Derbi bez pobjednika

Vedran Babić • subota, 09.02.2008.

Glavni dvoboj 24. kola nizozemskog prvenstva prošao je podjelom bodova nakon što su na Philips stadionu PSV i Heerenveen odigrali 1:1. Feyenoord je ostvario prvu pobjedu poslije tri utakmice, dok Breda nastavlja sjajnu formu šestim trijumfom u nizu...

Branitelj naslova je u Eindhovenu dočekao najefikasniju momčad prvenstva, Heerenveen. Oba sastava su, interesantno, ušla u utakmicu s četiri pobjede u nizu iza sebe, a da ne vrijedi uvijek ona ''po jutru se dan poznaje'', potvrdio je upravo ovaj dvoboj. Naime, sve bolji Mađar Balasz Dzsudzsak već u prvom napadu asistira Otmanu Bakkalu za sjajno otvaranje večeri što se PSV-a tiče. No, da momčad Gertjana Verbeeka ne upiše svoj četvrti gostujući poraz ove sezone, pobrinuo se najbolji strijelac Heerenveena Michael Bradley matiravši Gomesa za jedan, ali vrijedan bod u 52. minuti. Hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić je kao standardni član prve jedanaestorice ponovno odigrao cijelu utakmicu.

U velikoj borbi za drugo mjesto između četiri kluba nalazi se i Feyenoord. Pobjeda protiv De Graafschapa na gostovanju je bila imperativ, a sudeći prema krajnjem rezultatu igrači su zadatak shvatili maksimalno ozbiljno. Iako su domaćini poveli pogotkom Danca Lassea Schonea u 18. minuti, stari lisac Roy Makaay naplaćuje svoje iskustvo izjednačenjem na samom izmaku prvog dijela. Taj trenutak se pokazao kao preloman jer je Feyenoord s dva pogotka Nicka Hofsa u nastavku riješio pitanje pobjednika i tako ostao na četvrtoj poziciji.

Pobjedom na domaćem travnjaku protiv Utrechta od 1:0, Breda se domogla i šeste pobjede u nizu. Branič Rob Penders već je u drugoj minuti postavio konačan rezultat koji njegov klub lansira na fantastično peto mjesto, koje inače vodi u razigravanje za Ligu prvaka.

Minimalnu pobjedu ostvario je i Vitesse kod kuće protiv Groningena. Harrie Gommans je zabio za vodstvo domaćih u 34. minuti, a Meerdink vratio utakmicu na početak u 56. Ipak, sva tri boda sastavu iz Arnhema donosi van der Schaaf preciznim udarcem u 75. minuti.

Eredivisie, 24. kolo: PSV – Heerenveen 1:1, De Graafschap – Feyenoord 1:3, NAC Breda – Utrecht 1:0, Vitesse – Groningen 2:1.