PSV uz malo sreće do tri boda

Vedran Babić • subota, 16.02.2008.

Niti momčad pretposljednjeg Willem II nije uspjela zaustaviti moćni PSV u 25. kolu Eredivisie. Pranjićev Heerenveen je remizirao kod Lakićevog Heraclesa, dok je Excelsior ostvario važnu pobjedu u Nijmegenu protiv NEC-a. Jedina domaća pobjeda stiže iz Kerkradea gdje je Roda nadigrala Twente...

Branitelj naslova je dugo lomio otpor domaćih. Točnije, sve do 84. minute kada u kaznenom prostoru golman Willema Maikel Aerts nepropisno zaustavlja Afellaya. Staložen izvođač najstrože kazne je Timmy Simons za 0:1, čime PSV ostaje na ugodnih plus devet ispred Ajaxa.

Heerenveen je u Almelo stigao kako bi se eventualnom pobjedom vratio na drugo mjesto. Međutim, njihovi protivnici su imali drukčije zamisli, te su na kraju zasluženo osvojili bod. Premda, moglo je biti i drugačije jer su gosti dvaput imali vodstvo. Roy Beerens je u 18. minuti pogodio za 0:1, a samo dvije minute kasnije rezultat poravnava Gonzalo Garcia Garcia. Mladi Srbin Miralem Sulejmani ponovno dovodi svoju momčad u vodstvo u 30., ali Robbert Schilder asistenciju Srđana Lakića pretvara u pogodak za konačnih 2:2 u 80. minuti. Stvari su se za Heracles nepotrebno zakomplicirale isključenjem Rahima Ouedraogoa u 82., ali gosti nisu imali dovoljno vremena da kapitaliziraju stečenu prednost. Hrvatski reprezentativac Pranjić je odigrao 80, a Lakić svih 90 minuta.

Roda je pred svojim navijačima svladala Twente s 3:1. Lamah i Janssen su zabili za 2:0, a Blaise N' Kufo je ubrzo vratio svoju momčad u utakmicu. Pobjednika je riješio Dieter van Tornhout u 67. minuti.

Pogodak Geerta den Oudena u 71. minuti utakmice protiv NEC-a je izvukao Excelsior iz zone najugroženijih. Nakon 25 odigranih kola imaju 22 boda i drže posljednju sigurnu poziciju, 15.

Eredivisie, 25. kolo: Willem II – PSV 0:1, Heracles – Heerenveen 2:2, Roda – Twente 3:1, NEC – Excelsior 0:1.