1. Hrvatska nogometna liga, 26. kolo, 29.03.2008., Zadar, Stanovi, gledatelja: 1500
1:0 Cibalia
Cibalia

Zadar - Cibalia: Pobjeda u sjeni Ćustićeve nesreće

Sanja Čalić • subota, 29.03.2008.

Zadrani su pogotkom često osporavanog Mitrovića jako teško izborili željenu pobjedu nad Cibalijom (1:0) koja im je donijela nove bodove uoči narednih dvoboja s četiri protivnika s vrha ljestvice. No, čitavu je utakmicu obilježila vrlo teška ozljeda Hrvoja Ćustića

Ivan Elez
5'
17
Valerio Balašković
15'
21
Ante Mitrović
70'

Krešimir Brkić
66'
13
Marijan Matić
71'
15
Adin Džafić
83'
Srećko Lušić

Stravičnim je prizorom započeo dvoboj na Stanovima između Zadra i Cibalije. U trećoj je minuti u trci za loptom koja je gotovo i bila van terena, Hrvoja Ćustića nepromišljenim prekršajem potpuno nepotrebno zaustavio Tomislav Jurić, no zadarski je igrač teško pao i glavom udario u betonsku ogradu koja gledalište dijeli od travnjaka, te je kolima Hitne pomoći, uz zabrinute poglede i s terena i s tribina, prebačen u zadarsku Opću bolnicu.

Prema posljednjim informacijama, Ćustić je izvan životne opasnosti i nalazi se na intenzivnoj njezi. Mladi će Jurić, kojem je sudac Gerek zbog ovog starta dodijelio tek žuti karton, svoju prvu prvenstvenu utakmicu zasigurno vrlo dobro pamtiti, no nažalost, po onom negativnom.

Slika 3 od 4.

Nakon prvotnog šoka i vidljivo pod dojmom prethodnog događaja, Zadrani su svoje redove počeli povezivati tek nakon 20 minuta, čemu je prethodila i ozljeda Bilavera u 15. minuti. Zadar je Vinkovčanima prijetio ponajviše nakon Županovih ubačaja iz kuta kojima je u nekoliko navrata pronašao Balaškovića, a upravo je on iz takve situacije najopasnije ugrozio vratara Antolovića u 22. minuti, ali lopta ipak nije pronašla put do njegove mreže.

Nastavili su Zadrani održavati pritisak u Cibalijinom šesnaestercu gdje su se redale prilike najprije Eleza, potom i Puljića, a nakon sjajne akcije koju je za njega priredio Tomasov, najbolji strijelac prvenstva Želimir Terkeš počeo je dokazivati kako ova subota i nije bila njegov dan.

Slika 2 od 3.

Cibalijinom vrataru zasigurno nije bilo lako kad bi mu se približio Župan čiji je udarac u 37. minuti sijevnuo uz samu vratnicu, a već četiri minute kasnije u pokušaju svladavanja Antolovića Županu se priključio i Tomasov, no bez prave završnice. Kako ni Cibalia nije imala pristupa Zadrovom šesnaestercu, na odmor se otišlo bez postignutih golova.

Drugo je poluvrijeme obilježila vrlo tvrda igra, isprekidana brojnim prekršajima i bez pravih prilika, u kojoj se, nakon Antolovićeve obrane Terkešovog udarca i neiskorištene nove prilike Eleza, činilo da će Zadrani ponovno morati podijeliti bodove na domaćem terenu. No tada je, deset minuta nakon svog ulaska u igru, Mitrović u 79. minuti uputio s lijeve strane ne toliko jak šut prema Antoloviću, no očito dovoljno jak da svlada Cibalijinog vratara i dovede domaće u vodstvo (1:0), a taj se rezultat održao i do samog kraja.

Slika 1 od 2.

Time je Zadar došao do vrlo značajne pobjede uoči susreta i mnogo težih protivnika koji mu predstoje, no ova tri teško izborena boda zasigurno nisu ni približno toliko važna kao poboljšanje zdravstvenog stanja Hrvoja Ćustića kojem želimo brz oporavak.

T–Com, Prva HNL, 26. kolo: Zadar – Cibalia 1:0