1. Hrvatska nogometna liga, 17. kolo, 24.11.2007., Varaždin, Stadion Varteksa, gledatelja: 2000
Suci: Igor Pristovnik (Zagreb), Danijel Janošević (Zagreb) i Ivica Modrić (Zagreb)
3:0 Šibenik
Šibenik

Varteks - Šibenik: Besek ponovno uspješan

Marko Kljaić • subota, 24.11.2007.

Iako su se nadali da će se vratiti u Šibenik barem s jednim bodom, gosti su iz Varaždina otišli pune mreže. Visoka pobjeda Varteksa ne dolazi u pitanje, a plava obrana još jednom nije dozvolila protivniku da postigne pogodak. S nova tri boda Varaždinci su na devetom mjestu 1. HNL...

Borut Semler
77'

Marko Lozo
68'
9
Alen Šubić
81'
11
Nikola Đira
89'
Ivica Kalinić

Prva opasna prilika tek u 10. minuti. Velika pogreška Igora Prahića, ali gostujući napadač Ermin Zec gađa zamalo pokraj gola. Sreća za Varteks. Čini se da su domaćini ušli preopušteno u susret i prvu udarac po golu su imali tek u 18. minuti. Mario Lučić iz slobodnog puca ravno u vratara Runju. Gosti su organiziraniji i iz kontra napada ugrožavaju vratara Mađarića.

Šibenčani odlično stoje na terenu i ne dozvoljavaju domaćini da razviju igru. Čak štoviše, Zec ponovno opasno prijeti, ali je lopta ponovno završila zamalo kraj gola. Iako su Šibenčani bili bolji i organiziraniji, prvi je do pogotka došao Varteks u 34. minuti. Josip Brezovec je izveo slobodan udarac s 30 metara. Loptu je glavom skrenuo Fabio i gostujući vratar je prvi puta savladan.

Povećanje vodstva je došlo samo šest minuta nakon vodstva. Mumlek je uputio snažan udarac koji je Runje odbio samo do Gorana Mujanovića koji potpuno sam pogađa desne rašlje gostujućeg gola. Sljedećih pet minuta se nije dogodilo ništa zanimljivo tako da Varaždinci odlaze na odmor s dva pogotka prednosti.

Na samom početku drugog dijela Josip Bonacin igra rukom u svom kaznenom prostoru. Zašto sudac Pristovnik ne pokazuje na bijelu točku ne zna valjda niti on sam. U 54. minuti susreta Mumlek je još jednom pokazao da je odličan nogometaš. Presjekao je jedno dodavanje vratara Runje i s otprilike 25 metara uputio prekrasan udarac pod prečku gostujućeg gola, ali je šibenski vratar jedva spasio situaciju.

U 58 minuti prijeti Zec ali ponovno bez rezultata. U slijedećih 20 minuta Varteks ima konce u svojim rukama ali ne uspijeva povećati rezultat. U 75. Prahić se prošetao kroz gostujuću obranu no njegov udarac u korner skreće Gruica. Tri minute nakon toga Varaždinci postižu treći pogodak koji je sudac Pristovnik opravdano poništio zbog zaleđa.

Konačnih 3:0 dijelo je slovenskog napadača Boruta Semlera. Dodavač je ponovno bio Miljenko Mumlek koji je tako sa sedam dodavanja i dalje prvi asistent lige. Prema riječima Dražena Beseka, Semler nije zaigrao od početka susreta kako bi postigao pogodak u samoj završnici susreta. Zanimljiva strategija domaćeg trenera. Na kraju, možemo reći da je Varteks zasluženo upisao visoku pobjedu, petu u prvenstvu. Šibenik je šesti puta ove sezone poražen i trenutno je u težoj situaciji od svojih današnjih protivnika.