1. Hrvatska nogometna liga, 23. kolo, 15.03.2008., Zadar, Stanovi, gledatelja: 3000
Suci: Draženko Kovačić (Križevci), J. Havaić (Koprivnica) i Z. Mergeduš (Nova Gradiška)
Mario Rašić 88'
Inter-Zaprešić

Zadar – Inter: Tri gola za tri boda

Sanja Čalić • subota, 15.03.2008.

Zasluženom pobjedom nad Interom (3:1) Zadrani su, u zanimljivoj utakmici na Stanovima, uspjeli odmaknuti momčadi iz Zaprešića na devet bodova razlike. Dominacija terenom domaće momčadi svoju je potvrdu dobila i na rezultatu, a Zadrani su bili u prilici svoje goste počastiti i s još pokojim pogotkom u mreži…

Josip Modrić
60'
3
Roko Mišlov
79'
19
Šime Gregov
85'
Ante Šimunac
22'
20
Mario Rašić
65'
10
Tomislav Jonjić
73'
Milivoj Bračun

Baš onako kako je njihov trener Dalibor Zebić i želio, Zadrani su započeli utakmicu vrlo agresivno i borbeno. Njihova dominacija terenom bila je vidljiva od prvog sučevog zvižduka, a već se u drugoj minuti Terkeš našao u stopostotnoj prilici pred Interovim vratarom Vranjićem, no propustio ju je realizirati. Zadrov je pritisak na Interovoj polovici bivao sve jačim, čemu je svojim prodorima iznimno dobro pridonosio mladi Marin Tomasov koji je u 12. minuti izbacio iz igre Interovu obranu i poslužio Bilavera, no ni on, kao ni Terkeš minutu kasnije u još jednoj sjajnoj prilici, nisu bili dovoljno precizni u samoj završnici.

No želja za ranim pogotkom urodila je plodom u 15. minuti kada je ponovno glavni akter akcije bio Terkeš koji je Vranjićevu odbijenu loptu nakon udarca Tomasova pospremio u mrežu i doveo Zadar u vodstvo (1:0). Suradnja istog dvojca Tomasov – Terkeš rezultirala je u 26. minuti i novim pogotkom najboljeg Zadrovog strijelca u Vranjićevoj mreži, te je Zadar već u ranoj fazi utakmice Interu zadao težak udarac (2:0). Gosti iz Zaprešića nisu uspjeli do kraja prvog dijela stvoriti niti jednu priliku kojom bi mogli ugroziti Subašića, stoga su Zadrani na odmor mogli otići mnogo zadovoljniji.

Slika 2 od 3.

I u drugo su poluvrijeme Zadrani ušli odlučnije, a već se na samom početku u izvrsnoj prigodi našao vrlo borbeni Tomasov koji u 51. minuti nakon kombinacije sa Županom nije uspio svladati vrlo zaposlenog Interovog vratara koji se u ovoj situaciji iskazao svojom intervencijom. Nakon početnih minuta Zadrani su se prilično povukli i prepustili inicijativu Interu, no gosti to nisu znali iskoristiti, te su svoj prvi značajniji udarac prema čuvaru zadarske mreže uputili tek u 65. minuti kad je udarac Cavrića Subašić izbacio u korner.

Bolje izdanje gostujuće momčadi u drugom dijelu rezultiralo je pritiskom u Zadrovom šesnaestercu, a Inter je do 78. minute, kada je izvrsnu priliku za povratak u susret prokockao Sivonjić, put do Subašićeve mreže tražio kroz slobodne udarce čiji je izvođač mahom bio Kukec.

Slika 1 od 2.

Susret je u 80. minuti u korist Zadra prelomio mladi Roko Mišlov koji je svojim prvim seniorskim pogotkom potvrdio Zadru važne bodove, već minutu nakon svog ulaska u igru. Tomasov ponovno iz slobodnog udarca nije uspio svladati Vranjića, a Mišlov je natrčao na odbijenu loptu i pospremio je u gol (3:0). Do počasnog je pogotka u 88. minuti ipak preko Rašića uspio doći Inter (3:1) kojem je račune zasigurno poremetila i ozljeda Vidovića u 20. minuti.

U posljednjim je trenucima susreta Tomasov imao još tri izgledne prilike za obračun s Vranjićem, no Interov se vratar ovog puta pokazao nesavladivim za mladog zadarskog nogometaša. Tako su Zadrani, bez trenera Zebića i kapetana Suraća, upisali još jednu značajnu prvenstvenu pobjedu.

T – Com 1. HNL, 23. kolo: Zadar – Inter Zaprešić 3:1