Liverpool 2:2 Aston Villa
Aston Villa

Crouch spasio Liverpool

Marin Vuković • ponedjeljak, 21.01.2008.

Posljednja je utakmica 23. kola Premiershipa umalo završila iznenađenjem. Samo su dvije minute plus sudačka nadoknada dijelile Aston Villu od velike pobjede na Anfieldu, ali je golom Petera Croucha Liverpool spasio bod...

Nije tajna da na Anfieldu u posljednje vrijeme ne cvjetaju ruže. Navijači su se urotili i prosvjeduju protiv američkih vlasnika kluba, koji neprestano "rade o glavi" Rafaelu Benitezu, a momčad u posljednjih nekoliko tjedana ne igra nogomet koji plijeni pozornost. Tako je bilo i večeras kada je na Anfield došao izrazito neugodan gost, ove sezone vrlo dobra Aston Villa.

Činilo se da sve ide po planu kada je u 19. minuti Yossi Benayoun iskoristio priliku i doveo domaće u vodstvo, a do odmora Liverpool je nanizao još nekoliko prigoda i općenito izgledao kao bolja momčad. Ipak, u nastavku utakmice slika se promijenila ulaskom u igru Marlona Harewooda, koji u 69. minuti lijepim škaricama izjednačuje na 1:1.

Samo tri minute kasnije Anfield je ponovno u šoku, ovaj put nakon udarca Olofa Mellberga, koji se od Aurelia odbija u mrežu Reine za vodstvo gostiju od 2:1. Bodovi su već bili na putu za Birmingham kada je u 88. minuti Benitezov džoker s klupe Peter Crouch iskoristio dodavanje Carraghera i izjednačio na 2:2. Ovo je čak šesti ovosezonski Liverpoolov remi na Anfieldu, a upravo u lošim nastupima kod kuće leži glavni razlog velikog bodovnog zaostatka za vodećim momčadima Premiershipa i još jedne razočaravajuće sezone za najtrofejniji engleski klub.