1. Hrvatska nogometna liga, 22. kolo, 08.03.2008., Zadar, Stanovi, gledatelja: 3500
0:0 Rijeka
Rijeka

Zadar - Rijeka: Pamtimo sudar i crveni karton

Zoran Zdelar • subota, 08.03.2008.

Nogometaši Zadra i Rijeke kao da su se natjecali sa Zaprešićanima i Varaždincima tko će odigrati nezanimljiviju utakmicu u ovom kolu. Dvoboj u Stanovima ostat će upamćen uglavnom tek po sudaru Radmana i Terkeša u 85. minuti. Ne treba zaboraviti ni na isključenje Ivanova u samoj završnici. Nakon 90 minuta igre, rezultat na semaforu je ostao onaj s početka - 0:0...

Ante Mitrović
72'
24
Hrvoje Ćustić
78'
17
Valerio Balašković
83'
Zlatko Dalić

Riječani nisu prekinuli niz od deset godina bez pobjede na gostovanju u Stanovima. Nogometaši Zadra, koji kotiraju kao jedno od najugodnijih iznenađenja ove sezone, vrlo dobro su se suprotstavili protivniku sa sjevernog Jadrana, a imali su i nekoliko izglednijih prilika, no s obzirom na nesadržajnu utakmicu, ishod kojim je utakmica završila, uistinu je i – najrealniji.

Slika 1 od 2.

Domaćini u prvih desetak minuta stvaraju dvije solidne prilike, ali na samom početku utakmice Marčić vrlo dobrim uklizavanjem propisno zaustavlja Modrića, dok je nešto kasnije blokiran udarac Terkeša. I u idućim minutama Zadrani dominiraju terenom, no kako se prelazilo u drugu polovicu prvog poluvremena, ta dominacija se sve više smanjivala te je uskoro Rijeka bila ta koja je uglavnom diktirala tempo.

No, to im nije previše pomoglo kako bi došlo do neke bolje prilike, već je sve ostalo na nekakvim slabašnim pokušajima. Jedini koji je opasnije zaprijetio Subašiću bio je kapetan Anas Sharbini u 42. minuti, no njegov udarac je zaustavljen.

Nastavak utakmice bio je skoro pa kopija prvog poluvremena. Ponovno su domaćini bilo dominantniji i konkretniji na početku. Dva puta opasnije je riječkim vratima zaprijetio Marin Tomasov, no oba puta je Velimir Radman bio siguran te je potvrdio svom treneru da ne mora strahovati zbog toga što se Dragan Žilić zbog lakše ozljede nalazi na klupi.

Slika 2 od 3.

Nakon nešto malo više od sat vremena igre Nikola Šafarić umalo je ponovio ono što je učinio tjedan dana ranije Dinamu. Sjajno je pucao iz slobodnog udarca s udaljenosti nešto malo veće od 25 metara, no zadarski vratar nije se dao svladati poput Kocha. Zadrani su u 75. minuti imali odličnu priliku da osiguraju osvajanje tri boda, ponovno je prijetio Tomasov, no Radman i dalje ostaje siguran.

Ono "najzanimljivije" dogodilo se u posljednjim minutama utakmice. Jedina dva događaja po kojima bi ovaj susret mogao ostati gledateljima barem par dana u sjećanju jest sudar Radmana i Terkeša u kaznenom prostoru Rijeke, pri čemu se zadarski napadač ozlijedio i isključenje Ivanova iz igre.

T-Com 1. HNL, 22. kolo: Zadar - Rijeka 0:0