21
Ivica Vrdoljak
55'
Branko Ivanković

Domaćima je nedostajalo čak pet standardnih igrača i ta činjenica je dodatna pohvala sjajnoj momčadi Slaven Belupa. Naime, zbog trećeg žutog kartona izostali su Poljak, Radeljić i Bošnjak, a Kristić i Poldrugač su ozlijeđeni. No, Jurčić je i bez gotovo pola momčadi pronašao dobitnu formulu. Branko Ivanković odlučio je odmoriti Modrića, ta odluka se pokazala kobnom, a nije igrao ni Drpić.

Početak utakmice protekao je u međusobnom ispitivanju snaga, ali već iz prve prilike domaći su poveli. U 15. minuti Posavec je odlično ubacio, a na vrhu peterca do lopte je došao Delić, koji se lijepim driblingom oslobodio dvojice čuvara i neobranjivo poslao loptu u mrežu. Samo tri minute kasnije Slaven Belupo je postigao novi pogodak. Jurić je uposlio Jajala, a on je uspio uputiti udarac kroz noge Schildenfelda i lopta je završila u donjem desnom kutu nemoćnog Kocha.

Nevolje za Dinamo su se nizale kao na tekućoj vrpci. U 23. minuti Etto je prekršajem zaustavio Delića i potom prigovorio sucu Svilokosu, a on je bez razmišljanja pokazao izravni crveni karton. Slobodan udarac je izveo Vručina i prekrasno pogodio desnu stranu gostujuće mreže. Dinamo je prvi put zaprijetio tek u 31. minuti, kad je Pokrivač izveo korner, a Iveša lako brani pokušaj Mandžukića.

Pet minuta kasnije Jurić je opet pronašao Jajala, no Dinamova obrana uspjela je zaustaviti sjajnog mladog reprezentativca. U 39. minuti novo sjajno proigravanje Jurića, a Vručina se sjajno postavio i izborio prostor za udarac koji Koch zaustavlja krajnjim naporom. Dinamo je uspio smanjiti u 43. minuti. Vukojević je dobro ubacio iz slobodnog udarca, a jedinu domaću nesigurnost Mandžukić je iskoristio za povratnu loptu u sredinu, gdje se najbolje snašao Carlos i iz blizine donio nadu Dinamu, ali to je trajalo samo dvije minute.

Posljednja minuta prikazala je svu nemoć obrane Dinama. Sopić se impresivnom lakoćom oslobodio Schildenfelda i Pokrivača i uputio odličan udarac, a Koch krajnjim naporom odbija. Na nesreću Dinama do lopte je došao Schildenfeld i pokušao izbaciti u korner, ali umalo je postigao autogol, što je Carlos spriječio izbacivanjem lopte s linije vrata, ali samo do Jajala, koji je snažnim udarcem s desetak metara postigao svoj drugi pogodak.

Sličnim ritmom počeo je i drugi dio, ali bilo je manje prilika. Prvo što vrijedi izdvojiti je ulazak Kresingera umjesto burnim pljeskom ispraćenog Jajala. Pet minuta kasnije još jedna lopta završila je u mreži Dinama. Sopić opet nije imao problema s braničima Dinama i proigrao je Vručinu, a on je sjajnim udarcem ispod Kocha pogodio suprotni kut za prednost domaćina 5:1. Slaven Belupo je nakon toga spustio ritam i čuvao snagu za utakmicu kupa protiv istog protivnika, a Dinamo je jedva čekao kraj.

Jedino što treba spomenuti je bijeg Mandžukića u 69. minuti, ali Iveša je odlično reagirao, a opasno je bilo pred Kochom pet minuta kasnije, kad je Čaval ubacio, ali vratar Dinama je otklonio prijetnju. U 83. minuti Buljat je iz lijepo izvedenog slobodnog udarca smanjio rezultat. U završnici se Vručina opet mogao upisati u strijelce, ali u 89. minuti bio je za nekoliko centimetara neprecizan, a minutu kasnije već je svladao Kocha, no vratnica se smilovala Dinamu.

Ova pobjeda će biti sjajan poticaj za utakmicu četvrtfinala Hrvatskog kupa 13. prosinca, kad Dinamo opet dolazi u Koprivnicu. Branko Ivanković u Zagreb se vraća s neočekivano mnogo problema.