1. Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 19.03.2008., Šibenik, Šubićevac, gledatelja: 2.000
Suci: Vlado Svilokos (Sisak), B. Križarić (Čakovec) i V. Crnolatac (Petrinja)
0:0 Rijeka
Rijeka

Šibenik - Rijeka: Domaćini s igračem manje sačuvali bod

Ivana Jurica • srijeda, 19.03.2008.

Susret ozljedama pogođenih Šibenčana i Riječana koji ovog proljeća još uvijek ne znaju za pobjedu završio je podjelom bodova. Za punim plijenom puno više mogu žaliti domaćini koji su u prvom dijelu promašili tri-četiri odlične prilike, a u nastavku su već na početku ostali s igračem manje te su se više orijentirali na čuvanje tog jednog boda. Gosti su pak razočarali svojim igrom oko 2 000 okupljenih gledatelja …

Ante Bulat
57'
5
Goran Gruica
73'
29
Ive Grgas-Grando
86'
Georgi Ivanov
46'

Zlatko Dalić

Domaći trener Ivica Kalinić izveo je najavljeni sastav, dok je iznenadio ostavljanjem na klupi opasnih Ivanova i prvenstveno Đalovića. Svoje su mjesto u prvih 11 stoga od početka pronašli Hrvoje Štrok i Nino Bule.

Modri su od početka krenuli s ciljem da što prije zatresu Žilićevu mrežu. Mogao je to učiniti Ermin Zec već u prvoj minuti: Vitaić ga je iz auta odlično uposlio, ali šibenski je napadač bio suviše ukoso da bi mogao dobro naciljati. Nisu prošle niti tri minute a isti su igrači ponovno u glavnim ulogama. Vitaić je odličnom loptom izbacio Zeca samog pred Žilića, domaći napadač puca, a vratar Rijeke odlično reagira i spašava svoju momčad ranog zaostatka.

U devetoj minuti još jedna odlična prilika za domaće. Zec je ovoga puta kombinirao s Gabrielom, ali je ispred njega pravodobno reagirala obrana bijelih. Domaćini su bili razigrani i opasni, pa su svoje udarce iskušali i Tabi i Milanović koji inače baš i ne prijete gostujućim vratarima. Nije bilo posla za Žilića.

Odlična solo akcija Vitaića u 32. minuti: nanizao je tri-četiri gostujuća igrača, izašao sam pred Žilića, gađao je šibenski veznjak suprotnu stativu ali nije pogodio. I četiri minute poslije Šibenik je imao još jednu odličnu šansu: odlična suradnja napadačkog dvojca Zec-Gabriel potonjeg je izbacila u matnu priliku, ali je njegov udarac riječki vratar odlično obranio.

Svi pokušaji gostiju u prvom dijelu sveli su se na mlaki udarac Bule u 7. minuti (ravno u Slavicu), te priliku Sharbinija u posljednjoj minuti prvog poluvremena kada je zakasnio na Bulinu loptu. Domaći vratar bio je brži. Šibenik zaista ima za čime žaliti, propustio je realizirati četiri odlične prilike a pružio je i jako dobru igru.

Drugo poluvrijeme prilikom su otvorili gosti čiji je trener već u 46. minuti u igru poslao i Đalovića i Ivanova, ali nije to donijelo neke bitne pomake u njihovoj igri. Šafarić je bio u dobroj prilici, ali je s 13-14 metara pucao ravno u domaćeg vratara Slavicu. U 55. minuti ključni detalj utakmice. Kamerunac Tabi potpuno je bespotrebno, ali i vrlo nesmotreno i grubo startao na riječkog kapetana Sharbinija, pa mu je sudac Svilokos potpuno opravdano pokazao direktni crveni karton (od ranije je imao i žuti). Značilo je to da će domaći do kraja utakmice igrati s igračem manje.

Očekivali smo da će gosti potpuno zagospodariti terenom i krenuti po sva tri boda, ali ništa od toga. Imali su Riječani više loptu u svom posjedu, ali tek su jednom stigli ugroziti domaća vrata. U 77. minuti Sharbini se našao usamljen u domaćem kaznenom prostoru, mogao je primiti loptu i nogom pucati gdje hoće, no, on se odlučio na udarac glavom iz prve, a Slavica je fantastičnom reakcijom sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Šibenik, više orijentiran na obranu svog gola, pokušavao je učiniti nešto prema naprijed, ali nije išlo. Nisu domaćini uspjeli niti jednom ugroziti Žilića nakon Tabijeva isključenja, a da sve bude još i gore iz igre je zbog ozljede morao i kapetan Raič. S obzirom na sve probleme s ozljedama, te činjenicu da su 35 minuta igrali s igračem manje mogu biti zadovoljni osvojenim bodom. Iako, naravno, postoji žal za neiskorištenim prilikama.

Gosti pak i dalje ostaju bez proljetne pobjede. Po onom što su prikazali na Šubićevcu nisu je niti zaslužili. I za kraj kažimo da je sudac Vlado Svilokos bio na visini zadatka, odlično je vodio susret u kojem je pokazao jedan crveni i tri žuta kartona.