Pranjić asistent za pobjedu

Vedran Babić • subota, 08.03.2008.

Subota nije donijela nikakve neočekivane rezultate u Eredivisie. Heerenveen i NEC su slavili na domaćim terenima, dok je Groningen prekinuo prokletstvo gostovanja u Tilburgu. Vitesse je pak, na travnjaku Excelsiora slavio u posljednjim trenucima...

Igrači Heerenveena su zaustavili seriju od četiri utakmice bez pobjede savladavši Bredu s 3:0. Prijelomni trenutak je bio autogol Elshota u 32. minuti, nakon čega je srpski nogometaš Miralem Sulejmani dvama pogocima potvrdio sedmu domaću pobjedu svoje momčadi ove sezone. Danijel Pranjić je odigrao cijelu utakmicu, asistiravši kod prvog pogotka Sulejmanija.

Groningen je u posljednjih 12 posjeta Tilburgu izgubio svaku utakmicu, da bi se večeras ta tradicija prekinula pobjedom od 2:1. Iako su domaćini poveli preko Franka van der Struijka s bijele točke krajem prvog dijela, branič Willema Danac Baelum u 82. vraća goste u igru autogolom. Samo dvije minute potom branič Sepp De Roover potpuno preokreće rezultat i donosi Groningenu važna tri boda, koja ih na najmanje 24 sata vraćaju na treće mjesto ljestvice.

NEC je na domaćem travnjaku nanio još jedan, peti uzastopni poraz De Graafschapu. Strijelci za sastav iz Nijmegena su bili dvaput Holman i jednom Vadocz, a za goste Tarvajarvi.

U Rotterdamu je Vitesse slavio protiv Excelsiora odlučujućim pogotkom Čileanca Lorce pet minuta prije kraja utakmice, nakon što su morali od 67. minute igrati s igračem manje zbog isključenja Velthuizena.

Eredivisie, 28. kolo: Heerenveen – NAC Breda 3:0, Willem II – Groningen 1:2, NEC – De Graafschap 3:1, Excelsior – Vitesse 1:2.