1. Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 08.12.2007, 13:30 h, Stadion Varteksa, gledatelja: 3500
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Mladen Lončar (Virovitica), Mišo Faletar (Bjelovar)

Marko Kljaić • subota, 08.12.2007.

Posljednja utakmica pred domaćim gledateljima u jesenskom dijelu sezone. U goste je stigao Hajduk, ali tribine nisu bile ispunjene prema očekivanju. Odličnu atmosferu održavali su na istoku domaći White Stonesi i gostujuća Torcida...

Fabio
39'
Robert Jarni

Gosti su postigli pogodak već u prvoj minuti, ali se rezultat na semaforu nije promijenio zbog zaleđa. U šestoj minuti mreža Bešenića ponovno se trese. Verpakovskis ubacuje s lijeve strane napada, na drugoj strani Siniša Linić neometano puca i dovodi Hajduk u vodstvo. Početni pritisak gostiju se isplatio. Slijedećih desetak minuta Varaždinci su krenuli agresivnije i većinu toga se odvijalo na sredini vrlo lošeg terena. Nakon 20 minuta igre gosti su povećali svoje vodstvo. U kaznenonm prostoru srušen je Verpakovskis i sudac Marić bez razmišljanja pokazuje na bijelu točku. Mirko Hrgović je siguran i Hajduk vodi 2:0.

Prvi udarac u okvir Balićevog gola uputio je debitant Ivan Šimek u 38. minuti. Nakon što je u Rijeci ušao s klupe, Šimeku je ovo bio premijerni nastup u prvoj momčadi. Tri minute nakon toga evidentan prekršaj na domaćem napadaču Fabiu u gostujućem kaznenom prosotru. Sudac Marić nije ni trepnuo. Umjesto toga, pao je pogodak na suprotnoj strani. Svoje vodstvo bijeli su povećali u 45. minuti golom Hrgovića iz slobodnog udarca. Ipak, glavni krivac za pogodak je vratar Bešenić kojem je lopta prošla kroz ruke. Gosti su odlično iskoristili lošu igru svojih domaćina i zasluženo otišli na odmor s visokom prednošću.

Na žalost svih prisutnih, Hajduk se zadovoljio visokom prednošću iz prvog dijela i mirno čekao protivničke pogreške. Krojači su pokušavali organizirati napad, ali se vidjelo da Miljenko Mumlek previše nedostje momčadi. Ipak, u 62. minuti Mario Lučić smanjuje rezultat iz najstrože kazne. Pelaić je srušio Smrekara na samom rubu kaznenog prostora, za suca Marića bez sumnje za najstrožu kaznu. U svakom slučaju dvojbena situacija.

Domaći navijači očekivali su pritisak na vrata Balića, no na kraju su ostali razočarani. Premalo je igrača u plavim dresovima danas bilo raspoloženo za igru. Prahić i Šimek su odlično ispunjavali defenzivne zadatke, dok je nedostajao njihov veći angažman u igri prema naprijed. Samim time, trpila je igra po bokovima varteksovog napada, a visoke lopte prema kaznenom prostoru gostiju, Tudor i Sablić čistili su bez problema. Gostujući trener Robert Jarni može biti zadovoljan igrom svojih igrača i s osvojena tri boda.