4:1 Cibalia
Cibalia

Zagreb - Cibalia: Ćirina dobitna kombinacija

Mihaela Bradovski • subota, 01.03.2008.

Miroslav Blažević još je jednom dokazao kako zna izabrati i pogoditi sa sastavom. U napadu je uz debitanta Davora Piškora startao Senijad Ibričić. Ibričiću je pripalo prvo, Piškoru drugo poluvrijeme što je bilo dovoljno nogometašima Zagreba da upišu uvjerljivih 4:1 u susretu sa vrlo blijedom Cibalijom. Rijetki su bili trenuci kada smo Vinkovčane vidjeli na polovici Pjesnika...

Josip Jurendić
77'
23
Josip Mikulić
81'
Ivan Baraban
53'
26
Adin Džafić
53'
Srećko Lušić

Slika 5 od 5.

Da su odlučili osvojiti važna tri boda Zagrebaši su igrom pokazali od samoga starta susreta. Već u drugoj minuti lijepa kombinacija Ibričića i Ivana Parlova, a već u idućem napadu u trećoj minuti Marko Kartelo snažnim udarcem sa 18 metara testira koncentraciju Davora Bursce. U 11. minuti prva prilika za Vinkovčane, Željko Malčić dobro je sa 22 metra protegnuo kapetana Zagreba.

U 14. minuti ponovno je bilo opasno pred vratima Cibalije. Mario Čutura dobro je uposlio Ibričića, ali Burcsa stiže prije naturaliziranog zagrebovog napadača. Danas odlični Mensur Mujdža u idućem je napadu pronašao Parlova, Burcsa je opet pravovremen. U 18. minuti nakon kombinacije Marija Brkljače i Mujdže Parlov puca glavom no ponovno preslabo.

Slika 3 od 3.

Redaju se napadi Zagreba, Vinkovčani se dobro brane. Nova prilika za Pjesnike u 22. minuti susreta. Parlov je povukao po desnoj strani, dodao za Mujdžu koji u sredini pronalazi Brkljaču no udarac u zadnji trenutak blokira Tomislav Čuljak. Luka Kujundžija probio se u 23. minuti kroz obranu "bijelih", ali na loptu ipak prvi stiže Stojkić.

Minutu kasnije na sceni su Mujdža i Tomislav Labudović. Nakon duplog pasa u šesnaestercu Vinkovčana srušen je Labudović i Kovačić pokazuje na bijelu točku. Sigurni realizator najstrože kazne je Ibričić. U 29. minuti nova polukontra Zagreba. Ibričić je dodao na desno za Mujdžu koji u sredini pronalazi Piškora no zimska prinova "bijelih" slabo puca.

Slika 2 od 2.

Zagrebovi su vezni igrači sjajno kombinirali na sredini terena, nova prilika da ugroze vrata Burcse ukazala se u 34. minuti kada je nakon još jedne kombinacije Ibričića, Mujdže i Brkljače Piškora u izglednoj situaciji "zaustavilo" zaleđe. U idućoj minuti napokon jedna prilika i za goste. Marko Radas solo prodorom kreće u šesnaesterac "bijelih" no Stojkić je siguran.

U istoj minuti nakon dodavanja Mujdže, Ibričića i Brkljače lopta stiže na drugu stranu do Parlova koji pronalazi Piškora no na loptu prije stiže vratar Cibalije. U zadnjoj minuti prvog poluvremena novi pogodak za Pjesnike. Brkljača je dodao na desno za Ibričića koji puca iskosa i postiže svoj drugi pogodak na susretu. Burcsi je lopta prošla kroz noge.

Slika 1 od 1.

Nastavak je otvorila jaka kiša i slabiji tempo Zagrebaša. Prvu pravu priliku vidjeli smo u 60. minuti. Čutura je probio lijevu stranu, pravovremeno dodao je Piškoru koji je iskosa uz pomoć stative pogotkom "začinio" svoj debi u bijelom dresu. Što zbog lošeg terena što zbog rezultata "bijeli" su prebacili u nižu brzinu pa smo novu priliku vidjeli tek u 74. minuti kada je polukontru Mujdže po desnoj strani i njegov proboj u šesnaesterac na najbolji način završio ponovno Piškor. Iz blizine je loptu lijepo poslao pored vratara.

Pet minuta kasnije Čutura izvodi korner, Labudović glavom snažno puca pored gola. U posljednjoj minuti susreta Vedran Ivanković šalje loptu u for za Čuturu koji loptu dodaje za Marka Grgića, a ovaj iz same blizine puca ravno u vratara gostiju. I da je pogodio rezultat se nebi promijenio jer je linijski sudac označio zaleđe.

Slika 4 od 4.

Jedinu pravu priliku u sudačkoj nadoknadi Cibalija je i pretvorila u pogodak. Iz slobodnog udarca sa 25. metara pucao je Ante Zore, a lopta je pored obrane "bijelih" i vratara Stojkića ipak završila u mreži. Počasni pogodak za goste koji su odigrali jednu vrlo neuvjerljivu i defanzivu predstavu.

Nogometaši Zagreba, posebno vezni Mujdža i Brkljača i napadači Ibričić i Piškor, odigrali su sjajnu utakmicu i iznijeli većinu tereta na svojim leđima. Obrana "bijelih" doduše nije imala previše posla jer su se Vinkovčani koncentrirali uglavnom na obranu što im na kraju nije pošlo od ruke. Ovom su se pobjedom Zagrebaši poravnali na ljestvici sa gostima iz Vinkovaca i sa optimizmom čekaju gostovanje u Osijeku.