Eduardo nažalost zasjenio sve

Zoran Zdelar • ponedjeljak, 25.02.2008.

Mogao bi se vikend iza nas smatrati vrlo dobrim za hrvatske nogometaše da nije bilo strašne ozljede Eduarda da Silve. Ostali su tako učinci ostalih igrača u sjeni poput Kranjčarova iznuđivanja jedanaesterca, a u listu strijelaca upisali su se Budan, Olić, Dunković i Lakić dva puta. Donosimo vam pregled hrvatskih nogometaša koji igraju u inozemstvu...

Engleska

Vedran Ćorluka (Manchester City) - City svoj susret igra danas protiv Evertona pred svojom publikom.

Niko Kranjčar (Portsmouth) – u relativno nezanimljivom susretu protiv Sunderlanda igrači odluke bili su upravo Niko i Jermaine Defoe. Naš reprezentativac izborio je kazneni udarac, kojeg je zatim u pogodak pretvorio Defoe

Eduardo da Silva (Arsenal) – subota koja će ostati zauvijek zapisana u sportskim almanasima, no nažalost ne zbog Eduardovih golova, već stravičnog prekršaja koji je na njemu počinjen. Udarna igla Hrvatske, nažalost, neće nastupati dulje vrijeme.

Francuska

Marko Marić (Lille) - nije konkurirao za dvoboj protiv Bordeauxa.

Jerko Leko (Monaco) – u remiju s Paris SG-om (1:1) proveo je svih 90 minuta na klupi za rezervne igrače.

Nikola Pokrivač (Monaco) – bivši defenzivni vezni Dinama dobio je priliku zaigrati od prve minute i ostavio je solidan dojam.

Vedran Runje (Lens) – čuvao i ovog puta mrežu svog kluba svih 90 minuta, ali nije ipak briljirao. Vadio je loptu dva puta iz svoje mreže.

Teo Kardum (Libourne) - nije konkurirao za gostujući dvoboj kod Bastie.

Kristijan Polovanec (Libourne) – također nije bio u krugu igrača za nastup na utakmici ovog petka.

Italija

Ivan Jurić (Genoa) – u golijadi od čak osam golova dobio je priliku samo posljednjih nekoliko minuta, kada je ušao u igru umjesto Fabiana.

Dario Knežević (Livorno) - odigrao svih 90 minuta u domaćem porazu koji im je nanio Napoli.

Dario Šimić (Milan) – pobjedu nad Palermom od 2:1 promatrao s klupe za rezervne igrače.

Saša Bjelanović (Torino) – nije nastupio ovog vikenda jer se oporavlja od ozljede.

Igor Budan (Parma) – proveo na terenu 65 minuta, a u još jednoj golijadi od osam pogodaka postigao je pogodak za rezultat 4:1, no nije im bilo dovoljno za pobjedu (4:4).

Ivan Rajčić (Bari) – odigrao cijelu utakmicu u remiju s Mantovom.

Njemačka

Mladen Petrić (Borussia Dortmund) – u minimalnom slavlju nad Hansom, Petrić je svoju najbolju priliku za pogodak propustio iskoristiti u 5. minuti. Odigrao je svih 90 minuta.

Robert Kovač (Borussia Dortmund) – također odigrao cijelu utakmicu protiv Hanse.

Ivan Rakitić (Schalke) – mladi hrvatski reprezentativac odigrao je protiv Bayera 59 minuta, a bio je standardno opasan izvođenjem prekida.

Ivica Olić (HSV) - Ola nastavlja s odličnim igrama za klub iz Hamburga. Ovog je puta u derbiju kola na gostovanju kod Bayerna zabio gol za vodstvo, ali susret je završio rezultatom 1:1. Napustio je teren u 78. minuti.

Josip Šimunić (Hertha) - odigrao svih 90 minuta u remiju bez pogodaka kod Wolfsburga.

Ivan Klasnić (Werder) – odigrao cijelu utakmicu na gostovanju u Frankfurtu, ali put do mreže nije uspio pronaći.

Jurica Vranješ (Werder) - krenuo također od prve minute, a u 42. minuti je opomenut žutim kartonom. Napustio igru u 74.

Bojan Vručina (Duisburg) – ušao s klupe za pričuve u igru u posljednjih nekoliko minuta.

Leon Benko (Nürnberg) - nije konkurirao za utakmicu protiv Cottbusa.

Stiven Rivić (Energie Cottbus) - nije konkurirao za nastup ovog vikenda.

Mario Cvitanović (Energie Cottbus) - odigrao svih 90 minuta u gostujućoj podjeli bodova.

Kristijan Ipša (Energie Cottbus) - bio na klupi za pričuve.

Andre Mijatović (Arminia Bielefeld) - igrao svih 90 minuta u porazu od Duisburga.

Krešo Ljubičić (Eintracht Frankfurt) - nije konkurirao za dvoboj s bremenskim Werderom.

Ivo Iličević (Greuther Fürth) – nije konkurirao za nastup protiv St. Paulija.

Marino Biliškov (Greuther Fürth) – odigrao cijelu utakmicu na gostovanju kod St. Paulija (1:1).

Ivica Banović (Freiburg) - odigrao svih 90 minuta u porazu kod Hoffenheima.

Hrvoje Vuković (Alemannia Aachen) - zbog ozljede izvan konkurencije za momčad.

Španjolska

Marko Babić (Betis) - nije bio u konkurenciji za susret s Mallorcom.

Mate Bilić (Sporting Gijon) - odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi nad Albaceteom.

Austrija

Mario Tokić (Rapid) - odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu od Altacha.

Marijo Bazina (Rapid) – također odigrao cijelu utakmicu.

Niko Kovač (Salzburg) - kapetan hrvatske reprezentacije nije nastupio u 3:1 porazu od bečke Austrije.

Manuel Pamić (Salzburg) – ni bivši bek Rijeke nije nastupio ovog tjedna.

Silvije Čavlina (LASK) – proveo na terenu cijelu utakmicu u pobjedi kod Sturma.

Marijo Mijatović (LASK) – nije konkurirao za nastup.

Željko Pavlović (Wacker) - svih 90 minuta sačuvao svoju mrežu, a loptu je morao iz nje vaditi dva puta.

Belgija

Ivan Bošnjak (Racing Genk) – morao je napustiti teren nakon 35 minuta igre, a još nije poznata slijedi li mu kakva pauza.

Goran Ljubojević (Racing Genk) - zbog ozljede i dalje izvan konkurencije za momčad.

Mario Carević (Lokeren) - odigrao svih 90 minuta u domaćem porazu od Cluba Brugge, a u završnici utakmice je propustio realizirati jedanaesterac.

Zvonimir Deranja (Moeskroen) – igrao do 54. minute

Antun Dunković (Mechelen) – odigrao svih 90 minuta protiv Moeskroena, a u 10. minuti postigao jedini pogodak na utakmici.

Nikica Jelavić (Waregem) – bio na terenu do 55. minuti u minimalnoj pobjedi svoje momčadi nad Anderlechtzom.

Ivan Leko (Club Brugge) – nije konkurirao za nastup protiv Lokerena.

Dario Smoje (Gent) – proveo cijelu utakmicu protiv Standarda na klupi.

Grčka

Tomislav Butina (Olympiacos) - već duže vrijeme ne konkurira za momčad.

Dario Krešić (Panionios) - branio u pobjedi od 2:1 nad Ergotelisom.

Ivica Majstorović (Panionios) – također odigrao svih 90 minuta protiv Ergotelisa

Mario Galinović (Panathinaikos) – branio svih 90 minuta i sačuvao svoju mrežu praznom.

Anthony Šerić (Panathinaikos) – nije bio u konkurenciji za nastup u 1:0 pobjedi nad Levadiakosom.

Darko Miladin (Ergotelis) – nije igrao protiv Panioniosa.

Mario Budimir (Ergotelis) – nije konkurirao za nastup kod Panioniosa.

Zdravko Popović (OFI Kreta) - nije konkurirao za dvoboj s Atromitosom.

Ante Tomić (Xanthi) – pratio je remi s Larissom s klupe za rezervne igrače.

Nizozemska

Danijel Pranjić (Heerenveen) – u domaćem porazu od NEC-a igrao do 70. minute.

Srđan Lakić (Heracles) – u odigranih 90 minuta u remiju 3:3 s Feyenoordom postigao dva pogotka, od toga jedan s bijele točke.

Turska

Gordon Schildenfeld (Bešiktaš) – sudjelovao od 1. minute u gostujućoj pobjedi nad Denzilisporom.

Igor Gal (Rizespor) – nije dobio priliku na gostovanju kod Sivasspora (0:0).