Chelsea sve bliže vrhu, vrlo dobri Kranjčar

Marin Vuković • srijeda, 12.03.2008.

Večeras su odigrane tri utakmice 29. kola Premier lige, odgođene zbog obveza klubova u četvrtfinalu FA kupa proteklog vikenda. Nakon velikog razočaranja i ispadanja iz kupa porazom od Barnsleya Chelsea se vratio na pobjedničke staze i očekivano napunio mrežu slabom Derby Countyju. Niko Kranjčar odigrao je vrlo dobru utakmicu za Portsmouth koji je u susretu bogatom preokretima svladao Birmingham, dok je Aston Villa remijem protiv Middlesbrougha pokvarila svoje europske ambicije.

Portsmouth je na svom Fratton Parku bio bolji od Birminghama s 4:2, a među najbolje ocijenjenim igračima domaće momčadi bio je i naš Niko Kranjčar. Šest golova na utakmici svjedoči o uzbudljivom susretu u kojem je Pompey već u početnih devet minuta stigao do dva pogotka prednosti, a zatim do poluvremena tu prednost posve izgubio, da bi u nastavku ipak izborio vrijedna tri boda.

U šestoj minuti David Murphy je igrao rukom u šesnaestercu gostiju, a s bijele točke Jermain Defoe načeo mrežu Birminghama. Samo tri minute kasnije isti igrač povisuje na 2:0, ali već u sljedećem napadu Fabrice Muamba smanjuje prednost domaćina. Utakmica je vraćena na početak pet minuta prije odmora, na 2:2 izjednačio je Sebastian Larsson iz slobodnog udarca.

Već na otvaranju drugog dijela Portsmouth je ponovno poveo, Hermann Hreidarsson je iskoristio ubačaj Sulleya Muntarija i povisio na 3:2, a tu prednost domaćin ovaj put nije ispustio. Štoviše, u posljednjim trenucima utakmice Mendes asistira za Nwankwa Kanua koji glavom postavlja konačnih 4:2.

Već je odavno jasno da Derby County nema što tražiti u Premier ligi, a posebno ne na stadionima poput Stamford Bridgea. Ranjeni Chelseajevi lavovi nakon ispadanja iz kupa iskalili su bijes na posljednjoj momčadi Premiershipa i slavili s visokih 6:1. Čak četiri pogotka djelo su Franka Lamparda, a po jednoga dodali su Salomon Kalou i Joe Cole. Utješni pogodak za goste, tek šesti na gostovanjima ove sezone, postigao je David Jones.

Ambicije Aston Ville da sljedeće sezone zaigra u Kupu Uefe pretrpjele su udarac neočekivanim remijem protiv Middlesbrougha. Momčad Garetha Southgatea veći je dio utakmice čak i vodila pogotkom Stewarta Downinga iz 23. minute, ali je bod domaćinu spasila kontroverzna odluka suca Stevea Bennetta koji je u 74. minuti prestrogo dosudio jedanaesterac za Villu. Precizan s bijele točke bio je Gareth Barry.

Sljedeće srijede Manchester United dočekuje Bolton na Old Traffordu i tom će utakmicom biti zaključeno 29. kolo, a Premier liga možda dobije i novog lidera.

Premiership, 29. kolo, 12.03.2008:
Aston Villa - Middlesbrough 1:1, Chelsea - Derby County 6:1, Portsmouth - Birmingham 4:2.