1. Hrvatska nogometna liga, 17. kolo, 24.11.2007., Čakovec, SRC Mladost, gledatelja: 5000
Suci: Bebek (Rijeka), Petrović (Valpovo), Šetka (Đakovo)
Davor Vugrinec 85'
Dinamo

Međimurje - Dinamo: Čakovčane opet dostiglo prokletstvo

Ivana Strahija • subota, 24.11.2007.

Čakovečki je susret zaslužio epitet utakmice kola, što zbog viskog tempa koji nije jenjavao punih 90 minuta, a što zbog iznenađenja kojeg su Međimurci priredili Zagrepčanima i na kraju uzeli bod. Na žalost, Međimurje je i opet dostiglo prokletstvo posljednjih minuta, kad su prosuli tri boda, kao i u toliko navrata do sad.

Ivan Habuš
77'
16
Roberto Alviž
90'
4
Daniel Georgievski
90'
Branko Ivanković

Ipak, Međimurci nisu bili ništa lošiji od Dinama, čiji su se predstavnici pred susret šalili da Dinamu ne trebaju Mandžukić i Modrić da bi u Čakovcu pobijedili. Nakon svega možemo reći da treba, a dobro bi im došao i borbeniji pristup susretu, jer su pogotovo u prvih 45 minuta Zagrepčani izgledali kao da im se ne da igrati nogomet.

Taško bismo u domaćoj ekipi ukazali prstom na nekog kao lošeg, jer je sve, od fantastičnog vratara Banovića pa do razigranih i agresivnih veznih igrača funkcioniralo odlično. Šteta samo što se napad Međimurja pokazao slabijim od ostatka ekipe, Eliomar i Peraica očito nisu još uvijek dovoljno iskusni. Uvelike je u vrhu napada nedostajao ozljeđeni Šaranović, koji bi, vjerujemo, neku od mnogih prilika uspio pospremiti u Kochov gol.

Slika 1 od 2.

Bilo kako bilo, Čakovčani su agresivnija i borbenija ekipa na terenu. Igra se odvija većinom na zagrebačkoj strani igrališta, a Dinamo prijeti iz kontranapada. Bilježimo nekoliko lijepih prigoda za domaće (Janjetović, Piškor), a u dva se navrata odličnim vratarom pokazao Banović, koji prvo u 18. minuti brani čakovečku mrežu od šuta Guele, a potom u 41. i od Sammira, koji puca iz velike blizine.

Trenutak kojeg je pet tisuća gledatelja nestrpljivo očekivalo zbio se u 44. minuti, kad nakon kornera Celišćaka (kojeg su Međimurci dobili na poklon od Čale) Milardović brzopotezno glavom trese mrežu Dinama za 1:0.

Brzi se tempo igre nastavljai u drugom dijelu, premda su se Međimurci malo povukli u obranu. Dinamo to koristi kako bi opsjedao domaći gol, no međimurska je obrana, posebno Bratković i Zurak, odlična. Još tri puta istaknuo se i vratar Banović, brani čakovečki gol od šuteva Šokote, Balabana i Chage.

U 85. minuti Dinamovci konačno uspijevaju u svom naumu, Vugrinec nakon flipera u kaznenom prostoru Međimurja (i mogućeg faula nad Habušem) napokon otključava Banovićevu mrežu.

I još su se Čakovčani mogli vratiti, u 90. minuti Bratković poslužuje Peraicu, no ovaj pred Dinamovim vratima jednostavno nije dovoljno spretan da bi postao herojem utakmice.

Na kraju moramo reći da su Dinamovci u utakmicu protiv Međimurja ušli uistinu olako, dok su domaći nogometaši izginuli na terenu i više no zaslužili bod. Ne bojimo se da će čakovečki prvoligaši ispasti iz lige ukoliko nastave s takvom igrom.