1. Hrvatska nogometna liga, 26. kolo, 29.03.2008., Čakovec, SRC Mladost, gledatelja: 1700
Suci: Bebek (Rijeka), Petrović (Valpovo), Kezele (Rijeka)
Florin Cernat 34'
Hajduk

Međimurje - Hajduk: Ni treća sreća

Ivana Strahija • subota, 29.03.2008.

I treći su puta ove sezone Međimurci i Splićani remizirali, a tome je najviše kriv, nakon vodstva od 2:0, Hajdukov lažni osjećaj sigurnosti. Međimurje je pozitivno iznenadilo i jasno pokazalo da će prvenstvo do kraja - odraditi sportski.

Saša Kolić
46'
21
Zoran Ratković
61'
14
Martin Tisaj
80'
Maris Verpakovskis
75'

Robert Jarni

Utakmicu su Splićani shvatili ozbiljno, no nakon prve akcije Rubila i Linića, koji su sasvim neometani protrčali sve do Banovića, vidjeli su gosti da strepiti ne treba. Shodno tome, u 13. minuti Ružić spušta loptu za Kalinića, koji prolazi pored Zuraka kao da ga nema, vratar Banović "pliva", a Kalinić pogađa praznu mrežu.

Premda je trener Dovečer rekao kako će Čakovčani prijetiti iz kontri, do njih nisu dolazili, što zbog svoje sporosti, a što zbog nevjerojatne nepreciznosti u dodavanjima, a nije im pomogla ni splitska, relativno efikasna, obrana.

Zato Hajduk spušta tempo, shvatili su Splićani da nema potrebe za "punim gasom", ali i tako stvaraju priliku za prilikom. U 28. minuti Bušić sam ulazi u kazneni prostor Međimurja, a vratar Banović izlazi na njega. Bušić ga je bez poteškoća zaobišao, ali ni on ni Cernat ne koriste praznu mrežu. Par minuta kasnije Kalinić je sa 17 metara skoro slomio prečku nad Banovićem, no lopta ne ulazi u gol.

Rezultat se opet diže u 33. minuti. Kalinić puca, Banović izbija, ali i pada, a tu je spreman brzonogi Cernat koji se s loptom, kao u usporenoj snimci, ušetao u domaći gol za 2:0 Hajduka.

Do kraja poluvremena Međimurce od još jedne rupe u mreži spašava inače nevidljivi Zurak, koji Bušića na vrijeme sprečava u prodoru na domaći gol. Dva su puta, ako ništa drugo, a ono izglednu priliku, mogli složiti Čakovčani, no iz slobodnog udarca loše pucaju i Milardović i Pintarić.

Da ne poznajemo Međimurce, rekli bismo da su Hajduku složili "klasičnu navlakušu", jer domaći u drugi dio, koliko god to banalno zvučalo, ulaze kao sasvim druga ekipa. Hajdukovci, uljuljkani u lažni osjećaj sigurnosti, nisu ni shvatili da bi trebali opet podignuti tempo svoje igre, a Međimurci su već smanjili.

Za to je najzaslužniji odličan Ratković, koji je netom prije 65. minute ušao u igru. On naime vraća loptu za Pintarića, ovaj je šalje do Darmopila, koji puca i pogađa stativu, no na radost svih osim Torcide u gledalištu, spreman je mladi Eliomar, a na semaforu se rezultat mijenja u 1:2.

Tri minute kasnije Živković je s loptom izašao van igrališta, no pomoćni sudac ne diže zastavicu, pa ovaj ulazi nazad u teren tik do svog gola, i na opće čuđenje, gubi u driblingu od Ratkovića. Ovaj bez čekanja pronalazi Darmopila, kojem nije teško protresti mrežu iza Varvodića za 2:2.

Sad su se Splićani probudili, no bilo im je kasno. Međimurci su se osokolili, pa se igra premješta na Hajdukovu polovicu. Do kraja susreta Hajduka na terenu kao da nije bilo, a domaći šanse (Tisaj, Krišto, Ratković), sami propuštaju, Varvodić ostaje bez neke veće potrebe za akcijom.

Na kraju se možemo tek prisjetiti dva ovogodišnja susreta, kad su ova dva kluba odigrala 1:1 i 3:3 te im dodati ovih 2:2. Međimurje će dalje mnogo lakše, jer im je to ipak prvi proljetni bod, dok će Splićanima ova utakmica valjda pokazati da slabije protivnike valja uzeti ozbiljno – svih 90 minuta.

T-Com 1. HNL, 26. kolo: Međimurje - Hajduk 2:2 (0:2)