Everton se ne predaje, nula Arsenala

Marin Vuković, Zoran Zdelar • nedjelja, 09.03.2008.

Uzbudljiva utrka za četvrto mjesto Premiershipa i plasman u Ligu prvaka nastavlja se i dalje. Gradski rivali Everton i Liverpool na pobjede odgovaraju pobjedama, pa su na subotnji uspjeh Liverpoola istom mjerom uzvratili njihovi susjedi odnijevši tri boda iz Sunderlanda. West Ham je pak treću uzastopnu utakmicu izgubio s visokih 4:0, ovaj put mrežu im je napunio Tottenham. Arsenal nije bio uspješan na gostovanju kod Wigana odigravši tek 0:0...

Za pobjedu protiv Keaneovog Sunderlanda gostima je bio dovoljan tek jedan pogodak postignut u drugom poluvremenu. Za njega je odgovoran Andrew Johnson od kojega se lopta odbila u mrežu nakon ubačaja Mikela Artete. Sunderland nije navikao gubiti kod kuće, no ovaj poraz gurnuo ih je u tešku situaciju, budući da ih sada od zone ispadanja dijele samo dva boda.

Navijači West Hama su tijekom utakmice protiv Tottenhama pjevali "izgubit ćemo s 4:0" i na kraju - pogodili. Čekićari su, naime, dvije prethodne utakmice izgubili upravo tim rezultatom, po četiri pogotka zabili su im Liverpool i Chelsea, a isto je to danas poslijepodne ponovio i Tottenham.

Spursi su utakmicu riješili već u prvih desetak minuta kada im je s dva brza, gotovo identična pogotka Dimitar Berbatov donio prednost od 2:0. Oba puta iz slobodnog udarca ubacio je Tom Huddlestone, a Berbatov glavom pospremio loptu u mrežu.

Krajem prvog dijela gostima je isključen Luis Boa Morte zbog drugog žutog kartona, a s još dva pogotka u posljednjih pet minuta Spursi su se pobrinuli da navijačka pjesmica dobije na težini. Gilberto i Darren Bent pobrinuli su se da priče oko otkaza Alanu Curbishleyu nakon današnje utakmice postanu još glasnije.

Čini se da je londonski Arsenal u potpunosti ispao iz forme i sve teže uspijeva zadržati vodeću poziciju na ljestvici. Nastave li igrati kao na gostovanju kod Wigana, koji se bori za opstanak, trofej će teško na kraju sezone završiti u njihovim rukama. Mogli su Topnici do vodstva već na samom početku utakmice, no tada Adebayor ne uspijeva svladati Kirklanda, a da domaćini u ovoj utakmici nemaju namjeru samo statirati ubrzo pokazuju možda i još boljom prilikom, ali Almunia spašava svoju mrežu u toj prilici.

Zaprijetio je u otvaranju još jednom Arsenal, a zatim se susret djelomično primirio te su momčadi uglavnom prijetile povremenim bljeskovima, no nitko nije bio dovoljno uspješan. Potrebno je spomenuti i da je nakon gotovo tri mjeseca izbivanja ponovno zaigrao u nastavku utakmice i Nizozemac Robin van Persie, no povratak u formu će možda malo potrajati.