Kerić zaludio Češku

Petar Plevnik • nedjelja, 16.03.2008.

Iako transfer Andreja Kerića u češki Slovan Liberec nije pobudio veliko zanimanje češke javnosti, mladi se hrvatski reprezentativac sjajnim igrama pobrinuo za naslovnice tamošnjih sportskih medija. U svom četvrtom susretu za novi klub, Kerić se i četvrti put upisao u strijelce, a kakav su vikend imali brojni hrvatski igrači na europskim travnjacima pročitajte u nastavku...

Engleska

Vedran Ćorluka (Manchester City) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Tottenhamom, no nije oduševio svojom izvedbom.

Niko Kranjčar (Portsmouth) - u domaćoj pobjedi nad Aston Villom odigrao svih 90 minuta, što je bio njegov jubilarni 50. nastup za Mornare.

Eduardo da Silva (Arsenal) - zbog teške ozljede završio sezonu.

Francuska

Jerko Leko (Monaco) - s klupe za pričuve odgledao susret protiv Lyona.

Nikola Pokrivač (Monaco) - odigrao svih 90 minuta u domaćem porazi od Lyona.

Vedran Runje (Lens) - tri puta vadio loptu iz mreže u domaćem remiju s Marseillom.

Marko Marić (Lille) - nije konkurirao za dvoboj s Lyonom.

Teo Kardum (Libourne) - nije konkurirao za dvoboj s Grenobleom.

Kristijan Polovanec (Libourne) - odigrao svih 90 minuta u minimalnom porazu od Grenoblea.

Italija

Ivan Jurić (Genoa) - zamijenjen u 73. minuti gostovanja u Firenzi.

Dario Knežević (Livorno) - odigrao svih 90 minuta u domaćem remiju s Parmom.

Dario Šimić (Milan) - nije konkurirao za dvoboj s Romom.

Saša Bjelanović (Torino) - zbog ozljede i dalje ne konkurira za sastav Torina.

Igor Budan (Parma) - s klupe za pričuve promatrao dvoboj s Livornom.

Ivan Rajčić (Bari) - od 69. minute sudjelavao u domaćoj pobjedi nad Frosinoneom.

Njemačka

Mladen Petrić (Borussia Dortmund) - odigrao svih 90 minuta u Hamburgu i unatoč porazu svoje momčadi, još jednom bio ponajbolji u redovima Borussije.

Robert Kovač (Borussia Dortmund) - s klupe za pričuve promatrao poraz od HSV-a.

Ivan Rakitić (Schalke) - odigrao svih 90 minuta u pobjedi protiv Duisburga i asistirao za izjednačujući pogodak.

Ivica Olić (HSV) - iako je u igru ušao u minuti, samo šest minuta kasnije asistirao za pobjednosni pogodak HSV-a.

Josip Šimunić (Hertha) - odigrao svih 90 minuta na gostovanju u Rostocku, zaradio žuti karton.

Ivan Klasnić (Werder) - nije konkurirao za dvoboj s Wolfsburgom.

Jurica Vranješ (Werder) - od 40. minute sudjelovao u domaćem porazu od Wolfsburga.

Bojan Vručina (Duisburg) - odigrao posljednjih sedam minuta na gostovanju kod Schalkea.

Leon Benko (Nürnberg) - nije konkurirao za dvoboj s Werderom.

Andre Mijatović (Arminia Bielefeld) - odigrao svih 90 minuta na gostovanju u Hannover i postigao vodeći pogodak svoje momčadi.

Stiven Rivić (Energie Cottbus) - u senzacionalnoj pobjedi nad Bayernom odigrao najbolji ovosezonski susret. Sudjelova u akciji kod prvog pogotka i asistirao za drugi pogodak, zamijenjenje u 85. minuti susreta.

Mario Cvitanović (Energie Cottbus) - odigrao svih 90 minuta na stoperskoj poziciji i odlično odradio svoju zadaću, o čemu svjedoči i podatak da Bayern nije ozbiljnije ugrozio vrata Energieja.

Kristijan Ipša (Energie Cottbus) - nije konkurirao za dvoboj s Bayernom.

Krešo Ljubičić (Eintracht Frankfurt) - nije konkurirao za gostovanje u Karlsruheu.

Ivica Banović (Freiburg) - susret Freibruga i Kölna na rasporedu je danas.

Marino Biliškov (Greuther Fürth) - odigrao svih 90 minuta u domaćem porazu od Koblenza.

Ivo Iličević (Greuther Fürth) - od 83. minute sudjelovao u domaćem porazu od Koblenza.

Hrvoje Vuković (Alemannia Aachen) - nije konkurirao za dvoboj s Paderbornom.

Španjolska

Marko Babić (Betis) - ponovno nije konkurirao za sastav Betisa.

Mate Bilić (Sporting Gijon) - odigrao svih 90 minuta na gostovanju kod Ferrola i već u petoj minuti susreta doveo svoju momčad u vodstvo.

Austrija

Mario Tokić (Rapid) - nije konkurirao za susret s Mattersburgom.

Marijo Bazina (Rapid) - zamijenjen u 65. minuti susreta s Mattersburgom.

Niko Kovač (Salzburg) - od 61. minute sudjelovao u uvjerljivoj pobjedi nad LASK-om.

Manuel Pamić (Salzburg) - s klupe za pričuve promatrao dvoboj s LASK-onm.

Silvije Čavlina (LASK) - četiri puta vadio loptu iz mreže na gostovanju u Salzburgu.

Marijo Mijatović (LASK) - od 63. minute ušao u igri.

Željko Pavlović (Wacker) - branio vrata domaćina u dvoboju protiv Altacha (1:1)

Belgija

Ivan Bošnjak (Racing Genk) - već u šestoj minuti doveo Genk u vodstvo na gostovanju u Mechelenu, travnjak napustio u 68. minuti.

Mario Carević (Lokeren) - pogotkom u 40. minuti donio svojoj momčadi tri boda protiv Dendera, za što je u 89. minuti ovacijama ispračen s travnjaka.

Zvonimir Deranja (Moeskroen) - rezerva u domaćoj pobjedi nad Charleroiom.

Antun Dunković (Mechelen) - do 75. minute sudjelovao u domaćem remiju s Genkom.

Nikica Jelavić (Waregem) - nije konkurirao za dvoboj s Bergenom.

Ivan Leko (Club Brugge) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Brusselsom.

Goran Ljubojević (Racing Genk) - zbog ozljede izvan konkurencije za momčad.

Dario Smoje (Gent) - pričuva na gostovanju kod Westerloa.

Češka

Andrej Kerić (Slovan Liberec) - u četvrtom susretu za Slovan i četvrti put se upisao u strijelce; na gostovanju u Plezenu postigao jedini pogodak za svoju momčad vrijedan tri boda.

Grčka

Tomislav Butina (Olympiacos) - nije konkurirao za dvoboj s Atromitosom.

Dario Krešić (Panionios) - branio u minimalnom gostujućem porazu od Iraklisa.

Ivica Majstorović (Panionios) - odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu kod Iraklisa.

Mario Galinović (Panathinaikos) - tri puta kapitulirao u iznenađujućem porazu od Xanthija.

Anthony Šerić (Panathinaikos) - s klupe za pričuve promatrao dvoboj s Xanthijem.

Darko Miladin (Ergotelis) - nije konkurirao za dvoboj s Veroiom.

Mario Budimir (Ergotelis) - od 68. minute sudjelovao u domaćoj pobjedi nad Veroiom.

Zdravko Popović (OFI Kreta) - odigrao drugo poluvrijeme u porazu kod Larise.

Ante Tomić (Xanthi) - odigrao svih 90 minuta u pobjedi nad Panathinaikosom.

Nizozemska

Danijel Pranjić (Heerenveen) - odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi nad Groningenom.

Srđan Lakić (Heracles) - odigrao svih 90 minuta na gostovanju kod De Graafschapa.

Rusija

Marko Dinjar (Terek Grozni) - s klupe za pričuve promatrao domaći poraz od Krilje Sovjetov.

Ivica Križanac (Zenit St.Petersburg) - odigrao prvih 45 minuta derbija sa Spartakom.

Igor Novaković (Tom Tomsk) - nije konkurirao za dvboj s Dinamom.

Stipe Pletikosa (Spartak Moskva) - očuvao svoju mrežu netaknutom na gostovanju u St.Petersburgu.

Marko Šimić (Khimki) - nije konkurirao za dvoboj s Amkarom.

Stjepan Tomas (Rubin Kazan) - bivši hrvatski reprezentativac odigrao je svih 90 minuta u gostujućoj pobjed nad Lokomotivom.

Hrvoje Vejić (Tom Tomsk) - odigrao svih 90 minuta u remiju bez pogodaka s Dinamom.

Tomislav Dujmović (Amkar Perm) - odigrao svih 90 minuta u pobjedi nad Khimkijem.

Danijel Vušković (Luč Energija) - s klupe za pričuve promatrao remi protiv Moskve.

Turska

Gordon Schildenfeld (Besiktas) - do 88. minute igrao u uvjerljivoj pobjedi nad Trabzonsporom.

Igor Gal (Rizespor) - nije sudjelovao u gostujućem porazu od Bursaspora.

Ukrajina

Mladen Bartulović (Kryvbas) - do 64. minute sudjelovao u domaćem remiju s Krivbasom.

Denis Glavina (Vorskla Poltava) - odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu od Arsenala.

Igor Lozo (Černomerec Odesa) - nije konkurirao za dvoboj s Zakarpatijom.

Jurica Puljiz (Zarja Lugansk) - nije konkurirao za dvoboj s Dnjeprom.

Darijo Srna (Šahtar Donjeck) - kapetan Šahtara isključen je u 48. minuti susreta s Metalist Harkovom, no usprkos tome Šahtar je slavio s 4:1.