Arsenal ponovio priču

Marin Vuković • utorak, 29.01.2008.

Čelna pozicija engleske Premier lige ponovno, barem u sljedeća 24 sata, u rukama Arsenala nakon što su drugi put u samo tri dana jednako uvjerljivim rezultatom svladali Newcastle. U startnoj postavi Topnika ponovno je bio i Eduardo da Silva i u 70 minuta provedenih na travnjaku ostavio je vrlo dobar dojam...

Prije nekoliko dana Arsenal je s uvjerljivih 3:0 izbacio Newcastle iz FA kupa, a gosti iz tog poraza nisu puno naučili budući da su i večeras poraženi posve identičnim rezultatom. Eduardo je očekivano počeo utakmicu u paru s Emmanuelom Adebayorom, u nešto više od 70 minuta igre odigrao je zapaženu ulogu te je prema britanskom BBC-ju nagrađen vrlo dobrom sedmicom.

Topnici su dugih 40 minuta pleli mrežu pred vratima Shaya Givena, a tada je desnom stranom prošao Mathieu Flamini i ubacio za Adebayora koji glavom dovodi domaće u vodstvo. U nastavku utakmice obrana Newcastlea kapitulirala je još dvaput. U 72. minuti, samo nekoliko sekundi nakon Eduardova izlaska i ulaska Bendtnera prekrasnim udarcem s 25 metara Flamini je povisio na 2:0, a osam minuta kasnije Bendtner je asistent Cescu Fabregasu za konačnih 3:0.

U posljednjih nekoliko minuta gosti su imali priliku ublažiti poraz, no Nicky Butt iz slobodnog udarca pogađa gredu, a Shola Ameobi ne uspijeva iz izgledne prilike svladati Manuela Almuniju. Arsenal je preuzeo vodeću poziciju na ljestvici, a tamo će i ostati najkraće do završetka sutrašnjeg sraza Manchester Uniteda i Portsmoutha.

Roy Keane napokon je mogao biti zadovoljan predstavom svoje momčadi u utakmici protiv Birminghama. Sunderland je slavio s 2:0 i barem zasad izvukao se iz zone ispadanja. Daryl Murphy je pogodio u 15. minuti za vodstvo domaćih, a u 65. konačan je rezultat postavio 27-godišnji Šveđanin Rade Prica, kojemu je ovo bila prva utakmica u dresu Sunderlanda. U siječanjskom prijelaznom roku stigao je iz danskog Aalborga.

Middlesbrough je poslao Wigan u zonu ispadanja pogotkom Jeremieja Aliadierea, dok su Bolton i Fulham odigrali sukladno svom statusu na ljestvici i podijelili bodove bez postignutog pogotka. Preostalih pet utakmica 24. kola igra se u srijedu u večernjim satima.

Premiership, 24. kolo, 29.01.2008:
Arsenal - Newcastle 3:0, Sunderland - Birmingham 2:0, Middlesbrough - Wigan 1:0, Bolton - Fulham 0:0.