vrdoljak
82'
Marko Dinjar
69'
Ilija Lončarević

Mlada Lončarevićeva momčad je ovog proljeća dva puta s Maksimira otišla poražena s 1:0, a scenarij se nije promijenio ni za ovo gostovanje. Osječani su, istina, malo toga pokazali u napadačkoj fazi, ali protiv ne posebno raspoloženog Dinama dobro su čuvali svoj gol. Ipak, nisu mrežu uspjeli sačuvati netaknutom, ovoga puta slomio ih je Ognjen Vukojević.

Slika 1 od 2.

Fizički i psihički potorešni nakon dvoboja protiv Basela u kojem su odigrali odličnu utakmicu, ali i osvojili samo bod, Modri nisu bili na uobičajeno visokoj razini koju prikazuju u HNL-u, no i ovakva partija bila je dovoljna za ofenzivno sterilni Osijek.

Slika 2 od 3.

Gosti su prvi ozbiljnije zaprijetili i to, kako se kasnije pokazalo, svojom najboljom prilikom. Todorčev je krasno prošao kroz sredinu terena i odigrao za Nikšića koji ulazi u kazneni prostor i cilja suprotni kut, no u posljednji trenutak dobro ga blokira Dino Drpić.

Slika 3 od 4.

Dinamo je prvi put "primirisao" pogotku u 23. minuti kada je Mandžukićev udarac u korner blokirao Lopes. Minutu potom Vukojević prvi puta prijeti Skenderu, ulazi u šesnaesterac i ljevicom pogađa reklame pored lijeve vratnice.

Bila je to, međutim, samo odgoda Vukojevićeve egzekucije. U 33. minuti Šokota je iz slobodnog udarca pogodio živi zid, lopta se odbila do Vukojevića koji iz blizine ima lagan posao, gurnuti loptu u mrežu za 1:0 Dinama.

Slika 4 od 5.

Ni postignuti pogodak nije previše oslobodio Modre, i dalje su navijači gledali prilično "mrtvu" utakmicu bez puno pravih prilika. Do kraja prvog dijela tek je Šokota glavom zaprijetio Skenderu, no osječki vratar bio je siguran.

Nije se puno toga promijenilo u drugom dijelu - Josip Tadić, "krvnik" Osijeka u prethodna dva maksimirska ogleda, donio je određenu živost u igru Dinama, no nakon izlaska Luke Modrića u 58. minuti više nije bilo igrača koji bi dao pravi zadnji pas Tadiću ili Mandžukiću.

Slika 5 od 6.

U 66. minuti Tadić je dobro prošao po lijevoj strani i zapucao s 20-ak metara, ali bio je to lagan plijen za Skendera. Kako Osijek nije pokazivao previše "života" činilo se da utakmica ulazi u mirnu završnicu, no gosti su ipak umalo došli do izjednačenja u 81. minuti. Antonio Hrnčević ostao je usamljen usred Dinamovog šesnaesterca, ali umjesto mreže pogodio je reklame pored gola.

Ta je prigoda razbudila Dinamo, ali i Ivankovića koji je ubacio Vrdoljaka umjesto Mandžukića, pa do kraja nismo vidjeli ozbiljnije prelaske centra od strane Osijeka. U posljednjim sekundama Guela je mogao solidnu partiju okruniti pogotkom, no nakon previše oklijevanja pucao je pored gola.

Dinamo je tako upisao još jednu HNL pobjedu što je nakon dvoboja protiv Basela Ivankoviću i momčadi bilo najvažnije. Osječanima, pak, preostaje bodove tražiti drugdje, ovdje ih vjerojatno nisu ni očekivali, a prema prikazanome - niti zaslužili. Gostima ostaje graditi optimizam na činjenici da ih Dinamo nije "napunio" kao neke druge, pa protiv momčadi svojeg ranga tražiti izlaz iz krize...