1. Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 08.12.2007, 16:00 h, Gradski vrt, gledatelja: 1000
Suci: Edi Šunjić (Split), Šime Vukić (Rijeka), Marin Ivanković (Split)

Petar Plevnik • subota, 08.12.2007.

U posljednjem ovojesenskom susretu nogometaši Osijeka u slavonskom su derbiju s visokih 5:1 porazili Cibaliju te tako uzvratili gostima za poraz u Vinkovcima i donekle popravili loš dojam ostavljen ove jeseni. Posebno je raspoložen bio tragičar susreta u Vinkovcima Stjepan Jukić, koji se s dva pogotka i tri asistencije u potpunosti iskupio za grijehe iz vinkovačkog susreta...

Marko Prskalo
80'
Marijan Vuka
17'
3
Tomislav Čuljak
58'
20
Ivan Grgić
68'
Srećko Lušić

S puno nestrpljenja iščekivali su Osječani današnji susret s Cibalijom u Gradskom vrtu. Ne samo zbog prigode da uzvrate Vinkovčanima za poraz iz prvog dijela sezone, kada su bez ispaljenog metka pali kraj Bosuta, već i da eventualnom pobjedom bar donekle uljepšaju inače sivu osječku jesen.

Da će malobrojni gledatelji u Gradskom vrtu danas moći uživati najavila je već druga minuta, kada Stjepan Jukić izvodi slobodan udarac sa preko 30 metara, a loptu na putu do vinkovačkog gola u mrežu sprema Vedran Nikšić. Iako je pomoćni sudac Šime Vukić u trenutku upućivanje Jukićeva udarca signalizirao zaleđe, glavni sudac Edi Šunjić nije uvažio njegovu sugestiju i Osijek je već u ranoj fazi susreta imao 1:0.

Do udvostručenja vodstva Osječani su lako mogli u 16. minuti, kada Nikšić odličnom loptom u odličnu prigodu izbacuje Šolića, no veznjak bijelo-plavih loše prima loptu i prigoda odlazi u nepovrat.

Prva prijetnja Cibalije dogodila se u 20. minuti i umalo je donijela Vinkovčanima izjednačenje, a što nije najzaslužniji je domaći vratar Skender; koji sjajnom intervencijom izbacuje udarac glavom Medvida u korner.

Da će ovo biti dan Stjepana Jukića, osječki je napadač potvrdio u 23. minuti. Agilni Vida izborio je slobodan udarac na 20-ak metara od gola Burcse, a Jukić topovskim udarcem pod gredu vinkovačkog vratara doslovno zakucao loptu u mrežu za 2:0.

Dva pogotka iz prekida nisu šokirala Vinkovčane, koji su do pogotka stigli u 36. minuti. Vuka je prethodno propustio dobru prigodu, točnije netko od Osječana izbacio je u korner, nakon kojeg se na ubačaj Medveda najbolje snalazi Husić te preciznim udarcem zabija za 2:1.

Kako su započeli prvo, Osječani su nastavili i drugo poluvrijeme - pogotkom. Igrala se 47. minuta kada je Jukić proigrao Nikšića, mladi osječki napadač izašao sam pred Burcsu, rutinski ga zaobišao i pospremio loptu u mrežu za 3:1.

Nepunih 10 minuta kasnije susret je definitivno prelomljen u korist domaćina. Jukić je uputio odličan centaršut s lijeve strane, a Hrnčević, koji je na odmoru zamjenio Šolića, odlično gađa glavom za 4:1 Osječana.

Odličnu prigodu da se vrate u susret Vinkovčani su imali u 62. minuti, kada ponajbolji igrač u redovima gostiju Medvid odlično ubacuje za Dodika, a najzvučniji igrač gostiju sa samo pet metara neometan glavom puca pored gola, da bi minutu kasnije sjajnu formu obranom neugodnog Radotićevog udarca potvrdio Skender.

Točku na i najbolje ovosezonske predstave Osječani su stavili u 75. minuti. Ponovno je na djelu bio ubojiti osječki tandem Jukić-Nikšić, a ovaj je put u ulozi asistenta bio Nikšić, odlično proigravši Jukića, koji iskusno prebacuje istrčalog Burcsu za konačnih 5:1.