Kranjčar i Portsmouth razočarali u Sunderlandu

Marin Vuković • nedjelja, 13.01.2008.

Odličnim nastupima Portsmoutha na gostovanjima ipak je došao kraj. Momčad koja je s 11 ovosezonskih gostovanja donijela čak sedam pobjeda danas je poražena na Stadionu svjetla u Sunderlandu. Blackburn je stigao do važnih bodova s gostovanja u Boltonu...

Niko Kranjčar ponovno je odigrao svih 90 minuta u dresu Portsmoutha, a uklopio se većim dijelom u razočaravajuće izdanje svoje momčadi koja je upisala četvrti ovosezonski poraz iz 12 utakmica izvan Fratton Parka te četvrti poraz u posljednjih šest kola. Pompey je tako izgubio korak s kandidatima za prva četiri mjesta Premiershipa, dok se momčad Roya Keanea, iako i dalje u zoni ispadanja, bodovno izjednačila s Boltonom, Birminghamom i Wiganom.

U početnih pola sata koji su pripali gostima bilježimo stopostotnu priliku Benjanija i dalekometni pokušaj Kranjčara kojeg je odličnom intervencijom u korner izbacio vratar Craig Gordon. Nakon što su se othrvali pritisku Portsmoutha, Sunderland je u 33. minuti iznenađujuće došao do vodećeg pogotka. Sol Campbell je u utrci za loptom stao, procijenivši kako lopta odlazi van granica igrališta, ali je na njegovu nesreću Jones sustigao loptu, potom uposlio Kierana Richardsona, a ovaj pogodio donji lijevi kut Jamesova gola.

Loše vijesti za Portsmouth postale su još gore u završnici prvog dijela. Richardson je svoj sjajan nastup okrunio i drugim pogotkom dvije minute prije odlaska na odmor. Gotovo sve je učinio sam, oteo loptu na sredini terena, potom odigrao kombinaciju s Darylom Murphyjem i odmjerenim udarcem iskosa svladao Jamesa. Richardson je i u drugom dijelu predstavljao najveću opasnost po goste. Prvo je u sjajnoj prilici pucao preko gola, a potom u 59. minuti pogodio i gredu. Portsmouth je promijenio taktiku, zaigrao znatno otvorenije i upustio se u otvorenu borbu s domaćinom, no pravih prilika osim kontranapada kojeg je povukao Kranjčar, a potom nije iskoristio Benjani, nije bilo.

Blackburn je na gostovanju kod Boltona slavio s 2:1, a pobjedu su izborili u sudačkoj nadoknadi utakmice. Bolton je poveo na samom kraju prvog dijela pogotkom Kevina Nolana. U drugom poluvremenu uslijedio je preokret. Prvo je Christopher Samba izjednačio u 53. minuti, a potom u posljednjim trenucima susreta Jason Roberts donio važne bodove Roversima.