Realu pobjeda, Raulu 290. gol

Vedran Attias • nedjelja, 30.03.2008.

Dan prije ostalih Barcelona je izgubila od Betisa, a Villarreal, pobjedom nad Atletico Madridom, zasjeo na drugo mjesto Primere. Od utakmica igranih u nedjelju posebno je bila zanimljiva ona na Santiago Bernabeu gdje je Real došao do vrijedne pobjede na Sevillom. U ostalim utakmicama, Valencia je teško poražena na Mestalli od Mallorce, a Valladolid je, u derbiju začelja, dobio Zaragozu...

Espanyol nastavlja s lošim predstavama. Racing je bolja momčad, no lakoća kojom su gosti došli do tri boda na Montjuicu svakako bi trebala zabrinuti Valverdea. Već nakon pola sata igre utakmica je bila riješena - Serrano i Munitis zabili su za veliku prednost Racinga.

Gosti su u nastavku imali još nekoliko dobrih prilika povećati vodstvo, no Espanyol se držao sve do 90. minute kada je, prvo Duscher pogodio prečku, a minutu kasnije zamjena Bolado zabio za 0:3. Vrlo bitnu utakmicu za rasplet na dnu tablice igrali su Valladolid i Zaragoza gdje je Zaragoza upisala novi poraz i tako ostala na četiri od mogućih 21 bodova u zadnjih sedam utakmica.

U 29. minuti gosti su, iz svog jedinog udarca u okvir gola, poveli. Gonzalezov se udarac sretno odbio do Zapatera koji zabija za 0:1. Valladolid je bio bolji, no svejedno su gosti na odmor otišli s prednošću. Vrlo brzo u nastavku, domaći vraćaju stvari na početak. Llorente je srušen u kaznenom prostoru i Victor s bijele točke zabija za 1:1.

15 minuta prije kraja - Valladolid vodi. Garcia Calvo prebacuje na drugu stativu gdje je Llorente koji zabija za 2:1. Od trenutka kad su poveli domaći su se isključivo branili. Takva igra skoro ih je koštala pobjede, no gosti nisu uspjeli izjednačiti. U posljednjih 15 minuta utakmica se zaoštrila pa je tako, nakon serije grubih startova, crveni karton dobio Juanfran.

Valencia je previše "razmazila" svoje navijače pobjedama nad Barcelonom i Realom, pa su ih odlučili vratiti u standardno, tmurno, raspoloženje. Nakon 20 minuta, Mallorca je golovima Guize i Ramiza vodila 2:0 na Mestalli. Svaku moguću nadu u povratak Koemanovoj je momčadi uništio Guiza svojim drugim pogotkom u 57. minuti.

Autogolom Amorebiete Recreativo je imao tri vrijedna boda protiv Athletica sve do deset minuta prije kraja. Aduriz u 82. minuti donosi jedan bod Baskima. Almeria je očekivano lako došla do bodova kod kuće protiv Levantea. Soriano u 2. i Melo u 36. minuti zabili su za sigurno vodstvo domaćih, a počasni pogodak za goste djelo je Iborre u sudačkoj nadoknadi.

Getafe je dočekao Osasunu u utakmici za koju je trener Laudrup rekao, kako bi u slučaju pobjede - Getafe riješio pitanje ostanka u ligi; izgleda kako će ipak još morati pričekati. Kako neće biti dobra večer za domaćine moglo se naslutiti nakon 29 minuta u kojih je Contra uspio dobiti dva žuta kartona i tako ostaviti svoju momčad s igračem manje.

Gosti su već prije odmora iskoristili brojčanu prednost i preko Flana poveli. Getafe je pokušao presingom na početku nastavka brzo vratiti stvari na početak, no gosti su bili ti koji su zabili - Punal s bijele točke u 69. minuti zabija za 0:2 i donosi vrlo vrijedna tri boda Osasuni.

Predzadnja Murcia odlično je otvorila utakmicu na Riazoru i već u 2. minuti povela. De Lucas je zabio za veliko slavlje gostiju koji se još uvijek nadaju svom ostanku u društvu najboljih. Nažalost, za Murciju, Xisco je imao svoj dan i s tri pogotka, u 23., 46. i 49. minuti, donio očekivanu pobjedu Deportivu.

U posljednjoj i najboljoj utakmici dana Real je ugostio Sevillu. Nakon izuzetno otvorene igre i poraza od Valencije, Schuster je ipak malo opreznije složio momčad za ovu utakmicu. Početak nije mogao biti bolji za domaće - već u 8. minuti Heinze, svojim prvim pogotkom sezone, zabija za 1:0. Sneijder, od kojega počinje svaka akcija Reala, izveo je slobodni udarac, a Argentinac glavom šalje loptu iza leđa Palopa. Gosti su se (opravdano) žalili na zaleđe jer, iako Cannavaro nije dirao loptu, svakako je svojim skokom utjecao na igru.

Nakon nekoliko prilika na obje strane Sevilla je izjednačila vrlo sličnim pogotkom. S podjednake pozicije kao Sneijder, Dani Alves izveo je slobodni udarac, a obrana Reala nakratko raščistila, no samo na glavu Keite koji vraća loptu u šesnaesterac gdje se Kanoute lijepo snalazi i udarcem iz voleja "probija" Casillasa.

Već u sljedećem napadu - Real opet vodi. Ponovno je Sneijder dobrim dodavanjem pronašao Raula, a ovaj se lijepo gradi, okreće i zakucava loptu u rašlje. Ovaj pogodak bio je 290. sjajnom napadaču. Naravno, sve ih je postigao za Real Madrid.

U nastavku nismo vidjeli toliko prilika kao u prvom. Real je ipak malo smirio igru, a pogodak Higuaina u 65. minuti, na dodavanje Gutija riješio je pitanje pobjednika. Bila je to kontra Reala koju je povukao Sneijder, dao desno za Gutija koji šalje loptu u sredinu gdje Higuainu nije bilo teško poslati loptu u mrežu. Do kraja, Sevilla je pokušavala, ali njihov najbolji strijelac Luis Fabiano nije imao svoj dan.

Primera, 30. kolo: Espanyol - Racing 0:3, Valladolid - Zaragoza 2:1, Valencia - Mallorca 0:3, Recreativo - Athletic 1:1, Almeria - Levante 2:1, Getafe - Osasuna 0:2, Deportivo - Murcia 3:1, Real Madrid - Sevilla 3:1