Suci: Marin Mlinar (Zagreb), B. Vukušić (Zagreb), M. Matić (Zagreb)
Eliomar dos Santos 71'
Međimurje

Šibenik - Međimurje: Šokantna utakmica pripala domaćinima

Ivana Jurica • subota, 08.03.2008.

U uzbudljivoj utakmici punoj golova domaćini su ipak stigli do važnih bodova (4:2). Gledali smo dva potpuno različita poluvremena. Domaćin je vodio nakon prvog iako su gosti imali terensku inicijativu. U nastavku Šibenčani vrlo brzo postižu dva gola. Činilo se da je pitanje pobjednika riješeno, no, Međimurci se u samo tri minute vraćaju u igru. Ali Ermin Zec u sudačkoj nadoknadi potvrđuje nove bodove svoje momčadi …

Goran Gruica
63'
15
Ante Bulat
66'
26
Joško Kovač
86'
Dario Šoltić
55'
14
Martin Tisaj
72'

Miljenko Dovečer

Već u drugoj minuti utakmice domaćini su imali dobru priliku. Vitaić je iz auta ubacio za Zeca koji puca iskosa s lijeve strane, ali lopta odlazi pored gola. U trećoj minuti lopta se ipak našla iza leđa gostujućeg vratara Banovića. Kontakt domaćeg napadača Zeca i jednog braniča gostiju sudac Mlinar okarakterizirao je kao prekršaj za najstrožu kaznu što je izazvalo prosvjede gostujućih igrača. Precizan s bijele točke bio je Ivan Bulat.

Činilo se da će daj gol rasteretiti Šibenčane, te da će oni i dalje biti ti koji će napadati i tražiti drugi gol, no, dogodilo se suprotno. Međimurje je preuzelo terensku inicijativu, a rezultat toga je i prvi udarac Cicera Lime u 9. minuti prema šibenskom golu. Minutu kasnije imao je Milardović dobru priliku iz slobodnog udarca s 17-18 metara, no, pogodio je samo živi zid.

Na drugoj strani, Bonacin nakon kornera u 25. minute, te Makarin tri minute poslije nisu uspjeli po drugi put loptu poslati iza leđa Banovića. Najveću priliku u prvom dijelu gosti su promašili u 42. minuti kad je Babić s 12-13 metara pucao ravno u Runju, dok mu je na drugoj strani potpuno sam bio Zoran Ratković. Otišlo se tako na odmor s rezultatom od 1:0.

500. gol u 1. HNL

Do utakmice s Međimurjem Šibenčani su u I. HNL postigli 497 golova. Prva dva gola međimurskom vrataru Banoviću postigao je Ivan Bulat, dok je raspoloženi Makarin u solo akciji u 53. minuti postigao svoj drugi gol za Šibenik ove sezone, odnosno jubilarni 500. u I. HNL.

U nastavku potpuno drugačija slika na terenu. Krenuli su Šibenčani puno čvršće i odlučnije, pa je tako Zec u 47. minuti zatresao mrežu Međimurja, no, glavni je sudar prihvatio sugestiju pomoćnika da je riječ o zaleđu. U idućoj minuti priliku je imao i drugi šibenski napadač Makarin, ali pucao je ravno u vratara gostujuće momčadi. U 50. minuti mogli su Međimurci do izjednačenja: lijepa akcija u kojoj su s tri dodavanja potpuno ''izvozali'' domaću obranu ali falila je završnica. Točnije udarac Cicera Lime (koji je nekoć igrao i za Šibenik) fantastično je obranio Zlatko Runje i tako svoju momčad spasio od izjednačenja.

Kazna je vrlo brzo stigla na drugoj strani. Već u idućoj minuti Roglić je s desne strane ubacio u kazneni prostor za Makarina, on se odlično gradio te produžio loptu za Ivana Bulata koji pogađa suprotan kut gostujućeg gola za vodstvo od 2:0. Još se slavlje nije ni stišalo a na semaforu je već pisalo 3:0. Najbolji igrač utakmice Krešimir Makarin okrenuo je svog čuvara Bratkovića i lijepo pogodio gostujuću mrežu.

Imali su domaćini uvjerljivo vodstvo i činilo se da će utakmicu mirno privesti kraju. No, pogreške u obrani nakon prekida još su se jedanput pokazale kao rak-rana modrih. U 68. minuti Šoltić je izveo korner s lijeve strane, lopta je u petercu prošla pored trojice-četvorice šibenskih igrača i stigla do Babića kojem nije bilo teško pogoditi mrežu domaćina. Samo tri minute poslije novi kiks obrane i novi gol u Runjinoj mreži. Pintarić je izveo slobodan udarac, a u kaznenom prostoru Šibenika najbolje se snašao Brazilac Eliomar koji je glavom loptu poslao u mrežu za 3:2.

Od riješene utakmice Šibenčani su sami sebe doveli u nezavidnu situaciju da moraju do kraja strepiti za pobjedu. U 79. minuti sudac je ponovno pokazao na bijelu točku za Šibenčane, no, opet je pomoćnik reagirao te je Mlinar promijenio svoju odluku. Tražili su Šibenčani igranje rukom jednog međimurskog braniča u njegovu kaznenom prostoru, no, nisu dobili ništa. I samo dvije minute poslije pomoćnik Vukušić je ponovno u glavnoj ulozi. Zec je uposlio Makarina koji bi sam krenuo prema golu gostiju, no, zastavica je opet bila u zraku.

Prosvjedovali su domaćini i u 84. minuti kada kontakt Makarina i Jarića u gostujućem kaznenom prostoru sudac nije vidio kao najstrožu kaznu. Do kraja utakmice Makarin je bio u još tri dobre prilike, no, nije uspio poentirati. Ali uspio je zato asistirati Zecu koji je u trećoj minuti sudačke nadoknade potvrdio pobjedu svoje momčadi.

Nakon teško izborene pobjede pričat će se vjerojatno i o sucima na čije su odluke prigovora imali i jedni i drugi. No, za Šibenčane je najvažnije da su nova tri boda na kontu, a na treneru Kaliniću je da, zajedno s igračima, dobro prouči zbog čega se velike pogreške u obrani stalno događaju. Ovog puta napad je bio efikasan pa je anulirao pogreške obrane, no, ne može se takvo nešto očekivati u svim utakmicama.