Davor Kukec 44', 82'
Inter-Zaprešić

Hajduk - Inter: "Peglom" na uvrede

Bernard Jurišić • subota, 22.03.2008.

"Glasan" dolazak Intera u Split djelovao je motivirajuće na Hajdukove nogometaše. Nakon što su u srijedu u Varaždinu u prvih 35 minuta primili četiri pogotka, Splićani su se na Interu iskalili istim ishodom, ali im je za to trebalo sedam minuta manje. S današnjih sedam, Hajduk je brojku pogodaka u Interovoj mreži ove sezone zaokružio na čak 21...

Dario Krišto
20'
22
Emmanuel Mahi Ebem
46'
20
Mario Rašić
57'
Milivoj Bračun

Utakmicu su otvorili pomalo iznenađujući zvižduci Goranu Sabliću, zbog pljuske Kaliniću, ali i kriminalne izvedbe u Varaždinu. Srećom po Hajdukova zadnjeg igrača, njegovi suigrači pogocima su brzo smirili zvižduke.

Slika 1 od 2.

Niz pogodaka krenuo je prekrasnim pogotkom Florina Cernata u 7. minuti. Namjestio je loptu na 25 metara i filigrantski precizno prebacio zid i savladao Vranjića za 1:0.

Samo četiri minute kasnije Rubil šalje duboku loptu prema Rukavini, koji u sprintu izlazi oči u oči s Vranjićem i lako ga vara za 2:0. Rukavini Inter očito leži, jer im je na jesen u Poljudu zabio "hat-trick".

Slika 4 od 5.

Rubil je nastavio koristiti prostor na desnom boku, pa je u 17. minuti i sam stigao do pogotka. Prošao je sve do kaznenog prostora, a onda lijevom nogom pogodio donji lijevi kut Interovog gola. Tri prigode, tri pogotka, Hajduk već vodi s 3:0.

Opsjedanje gostujućeg gola nastavilo se i dalje, kao da su Hajdukovci odlučili propisno "nagaziti" pretposljednju momčad prvenstva. Cernat u 21. minuti ubacuje s lijeve strane, Kalinić je na petercu najviši u skoku, ali loše zahvaća loptu i propada prva velika prigoda Hajduka danas.

Slika 5 od 6.

Ipak, četvrti pogodak samo je odgođen i to do 28. minute. U tečnoj akciji Hajdukovaca lopta je došla do Cernata na 25 metara, a Rumunj je znalački smiruje i šalje neobranjivo iza Vranjića za 4:0.

Slijedili su opasni pokušaji Andrića i Gabrića s više od 20 metara i krasan slalom Florina Cernata koji nije okončan pogotkom, ali jest ovacijama s tribina. U pretposljednjoj minuti bogatog prvog dijela Krišto je odlično proigrao Kukeca, koji izlazi oči u oči s Varvodićem i pogađa njegov bliži kut za 4:1

Slika 2 od 3.

Na poluvremenu Jarni Kalinića ostavlja u svlačionici, a serija pogodaka nastavlja se već u 52. minuti. Andrić iz slobodnog udarca cilja donji desni kut Vranjića, Interov vratar loše reagira i lopta u mreži za 5:1.

U 63. minuti najprije Krnar izbija loptu u korner ispred samog Cernata, da bi nakon kornera Živković na drugoj vratnici ubacio loptu u mrežu za 6:1. Bio je to jubilarni, 20. gol kojeg je Hajduk zabio u Interovu mrežu ove sezone.

Slika 3 od 4.

U 77. minuti Bušić s pet metara glavom gađa Vranjiću kroz noge, no Interov vratar konačno nešto i zaustavlja. Pet minuta kasnije Grgurović se po prvi put "javlja", prolazi u sprintu 50 metara i vidi Kukeca na drugoj strani. Mladi Interov reprezentativac pogađa za 6:2. Četiri minute kasnije mogao je postići i "hat-trick", no puca ravno u Varvodića.

"Točku na i" stavlja Drago Gabrić u posljednjim trenucima. Na dugu loptu Andrića Gabrić se sjurio u kazneni prostor i prebacio Vranjića za konačnih 7:2. Hajdukovi nogometaši tako su na najbolji mogući način začepili usta bezobraznim najavama koje su stizale iz Zaprešića uoči utakmice.