Liverpool Express

Marin Vuković • subota, 08.03.2008.

Još jednom impresivnom predstavom Liverpool je svladao Newcastle i nastavio pobjednički pohod, dodavši još koju boru na čelo Kevina Keegana čija momčad iz kola u kolo bilježi zaista očajan niz neuspjeha. Vedran Ćorluka ponovno je odigrao ulogu srednjeg braniča, no njegova momčad novim se porazom udaljila od europskih natjecanja.

Utakmica na Anfieldu praktički je riješena u završnici prvoga dijela kada je Liverpool iznenadio protivnika s dva brza pogotka. Do prvoga Redsi su došli iz situacije kakva se zaista rijetko viđa. U pokušaju čišćenja situacije u šesnaestercu Newcastlea Jose Enrique je pogodio Jermainea Pennanta, od kojeg se lopta u čudnom luku odbila preko vratara Harpera i završila u mreži. Kao da to nije bilo dovoljno, već u sljedećem napadu Steven Gerrard pronalazi Torresa koji rutinirano pogađa za 2:0.

Konačan rezultat postavljen je već početkom drugog poluvremena. Ovaj put Torres asistencijom uzvraća uslugu Gerrardu, a kapetan Redsa bez problema šalje loptu iza leđa Stevena Harpera. Cilj je postignut, sa sedam pogodaka u dvije utakmice pred uzvrat osmine finala Lige prvaka milanskom Interu je poslana nedvosmislena poruka.

Vedran Ćorluka je na gostovanju protiv Readinga ponovno preuzeo ulogu srednjeg braniča, a Manchester City upisao je još jedan neuspjeh iako su već nakon prvih 45 minuta mogli imati i dva gola prednosti. Prvu veliku priliku promašio je upravo Ćorluka, koji je nakon slobodnog udarca Elana sa samo dva metra pucao preko grede, a potom su gosti grubo oštećeni nedosuđenim jedanaestercem nakon što je Ivar Ingimarsson srušio Michaela Johnsona.

U drugom poluvremenu Reading je iskoristio svoje prilike, s dva pogotka stigao do druge uzastopne pobjede te po prvi put nakon dugo vremena isplivao iz zone ispadanja. Prvi je mrežu Cityja načeo Shane Long u 62. minuti, a pobjedu domaćinu osigurao Dave Kitson tri minute prije kraja.

I dok Reading ide u smjeru osiguranja opstanka u Premiershipu, Fulham tone sve dublje i uz Derby County polako postaje sve izgledniji kandidat za drugu ligu. Iako su na gostovanju kod Blackburna uspjeli spasiti bod, od zone spasa dijeli ih velikih pet bodova. Blackburn je u današnjem susretu poveo golom Mortena Gamsta Pedersena nakon sat vremena igre, a u posljednjim trenucima bod gostima donio je Jimmy Bullard iz slobodnog udarca.

Premiership, 29. kolo, 08.03.2008:
Liverpool - Newcastle 3:0, Reading - Manchester City 2:0, Blackburn - Fulham 1:1.