1. Hrvatska nogometna liga, 22. kolo, 08.03.2008., HNK Cibalia, gledatelja: 1000
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Dalibor Conjar (Osijek), Miro Grgić (Osijek)
3:0 Slaven Belupo
Slaven Belupo

Cibalia - Slaven Belupo: Farmaceuti nadigrani u Vinkovcima

Goran Tomičić • subota, 08.03.2008.

Cibalia je protiv Slaven Belupa odlično igrala tijekom svih 90 minuta i zasluženo pobijedila 3:0. Vinkovački junak opet je bio dvostruki strijelac Željko Malčić, a jedan pogodak je postigao Baraban...

Ivan Baraban
65'
17
Ivan Žgela
81'

Petar Bošnjak
77'
Krunoslav Jurčić

Srećko Lušić je napravio tek dvije promjene u sastavu nakon uvjerljivog poraza u Kranjčevićevoj u prošlom kolu i Cibalia je odigrala impresivnu utakmicu. Umjesto Čuljka i Kujundžije zaigrali su Radotić i Medvid. Krunoslav Jurčić je zbog ozljeda Šehića i Jurića morao mijenjati sastav koji je pobijedio Inter. Tako je u napadu počeo Delić, a umjesto Čavala i Bošnjaka, koji su trebali odmor, priliku su dobili Kokalović i Posavec.

Slaven Belupo je već u petoj minuti imao najbolju priliku na utakmici, ali Poljak je loše pucao i Bursca nije imao problema. Tri minute kasnije Malčić je na 30 metara od vratara Slaven Belupa pronašao Grgića, ali Iveša je sjajnim istrčavanjem otklonio opasnost. U 16. minuti Husić je pronašao Maroslavca, koji je proslijedio do Malčića, a on je s desetak metara svladao Ivešu i donio prednost Cibaliji.

Vinkovčani su nastavili su ofenzivnom igrom i ubrzo je vratar Slaven Belupa imao novih problema. Radotić je u 18. minuti snažnim udarcem gađao rašlje, ali Iveša je prekrasnom paradom spasio svoju mrežu, a tri minute kasnije zaustavio je i slobodan udarac Bagarića. No, prilikom tih intervencija se sjajni čuvar koprivničke mreže ozlijedio i u 25. minuti na vrata je morao Rodić. U prvih desetak minuta nakon ulaska i mladi Rodić je skupio dvije obrane, što dovoljno govori o tome kako se igralo u završnici prvog dijela.

U 39. minuti Bagarić je opasno ubacio, ali Rodić je uspio uhvatiti. Bila je to posljednja opasna situacija u prvom dijelu. Slaven Belupo odigrao je jako loših 45 minuta, dok su navijači Cibalije uživali u sjajnoj predstavi svojih igrača. U 51. minuti opet je Poljak zaprijetio, ali njegov slobodan udarac nije bio opasan. Četiri minute kasnije Cibalia je krenula u brzu kontru, ali Božac je u posljednji trenutak odbio u korner.

Slaven Belupo je tad krenuo nešto agresivnije, ali nije imao većih prilika. U 65. minuti Jajalo je lijepo ubacio, no Sopić nije dobro reagirao. Minutu kasnije Lušić je umjesto Grgića uveo Barabana i potpuno pogodio, budući da se mladi napadač u prvom dodiru s loptom u sljedećem napadu upisao u strijelce. Bila je to brza akcija Cibalije, a koprivnička obrana nije imala rješenje.

Nakon toga je malo pao ritam igre. U 75. minuti opet je Poljak zaprijetio iz slobodnog udarca, ali nije bio precizan. Šest minuta kasnije Husić je bio opasan iz slobodnog udarca, ali obrana gostiju je blokirala njegov pokušaj. U 85. minuti Cibalia je postavila konačan rezultat. Bagarić se oslobodio čuvara i pronašao Malčića, koji je odlično reagirao i postigao svoj drugi pogodak. U prvoj minuti sudačke nadoknade Radas je u svom kaznenom prostoru igrao rukom i dobri sudac Ljubičić je pokazao na bijelu točku, ali Bursca je zaustavio udarac Posavca.