Slovenci i Rusi na visokoj razini

Branimir Korać • utorak, 18.12.2007.

Hrvatski košarkaši igrali su promjenjivo prošli tjedan. Dok se očekivao bolji učinak naših internacionalaca u Španjolskoj i Grčkoj, na visokoj razini bili su Hrvati u Rusiji i Sloveniji...

Austrija

Milan Stegnjaić (Oberwart Gunners 11-3): Oberwart Gunnersi ispunili su očekivanja u 14. kolu austrijskog prvenstva. Na svom parketu pregazili su posljednjeplasirani UBSC Graz sa 109:69, a naš Milan Stegnjaić odigrao je utakmicu sezone. Za 27 minuta ubacio je 22 poena (10/13 za dva, 2/4 slobodna) uz sedam skokova, pet ukradenih lopti i dvije asistencije te uz Amerikanca Youngblooda bio uvjerljivo prvo ime susreta.

Belgija

Krunoslav Radoš (Optima Gent 2-11) 10 utakmica, 9.4 minute, 1.0 poen, 2.0 skoka, 0.6 asistencija, 0.7 valorizacija: Slabašni Gent očekivano je igrao sporednu ulogu u dvoboju s vodećom momčadi belgijskog prvenstva Oostendeom. Oostende je lako slavio 83:53, a Kruno Radoš dobio je osam minuta za vrijeme kojih je ubacio dva poena (1/1 za dva, 0/1 za tri).

Bosna i Hercegovina

Dženan Rahimić (Bosna ASA BHT BiH 9-0, Uleb kup 2-4) Uleb kup: 6 utakmica, 15 minuta, 7.2 poena, 4.7 skokova, 0.5 asistencija, 0.7 osvojenih lopti, 6.8 valorizacija: Bosna je u Uleb kupu upisala očekivanu pobjedu. Na gostovanju kod britanskog Guildford Heata slavila je 98:85, a Dženan Rahimić nije imao veliku minutažu. Igrao je sedam minuta i ubacio pet poena (2/3 za dva, 1/4 slobodna) uz pet skokova i dva izborena prekršaja.

Milan Brečić (Zrinjski MC 5-4) 8 utakmica, 13.6 poena: Milan Brečić odradio je odličnu utakmicu u desetom kolu BiH prvenstva. Zrinjski nije uspio svladati vodeću Bosnu, ali Brečić je bio među najistaknutijim pojedincima susreta s ubačenih 27 poena i četiri uhvaćena skoka. Bosna je u Mostaru slavila 98:85.

Siniša Štemberger (Široki Prima pivo, NLB 2-12) 14 utakmica, 32 minute, 2.3 skoka, 1.8 asistencija, 0.9 osvojenih lopti, 10.9 valorizacija: Široki je u 14. kolu NLB lige poražen na svom parketu od FMP-a 73:70, a Siniša Štemberger odigrao je utakmicu sezone. U 29 minuta ubacio je 20 poena (2/2 za dva, 3/3 za tri, 7/7 slobodna) uz pet skokova i pet izborenih prekršaja. Nije bilo dovoljno.

Ivan Tomas (Široki Prima pivo, NLB 2-12) 14 utakmica, 35 minuta, 12.6 poena, 2.2 skoka, 5.8 asistencija, 0.9 osvojenih lopti, 13.9 valorizacija: Nakon sjajnog ulaska u sezonu, Ivan Tomas je u padu forme. Protiv FMP-a nije bio na najvišem nivou i za 29 minuta ubacio je šest poena (2/5 za dva, 0/2 za tri, 2/2 slobodna) uz dva skoka, tri asistencije i dva izborena prekršaja. Ivanovi prosjeci ove sezone ipak su značajno veći.

Toni Dijan (Široki Prima pivo, NLB 2-12) 13 utakmica, 22 minute, 7.1 poen, 4.1 skok, 0.6 asistencija, 0.9 osvojenih lopti, 7.8 valorizacija: Protiv FMP-a Toni Dijan dobio je 19 minuta. Za to vrijeme ostvario je šest poena uz stopostotan šut (2/2 za dva, 2/2 slobodna) te šest skokova i dvije osvojene lopte.

Željko Župić (Široki Prima pivo, NLB 2-12) 14 utakmica, 20 minuta, 6.0 poena, 4.8 skokova, 0.8 asistencija, 0.9 osvojenih lopti, 0.6 blokada, 8.2 valorizacija: Nije se posebno istaknuo niti Željko Župić. On je igrao nešto više, dobio je 24 minute, a za to vrijeme ubilježio je četiri poena (1/3 za dva, 2/2 slobodna) uz šest skokova i dva izborena prekršaja.

Andrija Šola (Široki Prima pivo, NLB 2-12) 14 utakmica, 18 minuta, 4.9 poena, 2.7 skokova, 0.7 osvojenih lopti, 3.7 valorizacija: Nakon Zagreba, Andrija Šola ponovno je dobio povjerenje trenera i igrao 14 minuta. Međutim učinak je bio zanemariv. Ubacio je dva poena (0/4 za tri, 2/2 slobodna) te uhvatio skok i upisao asistenciju.

Šime Špralja (Široki Prima pivo, NLB 2-12) 8 utakmica, 20 minuta, 10.1 poen, 5.0 skokova, 0.6 asistencija, 8.6 valorizacija: Protiv Zagreba Špralja je nakon duge pauze odigrao na svježinu odlično, ali protiv FMP-a nije se istaknuo. Igrao je 13 minuta i ubacio dva poena (1/6 za dva) uz pet skokova.

Cipar

Alen Trepalovac (BMC AEK Larnaca 3-7): Čovjek odluke u pobjedi AEK-a u produžetku protiv Apollona bio je Alen Trepalovac. Sekundu prije kraja produžetka Trepalovac je zaustavljen prekršajem, ubacio je oba slobodna bacanja i AEK je slavio 73:72. Susret je završio sa 16 poena i devet skokova i uz Milana Kandića bio najbolji pojedinac.

Saša Čuić (Proteas EKA AEL 8-2) Fiba kup: 3 utakmice, 18.7 minuta, 8.7 poena, 3.7 skokova, 0.7 osvojenih lopti: Vrlo dobro u ciparskom prvenstvu gura Proteas EKA AEL. U desetom kolu upisao je novu pobjedu, ovaj put na svom parketu protiv Intercollegea Ethe 111:92. Saša Čuić odradio je dobru utakmicu i ubacio osam poena. Tijekom tjedna AEL je gostovao u Fiba kupu kod Olympije i upisao poraz 74:70. Čuić je igrao 11 minuta i ubacio pet poena (1/2 za dva, 1/1 za tri).

Bruno Šundov (Proteas EKA AEL 8-2) Fiba kup: 3 utakmice, 21.7 minuta, 10.7 poena, 5.7 skokova, 1.0 asistencija, 0.7 blokada: Šundov je preskočio prvenstveni dvoboj s Ethom, ali je zato bio odličan u Fiba kupu u Grčkoj. Igrao je 31 minutu i susret završio s 15 poena (6/7 za dva, 1/1 za tri) i devet skokova.

Češka

Denis Mujagić (Sadska 5-11) 13 utakmica, 30.2 minute, 15.9 poena, 2.3 skoka, 1.8 asistencija, 11.9 valorizacija: Sadska je došla do pete prvenstvene pobjede svladavši na svom parketu Kolin 88:81. Važnu ulogu u ovoj pobjedi imao je Denis Mujagić koji je igrao 28 minuta i ubacio 23 poena (1/2 za dva, 5/12 za tri, 6/6 slobodna) uz sedam izborenih prekršaja.

Estonija

Mateo Kedžo (Kalev, 13-0 Estonija, 3-3 Uleb kup, 3-7 Baltička liga) Estonija: 23 minute, 13 poena, 5 skokova. Uleb kup: 5 utakmica, 21 minuta, 6.6 poena, 5.2 skoka, 0.6 osvojenih lopti, 5.6 valorizacija. Baltička liga: 6 utakmica, 17 minuta, 8.3 poena, 2.0 skoka, 6.5 valorizacija: Kalev je prošli tjedan odradio dvije utakmice i to s polovičnim učinkom. Prvo je upisan visok poraz u Uleb kupu kod Panioniosa 90:66 uz neuvjerljivu igru Matea Kedže. Splićanin je igrao 15 minuta i ubacio četiri poena (1/2 za dva, 0/1 za tri, 2/2 slobodna) uz dva skoka i čak četiri izgubljene lopte. Uslijedio je nastup u Baltičkoj ligi gdje je svladan Siauliai 93:80. Kedžo je bio ipak bolji i za 15 minuta ubacio osam poena (4/6 za dva, 0/2 za tri) uz tri skoka i dvije asistencije.

Finska

Ivan Ćubela (Honka 11-5): Ivan Ćubela u debiju u dresu Honke upisao je visok poraz na gostovanju kod Tarma 88:68. U svom prvom nastupu u dresu drugoplasirane momčadi prvenstva Ćubela je bio vrlo dobar i ubacio 22 poena (5/10 za dva, 4/7 za tri) uz četiri skoka za 32 minute.

Francuska

Hrvoje Perinčić (Hyeres Toulon 6-6) 12 utakmica, 34.6 minuta, 11.5 poena, 5.4 skoka, 0.9 asistencija, 1.3 osvojene lopte, 11.7 valorizacija: Tijesan poraz 80:79 na gostovanju u Strasbourgu upisao je Hyeres Toulon. Hrvoje Perinčić odigrao je dobru utakmicu, igrao svih 40 minuta i ubacio 12 poena (3/4 za dva, 2/4 za tri) uz šest skokova i tri osvojene lopte.

Marin Prskalo (St. Vallier 5-9) 14 utakmica, 15.1 minuta, 5.3 poena, 1.5 skok, 0.9 asistencija, 4.9 valorizacija: St. Vallier u 14. kolu francuskog prvenstva svladao je u svjoj dvorani veliki Limoges 84:69. Marin Prskalo u ovom susretu imao je epizodnu ulogu i igrao je tek dvije minute bez učinka.

Makedonija

Nenad Delić (Strumica 12-3): Strumica je u 17. kolu makedonskog prvenstva bez problema ostvarila gostujuću pobjedu kod Mavrova 94:75. Uz prvog strijelca susreta Ivana Bošnjaka (20 poena), najistaknutiji kod pobjednika bio je naš Nenad Delić koji je ubacio 16 poena.

Njemačka

Branimir Longin (Oldenburg 7-6) 13 utakmica, 24 minute, 9.2 poena, 2.9 skokova, 1.3 asistencija, 0.8 osvojenih lopti, 7.9 valorizacija: U čudnoj utakmici Oldenburg je slavio u Trieru 74:67. Branimir Longin bio je dobar i za 21 minutu ubacio je 11 poena (3/4 za dva, 1/2 za tri, 2/2 slobodna) uz dva skoka.

Jasmin Perković (Oldenburg 7-6) 13 utakmica, 30 minuta, 13.2 poena, 5.9 skokova, 1.8 asistencija, 1.2 osvojene lopte, 14.0 valorizacija: Longin je bio dobar, a Perković odličan. Ove sezone ponajbolji igrač Oldenburga protiv Triera je ubacio 19 poena (2/4 za dva, 1/3 za tri, 12/14 slobodna) uz 13 skokova za 32 minute.

Grčka

Ivo Josipović (Kolossos 2-7): Kolossos je izgubio dvoboj protiv izravnog suparnika u borbi za ostanak Olympije na svom parketu 70:68. Ivo Josipović igrao je loše, za 13 minuta ubacio je tek tri poena (3/4 slobodna, 0/3 za dva), prikupio četiri osobne pogreške, četiri izgubljene lopte i tri skoka.

Matija Češković (Kolossos 2-7): U istom susretu nije briljirao niti Češković. Uz već tradicionalno malu minutažu (sedam minuta) ostao je bez poena, a ubilježio je osobnu pogrešku, skok i izgubljenu loptu.

Jurica Žuža (Rethimno 2-7): Lošem vikendu naših igrača u Grčkoj, u najelitnijem rangu grčke košarke, pridružio se i Jurica Žuža. Bivši centar Zadra i Cibone u porazu Rethimna od AEL-a 83:62 igrao je 11 minuta i ostao bez poena (0/2 za dva) uz dva napravljena i dva izborena prekršaja, skok i izgubljenu loptu.

Andrija Žižić (Panathinaikos, 9-0 Grčka, 7-1 Euroliga) Euroliga: 8 utakmica, 16 minuta, 8.9 poena, 1.3 skok, 6.4 valorizacija: Panathinaikos je upisao prvi ovosezonski poraz u Euroligi i to na gostovanju kod Lottomatice 85:67. Andrija Žižić za 19 minuta ubacio je sedam poena (2/3 za dva, 3/6 slobodna) uz tri skoka i pet izborenih prekršaja. Rehabilitacija PAO-a stigla je u prvenstvu gdje je u gostima pregažen AEP 99:66. Žižić je u tom susretu za 18 minuta ubacio pet poena (2/2 za dva, 1/2 slobodna) uz tri skoka.

Boris Džidić (Halkida 5-7): Za razliku od naših igrača u prvoj grčkoj ligi, oni u drugoj igrali su bolje. Boris Džidić bio je najbolji igrač Halkide u porazu kod Ilisiakosa 81:73. Igrao je 31 minutu i za to vrijeme ubacio 18 poena (2/4 za dva, 4/8 za tri, 2/4 slobodna) uz devet skokova i dvije asistencije.

Ivan Škara (Xanthi 6-6): Iako je Xanthi slavio protiv Panorame 76:71, Ivan Škara igrao je loše. Za 18 minuta nije ubacio niti jedan poen (0/2 za dva, 0/1 za tri, 0/2 slobodna), a sve što je napravio su četiri uhvaćena skoka.

Hrvoje Henjak (Panorama 8-4): Panorama nije uspjela doći do bodova kod Xanthija, no Henjak je igrao vrlo dobro. Za 23 minute ubacio je 13 poena (6/8 za dva, 1/4 slobodna) uz šest skokova, tri asistencije i četiri blokade.

Ozren Mišić (Iraklis 7-5): U 12. kolu Iraklis je bio uspješan te svladao Apollona 80:63. Među istaknutijima bio je i Ozren Mišić koji je igrao 35 minuta te ubacio 13 poena (4/6 za dva, 1/3 za tri, 2/3 slobodna) uz tri skoka i četiri asistencije.

Mađarska

Marko Morić (Kormend 4-7): 11 poena razlike Kormend je poražen na gostovanju kod Szolnoka. Domaćin je slavio 90:79, a naš Marko Morić bio je skroman i susret završio s tek jednim ubačenim poenom.

Italija

Dalibor Bagarić (Upim Bologna, 6-8 Italija, 3-3 Uleb kup) Italija: 13 utakmica, 13.5 minuta, 4.8 poena, 4.3 skoka, 0.8 blokada, 0.8 osvojenih lopti, 0.5 asistencija, 5.8 valorizacija. Uleb kup: 6 utakmica, 13 minuta, 6.5 poena, 3.2 skoka, 1.2 asistencije, 0.5 osvojenih lopti, 0.8 blokada, 7.8 valorizacija: Upim iza sebe ima vrlo uspješan tjedan s dvije važne pobjede. Prvo je u Uleb kupu svladao moskovski Dinamo 81:62, a odličan je bio Bagarić koji je za 20 minuta ubacio 12 poena (5/8 za dva, 2/2 slobodna) uz šest skokova, tri asistencije i dvije blokade. U prvenstvu je Benetton poražen 75:63, a Bagara je bio skromniji. Za 12 minuta ubacio je dva poena (1/3 za dva) uz dva skoka.

Roko Ukić (Lottomatica, 10-4 Italija, 2-6 Euroliga) Italija: 11 utakmica, 26.1 minuta, 11.0 poena, 2.5 skokova, 1.3 osvojena lopta, 3.0 asistencije, 11.5 valorizacija. Euroliga: 7 utakmica, 30 minuta, 12.4 poena, 2.3 skoka, 4.0 asistencije, 1.3 osvojene lopte, 13.1 valorizacija: Veliku pobjedu Lottomatica ostvarila je u Euroligi nadigravši Panathinaikos. Roko Ukić bio je jedan od važnijih igrača Rimljana u ovom susretu završivši utakmicu s 13 poena (5/5 za dva, 1/4 za tri), četiri asistencije i tri osvojene lopte. Uvjerljivi su bili i u talijanskom prvenstvu gdje je pregažen Snaidero 93:64. Roko je susret završio s 14 poena (2/3 za dva, 2/4 za tri, 4/4 slobodna), tri skoka, tri asistencije i dvije osvojene lopte.

Mate Skelin (Varese 3-11) 4 utakmice, 27.3 minute, 12.0 poena, 6.0 skokova, 0.8 blokada, 1.8 osvojena lopta, 1.3 osvojena lopta, 18.0 valorizacija: Varese je napokon došao do pobjede. U 14. kolu svladao je kod kuće La Fortezzu 74:70. Mate Skelin igrao je 30 minuta, ubacio pet poena (1/2 za dva, 3/8 slobodna) uz 12 skokova i tri osvojene lopte.

Litva

Marko Popović (Žalgiris, Litva 8-0, Euroliga 4-4, Baltička liga 10-0) Euroliga: 8 utakmica, 19 minuta, 11.1 poen, 1.6 skokova, 1.9 asistencija, 0.9 osvojenih lopti, 10.3 valorizacija. Baltička liga: 9 utakmica, 21 minuta, 11.8 poena, 1.6 skokova, 1.8 asistencija, 1.2 osvojene lopte10.8 valorizacija: Tri utakmice su iza Žalgirisa u svega tjedan dana. U Euroligi su igrali protiv Virtusa i s lakoćom ga svladali 102:82 uz 16 minuta Marka Popovića na parketu. Popović je ubacio sedam poena (1/3 za dva, 1/6 za tri, 2/2 slobodna) uz tri asistencije. U Baltičkoj ligi igrali su dvije utakmice za vikend i upisali dvije pobjede. U prvoj su nadigrali Baronse 93:66, a Popović se nije istaknuo. Igrao je 17 minuta i ubacio tri poena (1/4 za tri) uz dva skoka i četiri asistencije. Dan kasnije svladan je i Siauliai u susretu u kojem je Popović dobio dan odmora.

Poljska

Kristijan Ercegović (Gornik 4-6) 10 utakmica, 25 minuta, 9.6 poena, 6.8 skokova, 0.6 asistencija, 0.6 blokada, 12.2 valorizacija: Ercegovićev Gornik nije bio uspješan na svom parketu. Igrao je protiv Polpaka i izgubio 79:69, a Ercegović je odradio solidno svoj dio posla. Igrao je 36 minuta i ubacio 11 poena (4/9 za dva, 3/5 slobodna) uz deset skokova.

Rusija

Nikola Prkačin (Dinamo Moskva, Rusija 10-2, Uleb kup 4-2) Uleb kup: 6 utakmica, 16 minuta, 6.8 poena, 3.5 skoka, 1.0 asistencija, 1.0 osvojena lopta, 6.5 valorizacija: Rusi imaju stanku u prvenstvu, no zato su i dalje aktivni u eurokupovima. Prkačinov Dinamo gostovao je u Uleb kupu kod Upima u Bologni i doživio težak poraz 81:62. Prkačin je bio među boljim pojedincima Moskovljana, igrao je 19 minuta i ubacio deset poena (4/8 za dva, 2/2 slobodna) uz dva skoka i tri osvojene lopte. Tijekom vikenda na rasporedu su bili susreti četvrtfinala Kupa Rusije, a Dinamo je na gostovanju svladao u prvom susretu Samaru 79:76. Prkačin je protiv Samare igrao 13 minuta i ubacio sedam poena uz četiri skoka.

Krešimir Lončar (Lokomotiv Rostov 6-5) Fiba kup: 3 utakmice, 28.3 minute, 15.0 poena, 5.7 skokova, 1.7 asistencija, 0.7 osvojenih lopti, 0.7 blokada: Iako je Krešo Lončar odradio dvije izvrsne utakmice prošli tjedan, Lokomotiv je upisao dva poraza. Prvi je stigao u Fiba kupu posve neočekivano u Rostovu od latvijskog Baronsa 73:69. Lončar je igrao 32 minute i ubacio 19 poena (9/14 za dva, 1/1 slobodna) uz dvije osvojene lopte. Nije pomoglo. Nije pomoglo niti za vikend u Kupu. Također u Rostovu stigao je poraz od jakog Himkija 83:76 uz 20 poena, osam skokova i dvije asistencije Lončara.

Damir Miljković (Spartak Primorje 4-7): Spartak Primorje bio je aktivan za vikend u Kupu. Na svom parketu u Vladivostoku ugostio je Unics Kazan i upisao poraz 78:69. Damir Miljković je za 18 minuta ubacio pet poena uz tri skoka i dvije asistencije.

Damir Markota (Spartak St. Petersburg 3-7) Fiba kup: 5 utakmica, 28.6 minuta, 11.2 poena, 7.4 skokova, 1.4 asistencija, 1.2 osvojene lopte: Nije Spartaku pomogla u Fiba kupu vrlo dobra igra Damira Markote u Zagrebu. Iako je Šveđo protiv mrava igrao izvrsno, ubacio 15 poena uz 12 skokova, Spartak je poražen 80:76.

Slovenija

Ljubo Šamadan (Geoplin Slovan, Slovenija 6-4, NLB 4-10) Slovenija: 10 utakmica, 18 minuta, 5.8 poena, 3.1 skok, 0.8 asistencija, 0.6 osvojenih lopti, 6.6 valorizacija. NLB: 14 utakmica, 21 minuta, 7.9 poena, 3.6 skokova, 0.9 osvojenih lopti, 6.5 valorizacija: Geoplin ne briljira u slovenskom prvenstvu i pobjeda protiv Hopsa bila im je vrlo važna. Uspjeli su ju i ostvariti slavivši 88:76 uz 15 minuta na parketu našeg Ljube Šamadana. Šamadan je ubacio četiri poena (1/2 za dva, 2/2 slobodna), tri skoka i dvije osvojene lopte. U NLB ligi gostovali su kod Union Olimpije i upisali visok poraz 91:67. Šamadan nije briljirao, za 17 minuta ubacio je šest poena (2/5 za dva, 2/2 slobodna) uz pet skokova.

Ivan Šimunić (Elektra Esotech 5-5) 9 utakmica, 30 minuta, 12.3 poena, 6.4 skoka, 1.2 asistencije, 0.8 blokada, 14.2 valorizacija: U desetom kolu slovenskog prvenstva Helios je bio prejak za Elektru. Gosti iz Domžala slavili su 91:77, a naš Ivan Šimunić ponovno je bio među boljima kod domaćina. Za 34 minute ubacio je 11 poena (5/9 za dva, 0/1 za tri , 1/2 slobodna) uz četiri skoka i dvije asistencije.

Dražen Bubnić (Elektra Esotech 5-5) 6 utakmica, 23 minute, 7.0 poena, 3.2 skoka, 0.7 asistencija, 0.5 blokada: Bubnić je protiv Heliosa odigrao svoju najlošiju utakmicu ove sezone. Za 13 minuta ostao je bez poena (0/1 za dva, 0/1 za tri) uz tri ubilježena skoka i tri osobne pogreške.

Robert Troha (Helios, Slovenija 9-1, NLB 3-11) Slovenija: 10 utakmica, 24 minute, 10.8 poena, 2.0 skoka, 2.1 asistencija, 1.1 osvojena lopta, 10.8 valorizacija. NLB: 13 utakmica, 30 minuta, 15.6 poena, 2.1 skok, 2.7 asistencija, 1.7 osvojenih lopti, 13.5 valorizacija: Helios odlično napreduje u slovenskom prvenstvu i drži prvu poziciju. U ovom kolu je nadigrao Elektru, a Robert Troha igrao je 22 minute i ubacio devet poena (0/2 za dva, 3/5 za tri) uz četiri asistencije. U NLB ligi poraženi su na gostovanju u Podgorici kod Budućnosti, a Troha je sudjelovao s 15 poena (3/6 za dva, 2/5 za tri, 3/4 slobodna), tri skoka i dvije asistencije.

Vjeran Soldo (Krka 9-1) 10 utakmica, 19 minuta, 8.7 poena, 6.0 skokova, 0.6 asistencija, 0.5 osvojenih lopti, 11.5 valorizacija: Krka nastavlja s odličnim igrama. Novu pobjedu ostvarili su u susretu s Kraškim zidarom 93:84, a Vjeran Soldo nastavlja s dobrim igrama. Upisao je deset poena (4/4 za dva, 2/2 slobodna) uz sedam skokova i dvije asistencije.

Davor Marcelić (Krka 9-1) 10 utakmica, 29 minuta, 13.3 poena, 4.6 skokova, 1.4 asistencija, 0.5 osvojenih lopti, 12.9 valorizacija: Ključni čovjek u pobjedi Krke protiv Kraškog zidara bio je Davor Marcelić. Za 29 minuta Marcela je ubacio 20 poena (2/3 za dva, 4/8 za tri, 4/4 slobodna) uz 11 skokova i dvije asistencije.

Miroslav Jurić (Kraški zidar 2-8) 10 utakmica, 35 minuta, 19.3 poena, 3.4 skoka, 2.7 asistencija, 0.5 osvojenih lopti, 15.1 valorizacija: Miroslav Jurić još jednom je bio najbolji igrač Kraškog zidara, no nije pomoglo u dvoboju protiv Krke, upisan je već osmi poraz. Jurić je susret završio s 18 poena (2/5 za dva, 4/7 za tri, 2/2 za dva), pet asistencija i dva skoka.

Vlado Pašalić (Luka Koper 7-3) 10 utakmica, 32 minute, 14.2 poena, 7.7 skokova, 1.3 asistencija, 1.1 osvojena lopta, 1.0 blokada, 17.9 valorizacija: Koprani su uvjerljivo nadigrali Zagorje, a među prvim igračima susreta bio je Vlado Pašalić. Susret je završio s 19 poena (6/12 za dva, 7/10 slobodna) i devet skokova.

Španjolska

Marko Banić (Iurbentia Bilbao 9-3) 12 utakmica, 22 minute, 8.4 poena, 4.2 skoka, 0.6 asistencija, 10.4 valorizacija: Iurbentia je najugodnije iznenađenje španjolskog prvenstva ove sezone. U 12. kolu svladali su na gostovanju Valladolid u tijesnoj završnici 74:73, a Marko Banić igrao je prilično nezapaženo. Za 17 minuta ubacio je četiri poena (2/7 za dva) uz dvije asistencije.

Drago Pašalić (Iurbentia Bilbao 9-3) 12 utakmica, 12 minuta, 5.7 poena, 2.5 skoka, 0.5 asistencija: Za razliku od Banića, Drago Pašalić bio je odličan. Predvodio je Iurbentiju s 14 poena (6/7 za dva, 2/2 slobodna) i dva skoka za svega 13 minuta na parketu.

Mario Stojić (ViveMenorca 4-8) 12 utakmica, 26 minuta, 13.0 poena, 2.3 skoka, 1.3 asistencija: Iako nije bio dvoznamenkast po broju ubačenih poena, Mario Stojić bio je ponajbolji pojedinac u pobjedi Menorce protiv Fuenlabrade. Za 31 minutu ubacio je osam poena (2/3 za dva, 0/1 za tri, 4/5 slobodna) uz četiri skoka i tri asistencije.

Marino Baždarić (ViveMenorca 4-8) 11 utakmica, 26 minuta, 9.5 poena, 1.9 skokova, 2.0 asistencije, 8.1 valorizacija: Marino Baždarić nije bio šuterski raspoložen. Ubacio je sedam poena uz slab šut iz igre (1/2 za dva, 1/6 za tri, 2/3 slobodna) uz tri skoka i dvije asistencije.

Marko Tomas (Fuenlabrada 3-9) 12 utakmica, 30 minuta, 12.5 poena, 3.4 skoka, 2.1 asistencija, 11.9 valorizacija: Protiv Menorce Marko Tomas odigrao je daleko najlošiju utakmicu ove sezone. U 19 minuta ubacio je tek poen (0/4 za dva, 0/2 za tri, 1/2 slobodna), uhvatio tri skoka i izgubio tri lopte.

Mario Kasun (Barcelona, Španjolska 10-2, Euroliga 6-2) Španjolska: 12 utakmica, 15 minuta, 8.3 poena, 3.7 skokova, 0.5 asistencija, 7.9 valorizacija. Euroliga: 8 utakmica, 21 minuta, 13.5 poena, 4.4 skoka, 1.0 asistencija, 0.5 osvojenih lopti, 0.6 blokada, 12.6 valorizacija: Barcelona je uspješno odradila prošli tjedan na oba polja, a Mario Kasun bio je standardno dobar. U Euroligi je svladan Partizan, a Kasun je za 16 minuta ubacio 13 poena (5/9 za dva, 3/4 slobodna) uz sedam skokova. U španjolskom prvenstvu u derbiju je svladana Tau Ceramica, a Kasun je zbog problema s osobnim pogreškama igrao tek 13 minuta. To je bilo dovoljno za 12 poena (6/7 za dva, 0/1 slobodna).

Zoran Planinić (Tau Ceramica, Španjolska 7-4, Euroliga 5-3) Španjolska: 12 utakmica, 20 minuta, 9.2 poena, 2.7 skokova, 2.4 asistencije, 9.7 valorizacija, Euroliga: 8 utakmica, 25 minuta, 12.6 poena, 2.5 skoka, 3.3 asistencije, 1.3 osvojena lopta, 13.6 valorizacija: Tau je prošli tjedan igrao dvije važne i velike utakmice i ostvario polovičan učinak. U prvoj je u Euroligi nadigrao Olympiakos uz dobru igru Planinića koji je za 30 minuta ubacio 12 poena (2/4 za dva, 2/2 za tri, 2/2 slobodna) uz četiri skoka i dvije asistencije. U španjolskom prvenstvu gostovali su kod Barcelone i upisali poraz uz slabu igru Planinića. Zoran je igrao 29 minuta i ubacio sedam poena (2/5 za dva, 1/6 za tri, 0/2 slobodna), dvije asistencije i tri izgubljene lopte.

Stanko Barać (Pamesa, Španjolska 7-4, Uleb kup 5-1) Španjolska: 10 utakmica, 19 minuta, 6.7 poena, 4.7 skokova, 1.2 asistencije, 1.1 blokada, 7.2 valorizacija. Uleb kup: 5 utakmica, 20 minuta, 10.2 poena, 4.6 skokova, 0.8 asistencija, 2.0 blokade, 12.0 valorizacija: Barać se posve uklopio u Pamesin sustav. Iza njega su još dva vrlo solidna nastupa. U Uleb kupu je Pamesa u gostima svladala Deutsche Bank Skylinerse, a Stanko je za 15 minuta ubacio sedam poena (2/2 za dva, 1/1 za tri) uz dva skoka i dvije blokade. Bolji je bio u prvenstvenoj pobjedi protiv Leona kada je ubacio za 22 minute 14 poena (6/7 za dva, 2/4 slobodna) uz sedam skokova i dvije blokade.

Davor Kus (Unicaja, Španjolska 5-6, Euroliga 6-2) Španjolska: 12 utakmica, 25 minuta, 8.5 poena, 1.1 skok, 2.3 asistencije, 7.0 valorizacija. Euroliga: 8 utakmica, 23 minute, 9.6 poena, 1.3 skok, 2.3 asistencije, 0.5 osvojenih lopti, 8.6 valorizacija: Iako je Unicaja upisala dvije pobjede, Davor Kus nije briljirao. U Euroligi je svladan Aris uz Kusovih pet poena (1/4 za dva, 1/5 za tri) i tri asistencije. U Španjolskom prvenstvu je pak poražena Girona, a Kus je igrao 14 minuta i ubacio dva poena (1/2 za dva, 0/1 za tri).

Švedska

Srđan Subotić (Sundsvall 7-4) 6 utakmica, 33 minute, 15.2 poena, 7.2 asistencije, 2.4 skoka, 0.8 osvojenih lopti: Subotićev Sundsvall upisao je novu pobjedu u švedskom prvenstvu. Na svom parketu je nadigrao Gothiju 81:69 uz 17 poena (4/5 za dva, 3/6 za tri), tri skoka i šest asistencija našeg internacionalca za 36 minuta.