Defoe promašio pobjedu

Marin Vuković • nedjelja, 25.11.2007.

Nedjeljni program u Premiershipu otvorili su West Ham i Tottenham i podijelili bodove, iako su Spursi propustili veliku priliku da Upton Park napuste s čitavim plijenom. Bez pobjednika završen je i susret između Fulhama i Blackburna...

Koncerti zvižduka upućeni članovima engleske nogometne reprezentacije obilježili su uvodni dio ove utakmice, kao i mnogih drugih u Premiershipu ovoga vikenda. Na meti domaćih navijača našao se vratar gostiju Paul Robinson koji je od prvog dodira s loptom morao trpiti uvrede, iako nije sudjelovao u porazu od hrvatske reprezentacije na Wembleyu. Navijači mu očito još uvijek nisu oprostili pogrešku iz Maksimira.

Domaćin je do vodstva došao u 20. minuti, nakon asistencije Nolberta Solana na pravom mjestu bio je Carlton Cole i skrenuo loptu u mrežu. Na izjednačenje se čekalo sve do 67. minute, vratar West Hama Robert Green propustio je očistiti loptu iz šesnaesterca, glavom ju je dočekao Michael Dawson i zabio za 1:1. Green se ipak iskupio za pogrešku obranom jedanaesterca Jermaineu Defoeu u sudačkoj nadoknadi. Odbio je loptu u vratnicu, a potom je situaciju raščistila domaća obrana te je susret završen podjelom bodova.

Fulham i Blackburn također su podijelili bodove u posljednjoj utakmici 14. kola. Domaćin je dvaput vodio i dvaput ispuštao prednost, a svi su golovi postignuti tek u drugom poluvremenu. Početkom drugog dijela Fulham je u vodstvo doveo Danny Murphy iz jedanaesterca kojeg je prekršajem skrivio Ryan Nielsen.

Blackburn je izjednačio samo šest minuta kasnije golom Bretta Emertona, a do novog gola trebalo je proteći novih šest minuta i tada je Diomansy Kamara po drugi put donio prednost domaćinu. Deset minuta prije kraja Stephen Warnock ipak je donio bod Roversima.