Dobar hrvatski vikend

Goran Tomičić • ponedjeljak, 04.02.2008.

Protekli vikend bio je uspješan za naše nogometaše u inozemstvu. Rakitić se istaknuo asistencijama, a isti uspjeh su zabilježili Ćorluka i Pranjić, koji se upisao i u strijelce. Golove su još postigli Eduardo i Olić...

Njemačka

Mladen Petrić (Borussia Dortmund) - odigrao cijelu utakmicu u gostima kod Duisburga, gdje je njegova momčad izborila bod nakon zaostatka o:3.

Robert Kovač (Borussia Dortmund) - zbog ozljede nije igrao protiv Duisburga.

Ivan Rakitić (Schalke) - u pobijedi protiv Stuttgarta naš reprezentativac bio je jedan od ključnih igrača. Dva puta je asistirao za pogodak, a jednom je njegov dobar ubačaj iz kornera počeo akciju nakon koje je lopta završila u mreži Stuttgarta.

Ivica Olić (HSV) - odigrao cijelu utakmicu u remiju protiv Hannovera i postigao jedini pogodak svoje momčadi.

Josip Šimunić (Hertha) - odigrao svih 90 minuta u uvjerljivom domaćem porazu od Eintrachta.

Jurica Vranješ (Werder) - nije igrao u izneneđujućem domaćem porazu protiv Bochuma.

Ivan Klasnić (Werder) - također nije igrao protiv Bochuma.

Ivo Iličević (Greuther Fürth) - nije bio u sastavu za dvoboj protiv Auea.

Leon Benko (Nürnberg) - nije bio u zapisnku na utakmici protiv Karlsruhea.

Andre Mijatović (Arminia Bielefeld) - u domaćem porazu od Wolfsburga zamijenjen je u 60. minuti.

Stiven Rivić (Energie Cottbus) - ušao je u 63. minuti i bio tragičar utakmice, budući da je u 86. minuti skrivio kazneni udarac iz kojeg je Bayer odnio pobjedu.

Mario Cvitanović (Energie Cottbus) - odigrao cijelu utakmicu protiv Bayera.

Kristijan Ipša (Energie Cottbus) - odigrao svih 90 minuta i asistirao za vodeći gol svoje momčadi.

Ivan Radeljić (Energie Cottbus) - bivši branič Slaven Belupa bio je cijelu utakmicu na klupi.

Bojan Vručina (Duisburg) - u 87. minuti dvoboja protiv Borussije debitirao za svoju novu momčad.

Krešo Ljubičić (Eintracht Frankfurt) - ostao na klupi u gostima kod Herthe.

Ivica Banović (Freiburg) - nije nastupio.

Marino Biliškov (Greuther Fürth) - odigrao svih 90 minuta u pobjedi protiv Auea.

Hrvoje Vuković (Alemannia Aachen) - njegova momčad u ponedjeljak igra protiv Jene.

Engleska

Vedran Ćorluka (Manchester City) - odigrao svih 90 minuta protiv Arsenala i asistirao za jedini pogodak u porazu 1:3.

Niko Kranjčar (Portsmouth) - u 90 odigranih minuta protiv Chelseaja bio je jedan od boljih igrača Portsmoutha. Imao je nekoliko dobrih udaraca, a uspio jednom i spasiti svoju mrežu odbijanjem lopta s linije vrata.

Eduardo da Silva (Arsenal) - postigao prekrasan pogodak protiv Citya i odigrao cijelu utakmicu.

Italija

Ivan Jurić (Genoa) - odigrao svih 90 minuta protiv Catanije.

Dario Knežević (Livorno) - bivši branič Rijeke standardan je u Livornu, a tako je bilo i u porazu od Palerma.

Dario Šimić (Milan) - opet nije konkurirao za sastav.

Saša Bjelanović (Torino) - nije igrao protiv Reggine.

Igor Budan (Parma) - u porazu od Atalante ušao je u 64. minuti.

Ivan Rajčić (Bari) - odigrao cijelu utakmicu.

Francuska

Jerko Leko (Monaco) - odigrao 90 minuta u ispadanju iz kupa od Marseillea.

Nikola Pokrivač (Monaco) - nije nastupio.

Marko Marić (Lille) - bio na klupi protiv niželigaša Lyon la Duchere.

Vedran Runje (Lens) - njegov klub je već ispao iz kupa.

Zvonimir Deranja (Libourne) - momčad bivšeg napadača Hajduka ne sudjeluje više u kupu.

Teo Kardum (Libourne) - isto kao Deranja.

Kristijan Polovanec (Libourne) - Libourne je eliminiran iz kupa.

Španjolska

Marko Babić (Betis) - ostao na klupi protiv Deportiva.

Mate Bilić (Sporting Gijon) - nije nastupio.

Nizozemska

Danijel Pranjić (Heerenveen) - u golijadi protiv Vitessea postigao je drugi pogodak u pobjedi 7:0, a jednom je i asistirao.

Srđan Lakić (Heracles) - odigrao cijelu utakmicu protiv NEC-a.

Belgija

Ivan Bošnjak (Racing Genk) - nije nastupio.

Mario Carević (Lokeren) - proveo svih 90 minuta na terenu.

Antun Dunković (Mechelen) - bio na klupi protiv Charleoija.

Dražen Gović (Moeskroen) - nije konkurirao za sastav.

Nikica Jelavić (Waregem) - zamijenjen u 80. minuti dvoboja protiv Westerloa.

Ivan Leko (Club Brugge) - odigrao prvih 45 minuta protiv St. Truidena.

Ivan Milas (Mons) - ostao na klupi protiv Mouscrona.

Dario Smoje (Gent) - nije igrao protiv Brusselsa.

Goran Ljubojević - nije bio u kombinaciji za sastav.

Grčka

Tomislav Butina (Olympiacos) - loš status bivšeg reprezentativnog vratara se nije popravio.

Dario Krešić (Panionios) - branio svih 90 minuta u pobjedi protiv AEK-a.

Mario Galinović (Panathinaikos) - proveo na vratima svih 90 minuta u pobjedi protiv Tripolisa.

Anthony Šerić (Panathinaikos) - odigrao cijelu utakmicu.

Darko Miladin (Ergotelis) - odigrao cijelu utakmicu u porazu od Arisa.