1. Hrvatska nogometna liga, 26. kolo, 29.03.2008., Osijek, Gradski vrt, gledatelja: 1500
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Armando Lušetić (Cerovlje), Dražen Pejić (Vukovar)
1:0 Slaven Belupo
Slaven Belupo

Osijek - Slaven Belupo: Europa sve bliža

Vedran Stilin • subota, 29.03.2008.

Zanimljivo je bilo danas u Gradskom vrtu gdje su u jednoj tvrdoj i borbenoj utakmici snagu odmjerili nogometaši Osijeka i Slaven Belupa u kojemu je do zasluženog trijumfa u konačnici stigao domaći sastav...

Marko Dinjar
63'
5
Matej Vlaović
80'
Krunoslav Jurčić

Prije točno mjesec i sedam dana pomislili smo kako se osječki put po golom trnju nastavlja i u proljetnom dijelu prvenstvene sezone jer blijeda igra i poraz u Šibeniku ukazivali su na već daleko poznate probleme i igrice toplo-hladno. Danas, točno 36 dana kasnije možemo konstatirati da smo bili u krivu.

Osječani su od tada nanizali šest kola bez poraza u čemu je još važnije istaknuti kako su samo dva puta remizirali, dok su redom padali u dva navrata Međimurci te po jednom Cibalia i Slaven Belupo. U konačnici to sve vodi do ugodnog pogleda na prvenstvenu ljestvicu na kojoj sastav s Drave i dalje zauzima peto mjesto sa samo pet bodova zaostatka za drugoplasiranim Hajdukom.

Jedna od momčadi koje se nalaze između njih je i koprivnički sastav s trenutno četiri boda viška u odnosu na Lončarevićevu momčad koja je današnjom pametnom igrom pokazala kako može u ovoj sezonu i na koju stepenicu više.

Zanimljivo na samom terenu postalo je u šestoj minuti kada Hrnčević nakon jedne gužve u gostujućem kaznenom prostoru dolazi u mat poziciju, međutim njegov udarac s tri metra sretno brani dobro postavljeni Rodić. Nakon toga zavladala je suša u rubrici prilike te smo pričekali gotovo punih 20-ak minuta da upišemo nešto u svoju bilježnicu.

Opasan tada po Skenderova vrata bio je Sopić čiji udarac iz slobodnjaka odlazi tik pored gola. Nekoliko minuta kasnije, točnije u 27. ponovno je olovka u akciji, ali ovoga puta ne da bi upisala neku od prigoda, već glupost Božca koji nakon žutog kartona dobivenog samo minutu ranije u međusobnom povlačenju s također opomenutim Stranatićem pravi nepotreban prekršaj gotovo na centru igrališta, za što opravdano biva poslan na prijevremeno tuširanje.

Energični trener gostujuće momčadi Jurčić protestirao je u svom stilu na tu odluku za koju nije bilo nimalo dvojbe jer Božac je bez dileme zaslužio taj isključujući crveni karton nakon kojega Koprivničanci pokazuju zašto su u samom vrhu hrvatskog nogometa.

Kako bi se većina sastava u našem nogometu u tom trenutku povukla na svoju polovicu braneći "nulu", Slaven je zaigrao kao da su snage na terenu izjednačene što je dodatno otežalo Osijeku da dođe do željenih bodova. Tako još jedinu prigodu u prvom dijelu valja istaknuti onu iz 37. minute kada danas odlični Primorac glavom spušta loptu Pavličiću čiji udarac s desetak metara završava točno u rukama Rodića.

Drugo poluvrijeme nije moglo početi bolje za momčad s Drave jer nije prošlo niti 180 sekundi igre kada Primorac s ruba 16-erca sam sebi oslobađa prostor te odmjerenim udarcem prekida svoj golgeterski posti i ujedno razveseljuje 1500 okupljenih gledatelja. Međutim, kao prije postignutog pogotka i nakon njega gledamo igru većinom oko sredine igrališta bez previše prevage niti na jednoj strani.

Jedino što treba istaknuti je Šolićev pokušaj s 20-ak metara koji odlazi pored gola, dok je za goste najbolju prigodu imao nesvakidašnji talent pred kojim je zaista blistava budućnost Jajalo čiji odlični slobodnjak još bolje brani Skender.

Konačan rezultat tako je glasio 1:0 što otvara mogućnost Osijeku borbu za jedno od mjesta koje vode u Europu naredne sezone. Mogu li na korak do njega već za sedam dana vidjet ćemo kada odmjere snagu s ranjivim Hajdukom.