Ray Allen torpedirao Portland

Branko Barić • četvrtak, 17.01.2008.

Nakon što su prvi put spojili dva uzastopna poraza, Boston Celticsi su novom pobjedom utišali priče o njihovoj prvoj ozbiljnijoj krizi ove sezone. Najefikasniji susret dana odigrali su Pacersi i Warriorsi, a najveći preokret djelo je Charlotte Bobcatsa...

Nakon dva uzastopna poraza Celticsi su se vratili pobjedničkim navikama. Na svom parketu svladali su Portland Trail Blazerse sa 100:90, ponajviše zahvaljujući impresivnoj šuterskoj dionici Raya Allena. Allen je u drugom poluvremenu ubacio 26 poena od 35 koliko je ukupno zabio u susretu, uz šut iz igre 9/13. Kevin Garnett postigao je 26 poena, a Paul Pierce, koji je bio impresioniran Allenovom predstavom, ubacio je 12: »Užitak je bio gledati ga. Kad u momčadi imaš nekog tko je svojoj karijeri to napravio toliko puta, jednostavno probaš iskoristiti tu njegovu ruku.»

Kod Portlanda Brandon Roy je ubacio 22 poena, dok su Travis Outlaw i Jarett Jack dodali po 17.

Chris Bosh ubacio je 31 poen uz devet skokova, a Argentinac Carlos Delfino odigrao je jednu od boljih utakmica ove sezone ostvarivši učinak od 26 poena, sedam skokova i šest asistencija u pobjedi Toronta 106:91 protiv Sacramenta. Iako su Kingsi dobro otvorili susret i nakon prve dionice ostvarili prednost od šest pogodaka razlike (28:22), u drugoj i trećoj četvrtini domaćini su sjajnom igrom riješili pitanje pobjednika nakon što su otišli na plus 20. Gostujuću momčad predvodila su dva igrača s klupe - Kevin Martin s 22 i Mike Bibby s 19 poena.

New York Knicksi su na gostovanju kod New Jersey Netsa stigli do svoje 12. pobjede ove sezone. Jamal Crawford briljirao je s 35 poena i osam asistencija, a odličan je bio i Zach Randolph s 24 poena i 11 skokova u pobjedi 111:105. Na drugoj strani Vince Carter ubacio je 26 uz osam skokova i sedam asistencija, dok je Richard Jefferson dodao 22 poena.

Iznimno efikasni bili su Indiana Pacersi i Goldan State Warriorsi u svom međusobnom ogledu. 122 poena Indiane ukupno i čak 46 poena u posljednjoj četvrtini, njihov su ovosezonski rekord. U pobjedi 122:115 najistaknutiji pojedinac bio je Danny Granger s 29, Mike Dunleavy ubacio je 24, a Kareem Rush 19 poena. Ova pobjeda dobija na težini kad se uzme u obzir da su se još u prvoj četvrtini ozlijedili starteri Jamal Tinsley i Jermaine O'Neal. U redovima «Ratnika» najsvijetlija točka bio je Baron Davis s 24 poena, sedam asistencija, sedam ukradenih lopti i šest skokova.

Čak četvorica igrača postigla su 20 i više za Bullse u novom, 29. porazu Miami Heata. Ben Gordon predvodio je tu skupinu s 24, Joe Smith ubacio je 23, Loul Deng 21, a Andreas Nocioni 20 u demoliranju Pat Rileyove momčadi sa 126:96. Slavnom treneru nije pomogla ni odlična predstava Shaquillea O'Neala koji je ostvario double-double učinak s 24 poena i deset skokova, kao ni 24 poena Dwyanea Wadea.

Prednost od čak 19 poena u trećoj četvrtini nije bila dovoljna Orlando Magicu da mirno privede susret kraju. Charlotte Bobcatsi rezultatom 99:93 stigli su do četvrte pobjede u šest posljednjih utakmica (sve protiv momčadi koje imaju bolji omjer od njih) i konačno izgledaju kao momčad koja može konkurirati za play-off. Postoji opasnost da su prekasno ušli u formu i da se katastrofalni ulazak u sezonu neće moći nadoknaditi, no Bobcatsi su sada puni samopouzdanja i kao takvi opasni za svakoga. Junaci velikog preokreta su Gerald Wallace s 36 poena i 14 skokova, te Jason Richardson koji je ubacio 26, uključujući i ključnu tricu s istekom napada 31.2 sekunde prija kraja susreta za nedostižnih 93:88. Najbolji gostujući igrač bio je Dwight Howard s 24 poena i čak 21 skokom.