1. Hrvatska nogometna liga, 17. kolo, 24.11.2007., Vinkovci, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1000
Suci: Draženko Kovačić (Križevci), Darko Jambrović (Čakovec), Saša Fegeš (Nedelišće)
2:0 Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Cibalia - Inter: Za nastavak mirnog sna

Petar Plevnik • subota, 24.11.2007.

Baš kao što su i najavljivali, nogometaši Cibalije pred malobrojnim su gledateljima uzvratili Interu za poraz u posljednjim sekundama susreta u Zaprešiću. Iako je pobjeda Vinkovčanima apsolutno zaslužena, na putu do šeste prvenstvene pobjede pomogli su im i blijedi gosti iz Zaprešića...

Andrej Kerić
46'
16
Tomislav Radotić
67'
2
Ante Zore
88'
Dario Krišto
59'

Saško Pandev
65'

Kristijan Brčić
73'
Milivoj Bračun

Najave trenera domaćih kako Andrej Kerić i Tomislav Radotić neće započeti susret pokazala su se točnima, pa su Vinkovčani na travnjak istrčali bez dvojice standardnih protivamaca, dok Inter, uz standardne Lovrena, Sivonjića, Stipkovića i Šarića, nije mogao računati ni na suspendiranog trenera Bračuna, pa je Zaprešićane s klupe vodio pomoćni trener Stipe Brnas.

Unatoč mnogobrojnim problemima, gosti su se u sedmoj minuti umalo radovali, no Gulić iz izgledne siutacije puca pored gola. Bilo je to ujedno i sve što su Zaprešićani pokazali u prvom dijelu, a usudimo se reći i u čitavih 90 minuta. Vinkovčani su preuzeli terensku inicijativu, a prva prigoda stigla je u 16. minuti nakon nesigurne intervencije nekadašnjeg vinkovačkog, a sada zaprešićkog, vratara Vranjića, no gostujuća obrana otklanja opasnost.

Sedam minuta kasnije Dodik se našao u dobroj situacij, no njegov udarac pogađa nekog od gostujućih braniča, da bi dvije minute kasnije Vranjić dobro reagirao na udarac Dodika, što je bilo i posljednje veće uzbuđenje u prvom dijelu susreta.

Lušić uviđa je Inter danas ranjiv te u nastavku dodatno pojačava napad domaćina, pa umjesto Studenovića u igru ulazi nedovoljno oporavljeni Kerić. Bolja igra Cibalije i u nastavku donijela je prvu prigodu za Vinkovčane, no udarac Malčića glavom odlazi zamalo pored gola.

Kad već nisu iz igre moći do pogotka, domaćini su do vodstva stigli zahvaljujući pogrešci gostiju, točnije Skulića, koji u 66. minuti igra rukom u svom 16-ercu, a sudac Kovačića bez dvoumljenja pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Davor Bagarić i to je 1:0 za Cibaliju.

Ni nakon primljenog pogotka Zaprešićani nisu pokazali većih ambicija prema golu domaćina. Štoviše, Vinkovčani su i dalje nastavili s otvorenom igrom, odlučni da što prije dođu do drugog pogotka. Odličnu prigodu da riješi sve dvojbe oko pobjednika u 75. je minuti imao upravo strijelac Bagarić, no iz izgledne situacije puca neprecizno.

Ipak, do drugog pogotka Vinkovčani su stigli u 84. minuti, nakon što lijepu akciju Dodika u svoj šesti prvenstveni pogodak pretvara Željko Malčić za konačnih i više nego zasluženih 2:0.