Tri Hrvata, četiri gola i vratnica

Petar Plevnik • ponedjeljak, 28.01.2008.

Upravo tako bi se ukratko mogao opisati protekli vikend na europskim travnjacima kada su nastupi hrvatskih nogometaša u pitanju. U nedostatku "Nijemaca", ponovno je najzapaženiji bio naš trojac s Otoka, ovaj put predvođen strijelcem Nikom Kranjčarom. Pozornost na sebe s dva je pogotka skrenuo i već pomalo zaboravljeni Srđan Lakić, dok je Ivan Leko i dalje najuspješniji Hrvat u Belgiji...

Engleska

Vedran Ćorluka (Manchester City) - iako je još jednom odigrao svih 90 minuta, Čarli ovaj put nema razloga za zadovoljstvo, budući da je njegova momčad porazom od drugoligaša Sheffield Uniteda ispala iz FA kupa.

Niko Kranjčar (Portsmouth) - hrvatski reprezentativac odigrao je odličnih 90 minuta u kup susretu protiv drugoligaša Plymoutha, a dobru igru začinio je pobjedonosnim pogotkom za konačnih 2:1.

Eduardo da Silva (Arsenal) - zahvaljujući ozljedi Tomasa Rosickog, Dudu je u devetoj minuti susreta protiv Newcastlea dobio prigodu koju je odlično iskoristio. Osim što je bio latentna opasnost po gol Svraka, nakon njegovog udarca i pogođene vratnice Adebayor se upisao u strijelce.

Francuska

Marko Marić (Lille) - ni ovaj put, u domaćem dvoboju protiv Le Mansa, Marić nije konkurirao za sastav.

Jerko Leko (Monaco) - hrvatski reprezentativac nije pružio osobito dojmljivu partiju na gostovanju u Le Mansu te je zamijenjen u 58. minuti susreta.

Vedran Runje (Lens) - branio svih 90 minuta domaćeg dvoboja sa Strasbourgom te je pritom dva puta morao vaditi loptu iz svoje mreže.

Zvonimir Deranja (Libourne) - nije konkurirao za sastav u minimalnoj domaćoj pobjedi nad Chateaurouxom.

Teo Kardum (Libourne) - jedini od našeg trojca bio na klupi za pričuve.

Kristijan Polovanec (Libourne) - nije konkurirao za momčad.

Italija

Ivan Jurić (Genoa) - za razliku od Šimića svih 90 minuta igrao u gostujućem porazu od Milana.

Dario Knežević (Livorno) - hrvatski reprezentativac odigrao je svih 90 minuta u domaćem porazu od Juventusa (1:3)

Dario Šimić (Milan) - već po običaju, rekorder po broju nastupa za hrvatsku reprezentaciju s tribina je promatrao ogled svoje momčadi.

Saša Bjelanović (Torino) - Zadranin je od 64. minute sudjelovao u remiju bez pogodaka na gostovanju kod Lazija.

Igor Budan (Parma) - nakon dugog izbivanja zbog ozljede, riječki napadač na gostovanju kod Catanije proveo je posljednje četiri minute na terenu.

Ivan Rajčić (Bari) - jedini Hrvat u Serie B od 56. je minute sudjelovao u gostujućem remiju kod Pise.

Španjolska

Marko Babić (Betis) - hrvatski reprezentativac nije konkurirao za momčad u gostujućem slavlju kod Espanyola (1:2).

Mate Bilić (Sporting Gijon) - do 80. minute sudjelovao u gostujućem remiju (1:1) kod Ejidoa.

Belgija

Ivan Bošnjak (Racing Genk) - Vinkovčanin je s klupe za pričuve promatrao dvoboj s Gentom.

Mario Carević (Lokeren) - do 81. minute sudjelovao u domaćem remiju (0:0) protiv Anderlechta.

Antun Dunković (Mechelen) - s klupe za rezerve promatrao pobjedu svoje momčadi nad Bergenom od 2:0.

Dražen Gović (Moeskroen) - s klupe za pričuve šibenski fantasist gledao je domaći remi sa Sint Truidenom.

Nikica Jelavić (Waregem) - mladi napadač odigrao je svih 90 minuta u uvjerljivom domaćem porazu od Cercle Bruggea (0:3).

Ivan Leko (Club Brugge) - bivši hrvatski reprezentativac jedan je od rijetkih Hrvata koji igraju u Belgiji. I ovo kolo Leko je bio uspješan, budući da je u pobjedi 3:0 nad Germinalom postigao drugi pogodak.

Goran Ljubojević (Racing Genk) - zbog ozljede osječki napadač još dugo vremena neće konkurirati za sastav.

Ivan Milas (Mons) - nije konkurirao za sastav na gostovanju u Mechelenu.

Dario Smoje (Gent) - i Riječanin je dvoboju Genka i Genta nazočio tek s klupe.

Grčka

Tomislav Butina (Olympiacos) - bivši reprezentativac i dalje ne konkurira za momčad iz Pireja.

Dario Krešić (Panionios) - s klupe za pričuve promatrao domaću pobjedu nad Apolllonom.

Ivica Majstorović (Panionios) - za razliku od Krešića odigrao svih 90 minuta.

Mario Galinović (Panathinaikos) - reprezentativni vratar uspio je svih 90 minuta očuvati svoju mrežu netaknutum na teškom gostovanju kod PAOK-a.

Anthony Šerić (Panathinaikos) - bivši hrvatski reprezentativac s klupe za pričuve promatrao je susret u Solunu.

Darko Miladin (Ergotelis) - čini se da prošlotjedno sjedenje na klupi nije bilo slučajno, budući da je Miladin i domaći dvoboj protiv OFi-a odgledao s klupe za pričuve.

Mario Budimir (Ergotelis) - kao i Miladin i Budimir je bio pričuva.

Zdravko Popović (OFI Kreta) - ni treći Hrvat u dvoboju Ergotelisa i OFI-a nije ulazio u igru.

Ante Tomić (Xanthi) - odigrao posljednjih 17 minuta u domaćoj pobjedi protiv Veroie (2:0).

Nizozemska

Danijel Pranjić (Heerenveen) - hrvatski reprezentativac odigrao je standarnih 90 minuta u gostujućoj pobjedi kod De Graafschapa.

Srđan Lakić (Heracles) - napadač Herthe na posudbi u nizozemskom Heraclesu imao je vikend za pamćenje. Ne samo da je njegova momčad slavila na gostovanju kod VVV Venla sa visokih 5:0, već se Lakić za 82. minute provedene u igri dva puta upisao u strijelce.