Petar Plevnik • ponedjeljak, 11.02.2008.

Nakon razočaravajućeg reprezentativnog tjedna, hrvatski reprezentativci nisu imali puno bolji vikend ni u svojim klubovima. Izuzetak su tek Mladen Petrić i Ivan Rakitić, a pozornost na sebe pogocima su skrenuli već pomalo zaboravljeni Hajdukovci na radu u inozemstvu, Marino Biliškov, Mario Carević i Zvonimir Deranja...

Engleska

Vedran Ćorluka (Manchester City) - zbog žutih kartona propustio veliki gradski derbi s Manchester Unitedom.

Niko Kranjčar (Portsmouth) - na gostovanju kod Boltona odigrao jednu od najslabijih ovosezonskih utakmica, zamijenjen u 74. minuti.

Eduardo da Silva (Arsenal) - susret Arsenala i Blackburna na rasporedu je danas.

Francuska

Marko Marić (Lille) - nije konkurirao za dvoboj s Monacom i vrlo vjerojatno bi uskoro mogao promjeniti klub.

Jerko Leko (Monaco) - s klupe za pričuve promatrao remi bez pogodaka s Lilleom.

Nikola Pokrivač (Monaco) - nije bio u konkurenciji za dvoboj s Lilleom.

Vedran Runje (Lens) - jednom morao vaditi loptu iz svoje mreže u uvjerljivoj gostujućoj pobjedi kod Caena.

Teo Kardum (Libourne) - nije sudjelovao u gostujućem remiju kod Clermonta.

Kristijan Polovanec (Libourne) - odigrao svih 90 minuta u posljednjoj liniji svoje momčadi.

Italija

Ivan Jurić (Genoa) - Splićanin je i ovaj put odigrao svih 90 minuta u veznom redu Genovesa.

Dario Knežević (Livorno) - također odigrao svih 90 minuta susreta Livorna i Genoe.

Dario Šimić (Milan) - standardno s tribina odgledao dvoboj Rossonera.

Saša Bjelanović (Torino) - s klupe promatrao pobjedu svoje momčadi protiv gostiju iz Palerma.

Igor Budan (Parma) - u gostujućem remiju kod Cagliaria povremeni reprezentativac bio je na klupi.

Ivan Rajčić (Bari) - od 54. minute sudjelovao u gostujućoj pobjedi kod Vicenze.

Njemačka

Mladen Petrić (Borussia Dortmund) - ni pogodak ni odlična igra hrvatskog napadača nisu pomogle Borussiji da izbjegne poraz od Schalkea.

Robert Kovač (Borussia Dortmund) - iako nije izravan krivac ni za jedan pogodak, činjenica da je obrana Borussije ponovno izgledala loše i primila čak tri pogotka ne ide mu u prilog.

Ivan Rakitić (Schalke) - pružio još jednu dobru igru, a nakon njegovog ubačaja branič Borussije postigao je autogol. Također, zaradio isključenje nakon grubog prekršaja Dedea zbog čega je ubrzo i zamijenjen.

Ivica Olić (HSV) - standarno rastrčani Olić zamijenjen je u posljednjoj minuti na gostovanju kod Leverkusena.

Josip Šimunić (Hertha) - u pobjedi na gostovanju kod Stuttgarta Joe je odigrao svih 90 minuta na mjestu stopera.

Ivan Klasnić (Werder) - zbog lakše ozljede nije konkurirao za susret s Bayernom.

Jurica Vranješ (Werder) - osječki veznjak bio je na klupi za pričuve.

Ivo Iličević (Greuther Fürth) - mladi reprezentativac zbog ozljede ne konkurira za momčad.

Bojan Vručina (Duisburg) - odigrao posljednjih šest minuta u gostujućem porazu kod Wolfsburga.

Leon Benko (Nürnberg) - nije bio u konkurenciji za dvoboj protiv Hanse.

Andre Mijatović (Arminia Bielefeld) - zbog ozljede Riječanin nije konkurirao za gostovanje u Frankfurtu.

Stiven Rivić (Energie Cottbus) - od 77. minute sudjelovao u gostujućem remiju u Bochumu.

Mario Cvitanović (Energie Cottbus) - bivši reprezentativac odigrao je svih 90 minuta na poziciji stopera.

Kristijan Ipša (Energie Cottbus) - mladi reprezentativac ponovno je krenuo od prve minute i već u sedmoj minuti zabio autogol, no na njegovu sreću Energie je ipak uspio ostati neporažen u Bochumu.

Krešo Ljubičić (Eintracht Frankfurt) - nije konkurirao za dvoboj s Arminijom.

Ivica Banović (Freiburg) - odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu kod Paderborna.

Marino Biliškov (Greuther Fürth) - nekadašnji branič Hajduka pogotkom glavom dvije minute prije kraja susreta donio je pobjedu svojoj momčadi u Mainzu.

Hrvoje Vuković (Alemannia Aachen) - dvoboj Alemannije i Kölna na rasporedu je danas.

Španjolska

Marko Babić (Betis) - od 66. minute sudjelovao u novom porazu svoje momčadi na gostovanju u Valenciji.

Mate Bilić (Sporting Gijon) - od 68. minute sudjelovao u porazu svoje momčadi na gostovanju kod Elchea.

Belgija

Ivan Bošnjak (Racing Genk) - odigrao drugih 45 minuta u domaćem porazu od Germinala.

Mario Carević (Lokeren) - odigrao svih 90 minuta i sjajnim pogotkom s 20-ak metara ublažio domaći poraz od Bergena.

Zvonimir Deranja (Moeskroen) - bivši napadač Hajduka sjajno je krenuo u dresu novog kluba, no njegov pogodak bio je dovoljan tek da ublaži domaći poraz od Westerloa.

Antun Dunković (Mechelen) - do 70. minute sudjelovao u porazu kod Club Bruggea.

Nikica Jelavić (Waregem) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Gentom.

Ivan Leko (Club Brugge) - bivši reprezentativac i dalje nastavlja s vrlo dobrim igrama u Bruggeu. Ovaj put asistirao je kod drugog pogotka u 2:0 pobjedi nad Mechelenom.

Goran Ljubojević (Racing Genk) - zbog ozljede ne konkurira za momčad.

Ivan Milas (Eupen) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Beverenom.

Dario Smoje (Gent) - s klupe za pričuve promatrao poraz na gostovanju kod Waregema.

Grčka

Tomislav Butina (Olympiacos) - bivši reprezentativac i dalje ne konkurira za momčad iz Pireja.

Dario Krešić (Panionios) - čak četiri puta vadio loptu iz svoje mreže u uvjerljivom domaćem porazu od Olympiakosa.

Ivica Majstorović (Panionios) - odigrao svih 90 minuta.

Mario Galinović (Panathinaikos) - branio u minimalnoj domaćoj pobjedi nad Veroijom i uspio sačuvati svoju mrežu netaknutom svih 90 minuta.

Anthony Šerić (Panathinaikos) - bivši reprezentativac također je sudjelovao svih 90 minuta u pobjedi nad Veroijom.

Darko Miladin (Ergotelis) - zamijenjen u 76. minuti domaćeg remija s Apollonom.

Mario Budimir (Ergotelis) - u 59. minuti susreta ušao u igru.

Zdravko Popović (OFI Kreta) - do 82. minute sudjelova u gostujućem remiju kod Asterasa.

Ante Tomić (Xanthi) - od 68. minute sudjelovao u uvjerljivoj domaćoj pobjedi nad Levadeikasom.

Nizozemska

Danijel Pranjić (Heerenveen) - reprezentativni veznjak nastavlja s odličnim igrama u dresu Heerenveenu, tako je bilo i na gostovanju kod PSV-a na kojem je Danijel vrlo dobro odigrao svih 90 minuta.

Srđan Lakić (Heracles) - do 80. minute sudjelovao u porazu na gostovanju kod Twentea.

Turska

Gordon Schildenfeld (Bešiktaš) - Schifo nije imao uspješan debi u novoj momčadi, budući da je Bešiktaš poražen na gostovanju kod Kayserispora, a Šibenčanin je na terenu proveo 89 minuta.

Igor Gal (Rizespor) - odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu kod Büyükşehira.