1. Hrvatska nogometna liga, 23. kolo, 15.03.2008., Osijek, Gradski vrt, gledatelja: 1000
Suci: Nikola Petir (Kašina), B. Vukušić (Zagreb) i D. Janošević (Zagreb)
Eliomar dos Santos 7'
Međimurje

Osijek – Međimurje: Imalo se što vidjeti

Vedran Stilin • subota, 15.03.2008.

Fenjeraš na prvenstvenoj ljestvici nije pronašao sreću niti u Osijeku jer je domaća momčad nakon iznenađujućeg vodstva Čakovčana okrenula rezultat u svoju korist te u konačnici stigla do sigurnog trijumfa 3:1…

Ivica Lončarević
73'
Zoran Ratković
46'
7
Cicero Lima Pereira
68'
18
Dario Šoltić
83'
Miljenko Dovečer

Iako slove kao daleko najslabija momčad u prvoligaškom društvu, nogometaši iz Čakovca možda i ne zaslužuju taj epitet jer danas su se predstavili u solidnom svjetlu pred osječkom publikom koja je napokon imala predstavu za prste polizati pred svojim očima, a što je i najvažnije – vidjeli su trijumf svojih ljubimaca.

U neku ruku već otpisani gosti podsjetili su nas na svoje najbolje dane mučenja Osječana u Gradskom vrtu ranim pogotkom već u sedmoj minuti kada jedna dugačka lopta završava u nogama Babića koji gura u sredinu za Prijića, međutim ona u konačnici dolazi do Eliomara čiji udarac završava u nebranjenom dijelu Skenderove mreže.

To iznenađujuće vodstvo nije previše trgnulo domaći sastav koji bez opasnije prigode živi do 22. minute kada zasluženi drugi žuti karton (crveni) dobiva Georgievski. Tada Lončarevićevi igrači kreću u potpunu ofenzivu te bismo mogli nabrojati niz prigoda koje su uspjeli promašiti pred Banovićevim vratima.

Iz šume njih trojica su iskočila u prvi plan neuspješnosti. Prvo je vrlo dobri Pavličić iskosa bio neprecizan, zatim Vidaković uspijeva u mat situaciji pogoditi golmana u nogu, da bi neefikasni trolist zaključio Todorčev traljavim udarcem poslije ubačaja Šolića.

Srećom po njih nisu otišli na predah s negativnim rezultatom jer u 37. minuti Pavličić s desne strane šalje jednu loptu u kazneni prostor koju na prvoj stativi u nebranjeni dio mreže glavom sprema raspoloženi Hrnčević. Do kraja prvih 45 minuta treba još jednom naglasiti neefikasnost Todorčeva u situaciji kada je glavom mogao u potpunosti okrenuti rezultat.

U nastavku se očekivao još jači pritisak domaćina, međutim prvi na scenu stižu Međimurci, točnije agresivni Babić koji svojom borbenošću uspijeva doći do jedne lopte i gotovo vratiti prednost na stranu svoje momčadi. Ipak, Skenderova noga sprječava takav rasplet.

Nakon toga gosti više nisu uspijevali opasnije ugroziti domaći gol, dok su nogometaši s Drave, ili bolje rečeno ponovno Hrnčević, stavili stvari na svoje mjesto u 57. minuti. Da ne ostane samo na tome pobrinuo se Šolić 15-ak minuta kasnije realiziranjem ubačaja Pavličića za konačnih 3:1.

Na kraju treba još samo izdvojiti vratnicu nesretnog Primorca za kojega se tako i dalje nastavlja neugodna golgeterska suša te je pitanje koliko će još biti strpljenja u domaćem sastavu. Trenutno ga ima jer proljeće je donijelo zadovoljavajućih sedam bodova, međutim već za tri dana stiže neugodna Cibalija, a pobjeda u derbiju nameće se kao imperativ jer samo je jedan gazda u slavonskom dvorištu.